1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Kurumsallar Bitcoin yatırımından vaz geçmiyor!

Kurumsallar Bitcoin yatırımından vaz geçmiyor!

Kurumsallar Bitcoin yatırımından vaz geçmiyor!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Grayscale Bitcoin Trust, GBTC kurumsal firmalardan yatırım almaya devam ediyor.

Kurumsallar Bitcoin yatırımından vaz geçmiyor!

Kurumsal yatırımcılar, Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) hisselerini toplamaya devam ediyorlar.

Aralık 2021’den beri haftalık olarak GBTC fonuna 10-120 milyon dolar aralığında katılım olduğu görülüyor. 25 Şubat’ta biten haftada ise tam 140 milyon dolarlık yatırım yapıldı.

bitcoin Kurumsallar Bitcoin yatırımından vaz geçmiyor!
Eylül 2021’den itibaren Grayscale’ye yapılan Kurumsal Yatırımlar. Kaynak Glassnode

GBTC turst fonu, önce teknoloji hisselerinde yaşanan ani düşüş ardından da Rusya’nın Ukrayna işgali ile önemli yara aldı.

Fona yatırım yapan önemli kuruluşların da bu süreçte zarar ettiği dikkatlerden kaçmıyor. elinde 478 milyon dolarlık GBTC hissesi bulunduran Cathie Wood’un ARK Next Generation ETG (ARKW) bu dönemde %45’e yakın değer yitirdi. ARKW Kasım 2021’de 450.000 GBTC hissesi satın almıştı.

bitcoin Kurumsallar Bitcoin yatırımından vaz geçmiyor!
ARKW haftalık fiyat grafiği Kaynak: TradingView

Aynı şekilde, Morgan Stanley Insight Fund (CPODX) elinde 1.5 milyonun üzerinde GBTC hissesi bulunduruyor. CPODX’in yıllık kaybı da %43’ü bulmuş durumda.

Bu noktada ilgi çekici nokta ise ne ARKW ne de CPODX yıllık kayıplarına rağmen ellerindeki GBTC hisselerini satmış değiller.

bitcoin Kurumsallar Bitcoin yatırımından vaz geçmiyor!
Kurumsal Grayscale Yatırımcıları. Kaynak Glassnode.

Grayscale Bitcoin SPOT ETF’sinde kararlı

Grayscale ana şirketi Digital Currency Group son düşüşü engelleyebilmek için kendi hisselerini satın alma yoluna da gitti ancak fiyattaki erimeyi durduramadı.

Bilindiği üzere, Grayscale uzun süredir, GBTC’yi Bitcoin fiyatına endeksli bir ETF’ye dönüştürmenin planlarını yapıyor. ETF’ler yatırımcılar için hisse geri alımı imkanı veriyor; bu da fonun hisse yakarak, arz-talep dengesi ile hisse fiyatının düşmesinin önüne geçebiliyor.

Şimdiye kadar başta Grayscale olmak üzere, SEC hiç bir Bitcoin Spot ETF’si başvurusunu kabul etmedi. Ancak piyasadan gelecek baskı SEC’in kararını ilerleyen dönemlerde tekrar gözden geçirmesine neden olabilir.

 

Canlı BTC fiyatı: $ 28,848.73

ilgili Bitcoin ETF’si nedir? Bitcoin ETF’ler neden önemli?

İlgili : Bitcoin teknik analizi, grafik ve yorumlar

İlgili: Bitcoin güncel fiyat tahmini, BTC geleceği yorum ve analiz.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: