Kripto çöküşü ile Bitcoin milyonerlerinin ağır kaybı

Dünyanın en genç Bitcoin milyonerlerinden biri olan Eric Finman, Lightning yüzünden Bitcoin, Visa ve Mastercard'dan farksız hale geleceğini iddia ediyor.
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin fiyatı 69,000 dolarda tüm zamanların en yüksek değerini gördüğünde 108,886 adresin bakiyesi 1 milyon doların üzerindeydi. Şimdi ise son çöküşlerden sonra bu rakam 80,409’a indi.


Kripto çöküşü ile 30,000 Bitcoin milyoneri kayboldu

Bitcoin’in son aylardaki çöküşü binlerce yatırımcıyı olumsuz etkiledi. Çünkü bu yatırımcıların çöküş öncesi BTC zirvelerdeyken bakiyelerinde 1 milyon doları aşan varlık vardı. Yani milyonerdiler. Şimdi ise artık milyoner deyiller.

12 Kasım 2021’de Bitcoin 69,000 dolarda tüm zamanların en yüksek değerini kaydetti. Bu sırada toplamda 108,886 adresin bakiyesi 1 milyon dolardan fazlaydı.

Bugün ise BTC fiyatı 36,500 dolar civarında. BitInfoCharts verileri de kripto para milyoneri sayısının 80,409’a indiyini gösteriyor. Yaklaşık olarak 26,477 kişinin üç aydan kısa bir sürede milyoner statüsünü kaybettiğini söyleyebiliriz.

İlgili – Güncel Bitcoin teknik analizi: İşte BTC fiyatında boğaları zor durumda bırakan kritik seviyeler!

Bu ani çöküş ve fiyattaki düşüş aynı zamanda balinaları da etkiledi. Yani çok yüksek miktarlarda BTC bakiyesine sahip olan insanları. Geçtiğimiz güz döneminde 10 milyon dolardan fazla kripto parası olan adres sayısı 10,587’ydi. Günümüzde ise bu sayı 6,960’a geriledi.

Bitcoin sahipleri de 4 milyon azaldı

Y kuşağını ilgilendiren en çarpıcı kripto para araştırması!

Bitcoin’deki çöküş ile BTC fiyatı Kasım 2021’deki zirveden sonra değerinin yüzde 50’sini kaybetti. Böyle bir ortamda ellerindeki coinleri satıp piyasadan çıkanlar çok oldu.


İlgili – Güncel Bitcoin (BTC) fiyat tahmini, gelecek beklentisi 2022- 2025

BitInfoCharts verileri ise önemli ölçüde yatırımcının ellerindeki BTC’leri tamamen satarak çıkma kararı aldığını gösteriyor. Çünkü Kasım ayında BTC adresi sayısı 61.7 milyondu. Şimdi ise 57.6 milyon. Bu da 4 milyon adresin içinin tamamen boşaldığını gösteriyor.

Diğer yandan trader ve yatırımcıların Bitcoin umutları da eridi. Özellikle de 2022 yılının başından bu yana. Çünkü Bitcoin’in 100,000 doları göreceğine yönelik ümitler de büyük ölçüde düştü.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Kripto çöküşü ile Bitcoin milyonerlerinin ağır kaybı
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.