BTC : 83251 ₺ ETH : 2909 ₺ XRP : 1.908 ₺ LTC : 365.4 ₺ USDT : 7.625 ₺ XLM : 0.5938 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Kripto paranın Top 25’inde yıllık bazda kayıp oranları inanılmaz boyutta

Kripto paranın Top 25’inde yıllık bazda kayıp oranları inanılmaz boyutta

Kripto paranın Top 25’inde yıllık bazda kayıp oranları inanılmaz boyutta
0

Kripto paranın Top 25’inde kayıp oranları, tüm zamanların (ATH) en yüksek seviyelerine çıkmaya başladı. Piyasa tecrübesi olan yatırımcılar avuçlarını ısıtıyor. Yüksekten alan acemi ve düşüşü bu boyutta beklemeyen tüccarlar ise cehennem azabı yaşıyor


Kripto paranın Top 25’inde kayıp oranları dudak uçuklatıyor

Messari’nin verilerine göre tüm zamanaların en yüksek seviye (ATH) metriklerine göre,  ilk 25 kripto paranın 15’inde ve diğer Altcoinlerde kayıp oranı %85’in üstünde. ilk 25’de bulunan 3 kripto parada kayıp %80 oranında. Sadece üç kripto parada kayıp oranı % 70 seviyesinde bunlarda Bitcoin, Binance Coin (BNB) ve Maker (MKR)

Piyasayı bilenler için Bitcoin geçen haftaya kadar alışık olmadığımız kadar stabildi. Bu fırtına öncesi sessizlik olarak okundu bizim açımızdan. Analistler ise genel olarak bir kırılma bekliyordu, kırılmanın aşağı yönlü olacağı da defalarca söyledi ve sizlerle paylaştık.

Piyasalar  büyük düzeltmeye devam ediyor

Bitcoin ve kripto paralar 2017’nin sonunda meteorik bir büyüme sergiledi. Bu noktada büyük bir düzeltmenin yaşanacağı da piyasalarda yaygın bir kanaattir. Bu 13 aylık düzeltme sürecinde  25 kriptonun ortalama kaybı ise %89.52 olarak kayıtlara geçti.

koinmedya_brave

Bitcoin, Maker, Binance Coin nispeten diğer kripto paralardan daha az kayıp yaşadılar, en azından şimdilik.  İlk 50’de ise kayıp oranı en az. Altcoinlerde geriye doğru gittikçe kayıp oranlarıda o oranda artıyor.

Spekülasyon ve negatif haberlerin etkisi ise volatilite Kasım ayının  ilk haftalarında zirve yaptı. Bu tekdüzelik geçen hafta değişti volatilitede elbette artış var ancak hareketlilik  satış baskısından dolayı yüksek.

 

Etiketler: