1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. ABD’den kripto paranın merkezi olma yolunda önemli adımlar!

ABD’den kripto paranın merkezi olma yolunda önemli adımlar!

ABD’den kripto paranın merkezi olma yolunda önemli adımlar!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Amerika Birleşik Devletleri’nde eyaletler kripto para açılımlarını birbiri ardına yapıyor. Virginia eyaleti önemli bir yasayı meclisinden geçirdi. Detaylar haberimizde.

ABD’den kripto paranın merkezi olma yolunda önemli adımlar!

Kripto para piyasası hafta sonuna durgun girdi. Piyasada hafta içi yaşanan yükseliş hareketleri yerini düzeltmeye bırakırken Bitcoin, 40,000 doların altına geriledi. Piyasa, finansal kuruluşların ekosisteme dahil olması birlikte küresel hareketlerden artık daha fazla etkileniyor.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Yıl başından bu yana yaşanan olumsuzluklar, piyasanın beklenen atağı yapmasını engelledi. Fed’in faiz artırma kararı, ardından Rusya’dan gelen yasaklama haberleri ve son olarak Rusya’nın Ukrayna’yı işgali küresel piyasalarda olduğu gibi kripto piyasasında da bir çöküşe neden oldu.

İlgili: Rusya kripto paraları mı kullanacak!

Ancak piyasanın bu kadar düşük seviyelerde olması da Bitcoin başta olmak üzere kripto paraların kitleler tarafından benimsenmesine engel olmuyor.

kripto para

Çin’in geçtiğimiz yıl kripto para ticaretini ve madencilik faaliyetlerini yasaklamasının ardından kripto para madencilerinin yeni rotalarından biri de Amerika Birleşik Devletleri oldu. Özellikle Teksas ve Wyoming eyaletleri ön plana çıktı. Teksas’ta yetkililer kripto paranın yeni merkezi olmayı hedeflerken başka ABD eyaletlerinden önemli  haberler geldi.

Virginia Senatosu cuma günü oybirliğiyle, eyaletteki bankaların ilgili riski yönetmek için yeterli kaynağa sahip olmaları koşuluyla kripto saklama hizmetleri sunmalarına izin verecek bir yasa tasarısını onayladı.

Tasarı, Virginia Valisi Glenn Youngkin tarafından imzalandıktan sonra yürürlüğe girecek. Youngkin’in tasarıyı 7 gün içerisinde onaylaması bekleniyor.

ABD’nin kripto para konusunda düzenlemeler yapan tek eyaleti Virginia değil. Geçtiğimiz ay Colorado, Bitcoin ve diğer popüler altcoinleri vergi ödemelerinde kabul edeceklerini duyurdu. Ayrıca, Wyoming ve Arizona’da aynı adımı atmaya hazırlanıyor.

ABD’nin başka bir eyaleti olan Louisiana’da da Temsilciler Meclisi’nde önerilen bir yasa tasarısı, siyasi kampanyaların kripto para biriminde bağış almasına izin vermesini içeriyor. 25 Şubat’ta tanıtılan yasa tasarısı, önümüzdeki olağan oturumunda meclise sunulacak.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.