1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Cardano’dan DeFi alanında inanılmaz gelişmeler

Cardano’dan DeFi alanında inanılmaz gelişmeler

Cardano’dan DeFi alanında inanılmaz gelişmeler
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cardano ağı DeFi konusunda büyük bir hareketlilik yaşıyor. ADA ağının merkezsiz finans işlevselliği kazanması, bu projeyi Ethereum gibi rakiplerinin önüne götürebilir.


60’dan fazla DeFi projesi Cardano’da lansman hazırlığında

Cardano, geçen sene akıllı sözleşmelere destek getirmişti. Yani, ADA ağı artık akıllı sözleşmeleri çalıştırma özelliğine sahip. Bundan dolayı da yakın zamanda burada birkaç merkezsiz finans (DeFi) protokolünün çalışmaya başlamasını bekleyebiliriz.

BuiltOnCardano sitesinin verilerine göre, Cardano üzerinde inşa edilen DeFi ile ilgili proje sayısından inanılmaz artış var.

Geliştiriciler ise Cardano ağının rakip blockchainlere göre çok daha önde olduğunu düşünüyor. ADA’nın bu alandaki başlıca rakipleri Ethereum ve Solana. Bu iki ağ da son zamanlarda birkaç defa ağ tıkanıklığı sorunları yaşadı.

İlgili – Cardano nedir, ADA coin nereden ve nasıl alınır?

Cardano’daki DeFi projeleri

Şimdi Cardano ağı DeFi konusunda büyük heyecan yaşıyor. Çünkü 60’a yakın merkezsiz finans projesi Cardano ağı üzerinde faaliyete geçmenin hazırlığını yapıyor. Bu projelerden bazılarına bakalım.

Marlowe: Herkesin herhangi bir blockchainde P2P finansal sözleşmeleri yazmasına ve yürütmesine izin vermek için tasarlanmış özel amaçlı bir dil.

Cardano ekosisteminde yeni bir dönüm noktası!

Cardano DeFi Alliance: DeFi dünyasında Plutus ve Cardano’nun en iyi uygulamalarını standartlaştırma hedefiyle yola çıkan bir DeFi projeleri konsorsiyumu.

Empowa: Afrika pazarını hedefleyen merkezsiz bir yeşil mülk geliştirme platformu. Sahadaki insanlara destek sağlamak için küresel topluluğun gücünden yararlanmak için olan proje.

Kick: Merkezsiz fon toplama platformu ve proje hızlandırıcısı. Burada token sahipleri projelere destek vererek ödül kazanabilir.

İlgili – Cardano blockchain için Metaverse heyecanı

Cardano’da 26 merkezsiz borsa kuruluyor

Son verilere göre Cardano’da şu an toplam 61 DeFi projesi kuruluyor. Bunlardan 26’sı merkezsiz borsa (DEX).

Cardano üzerinde kurulan merkezsiz borsalardan birkaçı şöyle: ADA Finance, Ray Network, Occam.Fi, YaySwap, Cardax, Matrixswap ve Meowswap.

Cardao’da tam kapasite çalışmaya başlayan ilk merkezsiz borsa ise SundaeSwap olmuştu. Tam da akıllı sözleşme işlevselliğinin getirilmesinden sonra.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: