1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Visa, Mastercard ve PayPal’dan ortak hamle!

Visa, Mastercard ve PayPal’dan ortak hamle!

Visa, Mastercard ve PayPal’dan ortak hamle!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en önemli ödeme araçları PayPal, Visa ve Mastercard Rusya konusunda ortak adım attılar.

Visa, Mastercard ve PayPal’dan ortak hamle!

ABD menşeili üç ödeme devi, Visa, Mastercard ve PayPal, Rusya’daki faaliyetlerini durdurarak uluslararası yaptırımlara katıldıklarını duyurdular.

PayPal CEO’su Dan Schulman, şirketin, “Rusya’nın Ukrayna’ya karşı gösterdiği şiddetli askeri saldırganlığı” nedeniyle yaptırımlara katılma kararı aldığını söyledi.

Öte yandan, Rusya’da bulunan kullanıcılar bir süre daha sistem üzerindeki paralarını çekebilecekler.

Aynı şekilde, Mastercard’dan yapılan açıklamada da şirketin, Rusya’daki faaliyetlerini geçici olarak durduğuna yer verildi.

Son olarak, sektörün bir başka devi Visa, Rusya çıkışlı bütün işlemleri durdurduğunu açıkladı. Ayrıca Rus bankalarından alınan Visa kartlar başka ülkelerde de kullanılamayacak. Yine, başka ülke bankalarından alınan kredi kartları da Rusya içerisinde kullanılamayacak.

Öte yandan, Rusya Merkez Bankası, yaptığı açıklamada, söz konusu karlatın, “Ulusal Ödeme Kart Sistemi” dahilinde, ülke içerisinde kullanılmaya devam edilebileceğini ifade etti.

Üç ödeme devinin aldığı karar, Rus rublesinin değer kaybını artırdı.

visa Visa, Mastercard ve PayPal'dan ortak hamle!

Ruslar kripto para ödeme seçeneğini ele alacaklar mı?

Finansal açıdan pek çok alanda yaptırımlara maruz kalan Rusya’nın kripto para alternatifine yönelip yönelmeyeceği önemli bir soru olarak karşımızda duruyor.

Bilindiği üzere henüz Ukrayna işgali başlamadan önce Rusya’nın kripto paraları legal ödeme aracı haline getirecek düzenlemelerden bahsedilmişti.

Gelinen noktada uygulanan yaptırımlar, Rus oligarkları kripto para kullanmaya mecbur bırakırken, sıradan Rus vatandaşlarının da Bitcoin ve kripto paralara yönelmeye başladığı görülebilir.

Son olarak, Binance, Coinbase ve Kraken, Rusya’ya yönelik yaptırımların içerisinde yer almayacaklarını açıklamışlardı.

Canlı BTC fiyatı: $ 23,142.20

İlgili : Bitcoin teknik analizi, grafik ve yorumlar

İlgili: Bitcoin güncel fiyat tahmini, BTC geleceği yorum ve analiz.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.