Balinaların XRP toplaması Ripple – SEC davası için neye işaret ediyor?

ripple xrp
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeni veriler, kripto para balinalarının XRP coin biriktirdiğini gösteriyor. Bu gelişme üzerine ise uzmanlar Ripple – SEC davasının sonucu konusunda yorumlarda bulunuyor.


Balinaların XRP toplaması Ripple – SEC davası için neye işaret ediyor?

Santiment’in piyasa verilerine göre, kripto balinaları ciddi ölçülerde XRP coin alımları yapıyor. Son 7 günde balinaların aldığı Ripple coin miktarı yüz milyonları ötüyor. Bu gelişmeler ise önümüzdeki haftalar için XRP fiyat hareketlerine yansıyabilir. Şu an 350’den fazla balina hesabının her birinde 10 milyon XRP’den fazla coin var.

Balinaların bu XRP biriktirme kampanyası aynı zamanda başka bir şeyin de habercisi. Bu balinalar Ripple’ın SEC ile olan yasal sürecinin XRP lehine sonuçlanacağından emin. Son haftalarda Ripple – SEC davasında yaşanan gelişmeler de XRP fiyatına pozitif yansımıştı. SEC, Ripple’ın 1.3 milyar dolar değerinde kayıt dışı menkul kıymet sattığını iddia ederek, şirket ve yöneticileri aleyhinde dava açmıştı.

Eski bir SEC yetkilisi olan avukat Joseph Hall, kısa süre önce verdiği bir röportajında, SEC’in bu davayı hiç açmaması gerektiğini söylemişti. Ona göre ABD’nin düzenleyici kurumunun böyle bir davaya başlamak için yeterli gerekçesi yoktu. Böylece Ripple’ın davayı kazanma ihtimalinin yüksek olduğunu ima etmişti. Hatta bu dava sonucu SEC bu alandaki düzenleme çabalarını da kaybedebilir.

İlgili – Güncel Ripple fiyat tahminleri 2022-2025

Bu gelişmeler XRP fiyatının yönü konusunda da bilgi veriyor. Çünkü Kasım – Aralık 2020’de de benzer bir birikim yaşanmış ve 1.3 milyar XRP alınmıştı. Tabii ardından gelen 3 aylık dönemde XRP fiyatı diğer coinlerin düştüğü bir ortamda göreceli olarak daha iyi bir performans sergilemişti. Santiment analizleri de önümüzdeki haftalarda benzer bir durumun yaşanabileceğini vurguluyor.

Balinaların XRP toplaması Ripple - SEC davası için neye işaret ediyor?

XRPUSD grafiği Kaynak: TradingView


Eğer SEC’in açtığı dava Ripple’ın zaferi ile sonuçlanırsa XRP fiyatına ilk etkisi hızlı yükseliş şeklinde olacak. Uzmanlar, Ripple’ın mevcut kurumsal ve düzenleyici belirsizliğe önemli ölçüde bağlı olmadığına inanıyor. Çoğu hükümetler BTC ve ETH’ye odakladığından, XRP uzun vadeli genişleme için daha uygun bir ortamın tadını çıkarabilir.

İlgili – Ripple teknik analizi: Ripple (XRP) alıcılara yeni bir fırsat sunabilir!

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Balinaların XRP toplaması Ripple – SEC davası için neye işaret ediyor?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.