Loading...
btc
BTC
0.14%
Bitcoin
63.883,70 USDT
eth
ETH
-0.15%
Ethereum
3.079,31 USDT
bch
BCH
-0.66%
Bitcoin Cash
483,63 USDT
xrp
XRP
-0.49%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-0.38%
Litecoin
79,64 USDT
bnb
BNB
-0.11%
Binance Coin
537,01 USDT
sol
SOL
-0.16%
Solana
136,01 USDT
avax
AVAX
-1.18%
Avalanche
34,35 USDT
ada
ADA
-0.85%
Cardano
0,45 USDT
dot
DOT
-0.84%
Poladot
6,64 USDT
doge
DOGE
-0.07%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
0.06%
Shiba Inu
0,00 USDT

Kripto sektörünün geleceği nasıl? Coinbase CEO’sundan “gerçekçi” değerlendirme

2020'ye kadar patlama yapması beklenen kripto paralar
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, kripto para sektörünün geleceği ve düzenlemeler konusunda yeni bir değerlendirmede bulundu. Ona göre bu açıklamaları “gerçekçi” bir gelecek beklentisine daha çok uyuyor.


Kripto sektörünün geleceği nasıl? Coinbase CEO’sundan “gerçekçi” değerlendirme

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, kripto para sektörünün geleceği ve özellikle de kripto düzenlemeleri ile ilgili “gerçekçi” bir değerlendirme paylaştı.

Armstrong, söz konusu değerlendirmesini bir blog yazısı üzerinden paylaştı. Burada yasa koyucuların ilk önce sektörü düzenlemeye başlayarak özellikle merkezsiz kuruluşlar konusuna açıklık getirmeleri gerektiğini ifade ediyor. İşe ise stabil coinler düzenlemesi ile başlanmalı diyor.

Ünlü CEO’ya göre, stabil coin çıkarmak için bir banka olmak gerekmiyor. Ancak buna rağmen devlet tarafından tescil gerektiğinin altını çiziyor. Ayrıca, kripto sektöründe sıkı bir yıllık denetimlerden geçmeleri, kontroller ve yönetim kurulu oluşturmaları, temel siber güvenlik standartlarını karşılamaları ve yaptırımlar için kara liste oluşturabilme yeteneğine sahip olmaları gerektiğini düşünüyor.

İlgili – ABD Kongresi’ne spot kripto para piyasasını etkileyecek acil çağrı

coinbase ceo'su

Armstrong, düzenleyicilerin daha sonra borsalar ve kripto muhafaza hizmeti sağlayanlarla ilgilenmesi gerektiğini söylüyor. Ona göre, politika yapıcıların sağlam müşterini tanı (KYC) ve kara para aklamayı önleme (AML) politikaları uygulaması, federal bir lisanslama ve kayıt rejimi oluşturması, katı tüketici koruma kuralları gerektirmesi, minimum koruma standartları oluşturması ve çeşitli piyasayı kötüye kullanma biçimlerini yasaklaması gerekiyor.

Coinbase CEO’su aynı zamanda düzenleyicilerin kripto varlıkların ne olduğuna açıklama getirmesi gerekiyor. Tahvil mi, menkul kıymet mi tartışmalarına son koyulmalı.

İlgili – 2023 yılında izlenmesi gereken 5 yeni kripto para

Merkezsiz kripto projelerin önü açılmalı

Brian Armstrong aynı zamanda düzenleyicilerin merkezsiz kripto projelerin inovatif kalabilmesi için ortam sağlaması gerektiğini söylüyor. Ayrıca akıllı sözleşmelerin açık kaynak ve denetlenebilir olduğuna dikkat çekiyor.

Armstrong aynı zamanda bahsettiği tüm bu alanlarda önümüzdeki yıllarda iyimser gelişmeler sağlanabileceğini de belirtiyor. Hem de 2022 yılı boyunca kripto sektörünün karşılaştığı zorluklara rağmen.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.