1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Kripto rallisi başlayacak mı? Kripto analitik firmasını açıkladı

Kripto rallisi başlayacak mı? Kripto analitik firmasını açıkladı

Kripto rallisi başlayacak mı? Kripto analitik firmasını açıkladı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasasında yeni bir ralli başlayacak mı? Kripto analitik firması Santiment verileri soruya cevap veriyor. Detaylar haberimizde.

Kripto rallisi başlayacak mı? Kripto analitik firmasını açıkladı

Kripto para piyasasında geçtiğimiz hafta yaşanan ralli yatırımcıları umutlandırdı. Lider kripto para birimi Bitcoin son bir ayın en yüksek seviyelerini gördü. Bitcoin, 2022 yılında beklentilerin altında bir fiyattan işlem görüyor.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

BTC, yazım sırasında Coinmarketcap verilerine göre 22,669 dolar seviyesinde. Kripto paranın piyasa değeri 433 milyar dolar.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Altcoin piyasası da geçtiğimiz hafta oldukça hareketliydi. Ethereum, 1,600 doların üzerine sıçradı. Bir miktar geri çekilme yaşansa da yeniden bu seviyeler yakalandı ve şu anda 1,603 dolardan işlem görüyor.

İlgili: Ethereum fiyat tahmini

Günlük Ethereum (ETH) fiyat hareketleri

Kripto rallisi başlayacak mı? Kripto analitik firmasını açıkladı

 

Analitik firması Santiment, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve ApeCoin (APE), Fantom (FTM), Ethereum Classic (ETC) ve THORChain (RUNE) gibi altcoinlerin yüzde olarak çift haneli büyüme kaydetmesine rağmen kripto piyasasına sosyal medyadan yeterince ilgi gösterilmediğini belirtiyor.

Kripto rallisi başlayacak mı? Kripto analitik firmasını açıkladı

Santiment’e göre, sosyal medya forumlarında kripto varlıklarının düşen tartışma oranları, kazançları kaçırma korkusunun (FOMO) perakende yatırımcıları sarmadığını ve piyasaların henüz aşırı ısınmadığını gösteriyor.

Canlı Bitcoin fiyatı için tıklayınız!

FOMO’ya kapılmayan kripto para yatırımcısı henüz temkinli ve bu büyük bir alım baskısı ortaya çıkmasına engel oluyor. Geçtiğimiz yıl kasım ayında çok yüksek seviyelere çıkan FOMO, piyasanın aşırı ısınmasını sağlamıştı.

Bu, kripto para piyasasının 3 trilyon dolarlık bir toplam değere ulaşmasını da beraberinde getirdi. Artan bireysel benimseme sonrası büyük finans kuruluşlarının da kripto piyasasına dahil olduklarını gördük. Kripto piyasasında bir hareketlenme yaşansa da bunun henüz büyük bir ralliye dönüşeceğini söylemek için erken görünüyor. geembi.com

Ancak kripto piyasasının son haftadaki yükseliş trendini de görmezden gelmemek gerekiyor. Özellikle Ethereum cephesinde önemli veriler dikkat çekiyor. Ethereum balinalarının sayısındaki artış altcoinin yükseliş sinyalleri verdiği anlamına geliyor.

İlgili: Bu altcoinler ralliye başlayabilir!

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.