Kriptoda özgürlük sona eriyor!

Bitcoin neden
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Öyle görünüyor ki kripto para piyasasında son yılların serbest dolaşımı sona eriyor. Çünkü ABD ve dünyanın farklı ülkeleri bu konuda daha sıkı adımlar armaya hazırlanıyor.


Kriptoda özgürlük sona eriyor!

ABD ve dünya ülkeleri yeni merkezsiz, düzenlenmemiş ve volatiliteli kripto para piyasası konusunda endişeli. Forbes’te yer alan habere göre, ABD Başkanı Joe Biden ve yönetimi, kripto paralar ve diğer dijital varlıkları düzenlemek için harekete geçme planları yapıyor. Söz konusu habere göre, bu düzenlemeler sadece Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paraları etkilemeyecek. Bu düzenleme altcoinler, stabil coinler ve non-fungible token’leri (NFT) de kapsayacak.

Öyle görünüyor ki Biden yönetimini bu yönde atım atmaya ulusal güvenlik endişeleri itiyor. Buradaki çalışmaları ise Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu ve İç Gelir Servisi (IRS) gibi bir dizi ABD düzenleyici kurumu koordine edecek. Kripto para piyasası şimdiye kadar hiçbir düzenleme ya da kontrol olmadan özgürce çalışabiliyordu. ABD ise buradaki çalışmalarını başka ülke hükümetleri ile de koordine etmeye çalışacak.

İlgili – Bitcoin ve kripto para regülasyonları nedir? Regülasyonların kripto piyasalar üzerindeki etkileri

Joe biden kripto

Şu an kripto paralar ABD’de menkul kıymetler olarak bile sınıflandırılmıyor. Ayrıca neredeyse kripto para borsaları üzerinde hiç denetim yok. Buna ek olarak piyasalarda etik olmayan davranışlar, Ponzi şemaları, kara para aklama, gölgeli uygulamalar ve pump/dump dolandırıcılıklarını denetleyen hiçbir şey yok.

İlgili – Güncel Bitcoin (BTC) fiyat tahmini, gelecek beklentisi 2022- 2025

Forbes yorumcularından Jack Kelly, bu gelişmeyi farklı yorumluyor. Ona göre Biden yönetimi bu adımları milyarlarca dolarlık altyapı faturası ve hala Kongre’de sıkışmış olan daha pahalı mevzuatın kabul edilmesinin yarattığı borcu kapatmaya çalışıyor. Çünkü yeni kripto para düzenlemesi ülke için ek gelir kaynağı sağlayabilir. Hem de daha iyi vergilendirme, yeni para cezaları ve harçlar yoluyla. Bu gelir, bu piyasada ne kadar para hareket ettiği düşünüldüğünde önemli olabilir.


Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Kriptoda özgürlük sona eriyor!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.