1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriCardano Haberleri
  3. Cardano blockchain için Metaverse heyecanı

Cardano blockchain için Metaverse heyecanı

Cardano blockchain için Metaverse heyecanı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum üzerinde Decentraland ve Sandbox Game gibi metaverse projeleri gündem olurken, şimdi de bu alanda güzel bir haber Cardano’dan geldi.


Cardano blockchain için Metaverse heyecanı

Pavia.io resmen ilk Cardano Metaverse olarak çalışmaya başladı. Zaten Non-Fungible Token’ler (NFT) de Cardano blockchainde patlama yapmıştı. Şimdi Pavia.io projesi de Cardano üzerinde çalışmaya başladı. Pavia, bazı yönleriyle Decentraland’e benziyor ancak proof of stake blockchain teknolojisi üzerine kurulu.

Cardano blockchain ismi ünlü matematikçi Gerolamo Cardano’dan ilham alınarak koyuldu. Şimdi bu metaverse projesinin adı da onun 1501 yılında İtalya’da doğum yeri Pavia’dan alındı.

İlgili – Facebook ve Microsoft’un yatırım yaptığı Metaverse nedir?

Sanat tabanlı NFT’ler adeta Cardano üzerinde patlama yaptı. Çoğu da CNFT.IO işlem platformu sayesinde. Çünkü 2021 yılında piyasaya çıkmadan önce yaptığı tanıtımlar ve düşük işlem ücretleri ile dikkat çeken projelerden biri olmuştu.

Bu arada Pavia.io’da toplamda 100,000 arsa var. Her biri özel NFT koordinatları ile yapılıyor. Şimdiye kadar proje bu arsa NFT’lerden yüzde 60’ını sattı. Hem de Ekim ile Kasım 2021 döneminde. Son satışın da 2022’in birinci çeyreğinde yapılması planlanıyor.

MyNeighborAlice nedir ve geleceği nasıl? MyNeighborAlice- Alice token haber ve gelişmeleri

İlgili – Güncel Cardano fiyat tahmini, Cardano ADA token gelecek ve beklentileri 2022 – 2025

Tabii tüm metaverse projelerinde olduğu gibi Pavia’nın da oyun içi bir para birimi var ve adı da PAVIA. Bu coinlerin yüzde 25’i Pavia NFT arsa sahiplerine Aralık 2021’den sonra airdrop ile dağıtılmıştı.

Diğer yandan pandemi döneminde Metaverse projeleri geliştirmede genel bir artış görüldü. Bu da bu piyasanın 2024 itibariyle potansiyel 800 milyar dolar değere ulaşabileceğini gösteriyor.

Tabii şimdi Pavia, Cardano üzerinde ilk metaverse olma özelliğini taşıyor. Bundan dolayı burada insanların tercihine dönüşebilir.

Daha fazla bilgi için:

Website: http://www.pavia.io

Video URL:

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: