BTC : 65843 ₺ ETH : 1640 ₺ XRP : 1.378 ₺ LTC : 319 ₺ USDT : 6.77 ₺ XLM : 0.5437 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Kurumsal yatırımcılara kripto para anketi yapıldı

Kurumsal yatırımcılara kripto para anketi yapıldı

Kurumsal yatırımcılara kripto para anketi yapıldı
0
huobi_koinmedya

Ünlü yatırım şirketi Fidelity’nin gerçekleştirdiği kripto para anketi önemli bilgiler vermektedir. Yatırımcıların %47’si kripto paraları yatırım yapılabilir görüyor.


Kripto para anketi

Fidelity Yatırımın Greenwich’e yaptırdığı ankette kurumsal yatırımcılara kripto paraların yatırım yapılmaya değer olup olmadığı soruldu. Fidelity, 7,2 trilyon doların üstünde finansal varlığı yönetiyor. Bu nedenle Fidelity’nin yaptırdığı anket önemseniyor.

Anketin sonuçlarına göre kurumsal yatırımcılarının %47’si kripto paraları yatırım yapmaya değer buluyor ve bu piyasalara yatırım yapmayı düşünüyorlar.

Anket, 26 Kasım 2018 ile 8 Şubat 2019 tarihi arasında gerçekleştirildi ve ABD’de toplamda 411 kurumsal yatırımcı bu ankete katıldı. Bu dönemde Bitcoin ve kripto paraların fiyatlarının bugüne kıyasla daha düşük olduğunu düşündüğümüzde bu oranın daha da yükselmiş olabileceğini kuvvetle muhtemeldir.

koinmedya_brave

Fidelity, geçtiğimiz dönemde başlatmış olduğu kripto para velayet sistemi, kurumsal yatırımcıların kripto para piyasalarına girmesi için önemli bir köprü görevi görüyor.

Kripto para piyasalarına kurumsal yatırımcıların ilgisi ise iki farklı yönde gerçekleşiyor. Birinci olarak kripto paralar bir finansal yatırım aracı olarak görülüyor. İkinci olarak kripto paraların ardındaki blockchain teknolojisine kurumsal yatırımcıların giderek daha da ilgisini çekiyor.

Aşağıdaki haber başlıkları ilginizi çekebilir:

Ripple emanet hesabından 1 milyar XRP taşındı: Dump mı geliyor?

koinmedya_brave

Barry Silbert: Kripto kışından tamamıyla çıktık.

Tether krizi: Biz değerli okuyucularımızı 5 ay önce uyarmıştık.

 Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak