1. Home
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Ünlü analist bu altcoinin önümüzdeki aylarda uçuşa geçeceğini öngörüyor!

Ünlü analist bu altcoinin önümüzdeki aylarda uçuşa geçeceğini öngörüyor!

Ünlü analist bu altcoinin önümüzdeki aylarda uçuşa geçeceğini öngörüyor!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü kripto analiz kanalı Altcoin Daily’de yapılan son yayında bir Ethereum katilinin önümüzdeki aylarda uçuşa geçebileceği tahmin edildi. Detaylar haberimizde.

Ünlü analist bu altcoinin önümüzdeki aylarda uçuşa geçeceğini öngörüyor!

Ünlü kripto analisti Aaron Arnold,  Yotube kanalında 1,2 milyon abonesi için yaptığı analizde Ethereum’un en ciddi rakiplerinden biri olan Solana’yı ele aldı. Arnold, Solana’nın önümüzdeki aylarda uçuşa geçeceğini öngörüyor. Ünlü analist, Solana’nın öncelikli işinin aşırı yüklenen ağda yaşanan sorunları çözmek olduğunu söyledi.

“TLDR, tüm başarılarına rağmen geçen yıl aşırı kullanımdan dolayı performans sorunları yaşıyor. Önümüzdeki dört ila beş haftada bunu çözmeyi düşünüyorlar.”

Solana Labs kurucu ortağı Anatoly Yakovenko, tasfiye robotlarının Solana ağını spam mesajlarla doldurma sorununu çözdüklerini açıkladı. Yakavenko, önümüzdeki dört beş haftada bir güncelleme ile ağdaki bu açıkları tamamen gidereceklerini belirtti.

İlgili: Solana (SOL) nedir, geleceği nasıl?

Öte yandan Ethereum’dan sonra ağında en fazla NFT’yi barındıran Solana, NFT’leri OpenSea platformuna taşımaya hazırlanıyor. Teknoloji blogcusu Jane Manchun Wong, Twitter sayfasında paylaştığı görüntülerde bu hazırlığı ortaya çıkardı.

NFT alanındaki hızlı yükselişi ile Solana, kısa sürede Ethereum’un ardından bu pazarda ikinci sıraya yükseldi. Geçtiğimiz yıl 13 milyar dolarlık büyük bir hacme ulaşan NFT pazarı gittikçe büyüyor. Solana ağı Ethereum’a göre daha hızlı ve işlem maliyetleri düşük olduğundan pazardaki payı da her geçen gün artıyor.

İlgili: Solana fiyat tahmini

Ünlü analisti Aaron Arnold, ağda yaşanan aksaklıkların çözülmesinin ardından Solana’nın daha fazla ivme kazanacağını ve pazarda daha etkili olacağını değerlendiriyor.

Solana (SOL), yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 89 dolardan işlem görüyor. 28,2 milyar dolarlık piyasa değeri ile ekosistemin en değerli 8’nci varlığı olan SOL, son 7 günde %30 değer kaybetti ve piyasada yaşanan düzeltmeden fazlaca etkilendi. SOL, bundan sadece yaklaşık 3 ay önce 6 Kasım 2021’de 260 dolarlık bir fiyatı görerek tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Kripto para o günden bu yana değerinin %70’ini kaybetti. Birçok yatırımcı Solana’nın bu seviyelerini bir alım fırsatı olarak görüyor.

Kaynak