okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-0.42%
Bitcoin
69.852,42 USDT
eth
ETH
-0.84%
Ethereum
3.758,00 USDT
bch
BCH
-1.2%
Bitcoin Cash
508,81 USDT
xrp
XRP
-0.74%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-1.46%
Litecoin
86,97 USDT
bnb
BNB
0.33%
Binance Coin
620,58 USDT
sol
SOL
-0.02%
Solana
178,12 USDT
avax
AVAX
-0.37%
Avalanche
41,05 USDT
ada
ADA
-1.21%
Cardano
0,49 USDT
dot
DOT
-0.9%
Poladot
7,54 USDT
doge
DOGE
-1.08%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
-1.17%
Shiba Inu
0,00 USDT

Analiz firmasından Ethereum yatırımcıları için kritik uyarı!

Bitcoin boğalarına iyi haber! Bu iki göstergeye göre yükseliş...
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü bir blockchain analitik veri firması, ağ ile ilgili önemli bir metriğe dayanarak, Ethereum yatırımcıları için kritik bir uyarıda bulundu.

Ethereum yatırımcıları neden tehlikede?‏‎

Blockchain analitik veri firması Santiment, Ethereum yatırımcılarına, daha fazla düşüş riski ile karşı karşıya olduklarına dair bir uyarıda bulundu.

Kripto analiz firması, güvenilir sinyaller veren ağ ile ilgili bazı temel metrikleri inceleyerek, Ethereum (ETH) için ortaya ilginç sonuçlar koydu.

Analiz firmasından Ethereum yatırımcıları için kritik uyarı!

Santiment, ETH’nin son bir haftalık MVRV metriğine göre, artık bir “tehlike bölgesinde” olduğunu söyledi. Ve piyasa değerinin gerçekleşen değere* bölünerek hesaplandığı 7 günlük MVRV metriğine dayanarak, Ethereum’un tehlike bölgesine girdiğini şöyle açıkladı:

“ETH sahiplerinin kısa vadeli kar/zarar oranını ölçen 7 günlük MVRV 7D metriği, tehlike bölgesine girdiğimizi ve son üç ayda zirveye ulaştığımızı gösteriyor. Ki bu da tarihsel olarak kısa vadeli Ethereum yatırımcılarının kârda olduğunu ve ve kar satışı yaptığını gösteriyor.”

Analiz firmasından Ethereum yatırımcıları için kritik uyarı!

İlgili: Güncel Ethereum fiyat tahmini, geleceği ve beklentisi 2022- 2025

Bir varlığın MVRV’si, piyasa değerinin gerçekleşen değere* bölünmesiyle belirlenir. MVRV değerinin yüksek çıkması, yüksek düzeyde realize edilmeyen kâr olduğunu ve dolayısıyla yatırımcıların varlıklarını kar satışı için tasfiye etme riskinin olduğunu gösterir.

Esasen MVRV metriği, mevcut piyasa değeri ile realized cap (gerçekleşen piyasa değeri*) arasındaki orandır. Örneğin; 2 değeri, piyasa değerinin, gerçekleşen piyasa değerinin iki katı olduğunu gösterir.

Nitekim yükseliş trendinin devam etmesi için 1,75 MVRV çok önemli bir seviyedir. Ve Bu seviyenin altına düşmediği sürece yükseliş eğilimi bozulmadan kalır.

Öte yandan, MVRV değerinin düşük olması, gerçekleşmemiş kar oranının düşük olduğunu gösterir. Ki bu da bir varlığın değerinin düşük olduğunun veya düşük bir taleple karşı karşıya olduğunun olduğunun bir göstergesidir.

(*Coin Metrics tarafından geliştirilen bir metriğe göre hesaplanan realized price (gerçekleşen fiyat), kripto paranın mevcut fiyatından farklıdır. Realized price, aktif olarak işlem gören tokenler baz alınarak hesaplanır ve cüzdanlarda tutulan ve hiç işlem görmemiş ya da kayıp kripto paralar bu hesaplamaya dahil edilmez. Her bir token, en son işlem gördüğü zaman baz alınarak hesaplamaya dahil edilir ve böylece ağın toplam değeri hesaplanır. Bu ölçüm ise, realized cap (gerçekleşen piyasa değeri) değerinin dolaşımdaki mevcut arza bölünmesiyle elde edilir.)

Santiment’e göre, ETH fiyatındaki son düşüşle birlikte bu MVRV değeri, ikinci en büyük kripto varlık için bir yandan sağlıklı olabilir.

“Önümüzdeki günlerde fiyatta ve MVRV’deki bir düşüş, iyi bir retest ve alım fırsatı yaratmaya yardımcı olacaktır.”

Analiz firmasından Ethereum yatırımcıları için kritik uyarı!

Bununla birlikte Santiment, yatırımcılara Ethereum’un fiyat hareketinin düşüş sinyalleri verdiği konusunda uyarıda bulunuyor. Ve potansiyel bir satış baskısından kaçınmak için boğaların güç kazanması gerektiğini söylüyor.

“Ocak 2022’deki en düşük seviyelerin ardından Şubat’ta, bir higher low (bir öncekine göre daha yüksek bir dip) kaydetti. Boğalar, 3100 – 3200 $ aralığındaki direnci, daha fazla yükselişe kapı açacak bir higher high ( bir öncekine göre daha yüksek bir zirve) oluşturmak üzere kırsa iyi olur.

Çünkü 2.000 dolara geri dönmek hiç hoş olmaz.”

(Ethereum, yazımızı yayına hazırladığımız sırada 2.631 dolardan işlem görüyor.)

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.