Loading...
btc
BTC
0.01%
Bitcoin
64.946,68 USDT
eth
ETH
-0.24%
Ethereum
3.148,30 USDT
bch
BCH
-0.92%
Bitcoin Cash
510,67 USDT
xrp
XRP
-0.77%
Ripple
0,52 USDT
ltc
LTC
-0.55%
Litecoin
84,57 USDT
bnb
BNB
-0.21%
Binance Coin
569,69 USDT
sol
SOL
-0.9%
Solana
149,87 USDT
avax
AVAX
-0.67%
Avalanche
38,05 USDT
ada
ADA
-0.73%
Cardano
0,50 USDT
dot
DOT
-0.38%
Poladot
7,21 USDT
doge
DOGE
-0.74%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
2.99%
Shiba Inu
0,00 USDT

ABD’den kripto paranın merkezi olma yolunda önemli adımlar!

kripto para
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Amerika Birleşik Devletleri’nde eyaletler kripto para açılımlarını birbiri ardına yapıyor. Virginia eyaleti önemli bir yasayı meclisinden geçirdi. Detaylar haberimizde.

ABD’den kripto paranın merkezi olma yolunda önemli adımlar!

Kripto para piyasası hafta sonuna durgun girdi. Piyasada hafta içi yaşanan yükseliş hareketleri yerini düzeltmeye bırakırken Bitcoin, 40,000 doların altına geriledi. Piyasa, finansal kuruluşların ekosisteme dahil olması birlikte küresel hareketlerden artık daha fazla etkileniyor.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Yıl başından bu yana yaşanan olumsuzluklar, piyasanın beklenen atağı yapmasını engelledi. Fed’in faiz artırma kararı, ardından Rusya’dan gelen yasaklama haberleri ve son olarak Rusya’nın Ukrayna’yı işgali küresel piyasalarda olduğu gibi kripto piyasasında da bir çöküşe neden oldu.

İlgili: Rusya kripto paraları mı kullanacak!

Ancak piyasanın bu kadar düşük seviyelerde olması da Bitcoin başta olmak üzere kripto paraların kitleler tarafından benimsenmesine engel olmuyor.

kripto para

Çin’in geçtiğimiz yıl kripto para ticaretini ve madencilik faaliyetlerini yasaklamasının ardından kripto para madencilerinin yeni rotalarından biri de Amerika Birleşik Devletleri oldu. Özellikle Teksas ve Wyoming eyaletleri ön plana çıktı. Teksas’ta yetkililer kripto paranın yeni merkezi olmayı hedeflerken başka ABD eyaletlerinden önemli  haberler geldi.

Virginia Senatosu cuma günü oybirliğiyle, eyaletteki bankaların ilgili riski yönetmek için yeterli kaynağa sahip olmaları koşuluyla kripto saklama hizmetleri sunmalarına izin verecek bir yasa tasarısını onayladı.

Tasarı, Virginia Valisi Glenn Youngkin tarafından imzalandıktan sonra yürürlüğe girecek. Youngkin’in tasarıyı 7 gün içerisinde onaylaması bekleniyor.

ABD’nin kripto para konusunda düzenlemeler yapan tek eyaleti Virginia değil. Geçtiğimiz ay Colorado, Bitcoin ve diğer popüler altcoinleri vergi ödemelerinde kabul edeceklerini duyurdu. Ayrıca, Wyoming ve Arizona’da aynı adımı atmaya hazırlanıyor.

ABD’nin başka bir eyaleti olan Louisiana’da da Temsilciler Meclisi’nde önerilen bir yasa tasarısı, siyasi kampanyaların kripto para biriminde bağış almasına izin vermesini içeriyor. 25 Şubat’ta tanıtılan yasa tasarısı, önümüzdeki olağan oturumunda meclise sunulacak.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.