1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Kripto piyasa tahmini: 18 Ekim 2021 Haftası

Kripto piyasa tahmini: 18 Ekim 2021 Haftası

Kripto piyasa tahmini: 18 Ekim 2021 Haftası
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto piyasa tahmini bu hafta neleri öngörüyor? Önemli olduğuna inandığımız ileriye dönük kripto haberlerinin derlenmiş haftalık özeti. Bu hafta, piyasa bir ETF lansmanına hazırlanırken, türev ürünlere olan talep ısındıkça ve Binance 1 milyar ABD doları tutarında bir büyüme fonu başlatınca Bitcoin 60.000 dolar fiyat seviyesini aştı.

Kripto piyasa tahmini

Piyasa bu hafta New York Menkul Kıymetler Borsasında ilk Bitcoin ETF’nin onayına hazırlanırken, Bitcoin fiyatı 62.000 dolar seviyesine yükseldi. Bitcoin (BTC), dijital varlık piyasalarının geri kalanının ETF haberlerinin yarattığı olumlu rüzgarlardan faydalanmasıyla haftayı ~%10 yükselişle kapattı. Brave New Coin piyasa değeri tablosundaki ikinci ve üçüncü en büyük varlıklar olan Ethereum (ETH) ve Binance-Coin (BNB), haftayı sırasıyla ~%8 ve ~%12 yükselişlerle kapattılar.

 

Geçen hafta Cuma günü Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) ProShares ve Invesco tarafından önerilen Bitcoin ETF’lerini onaylayacağı bildirilmesinin etkilerini daha net olarak gördük. İki ETF, Vadeli İşlem sözleşmelerine dayanmakta ve SEC başkanı Gary Gensler’in yatırımcılar için daha güçlü koruma sağlayacağına inandığı yatırım fonu yönergeleri kapsamında dosyalanmış ve sunulmuştur.

 

ProShares, 15 Ekim’de, grubun ETF’lerini 18 Ekim’de başlatmayı beklediğini, ancak hemen alım satım için uygun olmayabileceğini belirten, sonradan yürürlüğe giren değiştirilmiş bir izahname sundu. 

 

Valkyrie Funds, 8A’larını, esasen bir borsada alım satım için bir güvenlik kaydeden vadeli işlem tabanlı bir Bitcoin ETF için dosyaladı. Bu ETF’nin de önümüzdeki hafta başlaması bekleniyor.

 

Bloomberg Intelligence ETF Analisti James Seyffart, Twitter’da Bloomberg veri ekibinin ProShares Bitcoin Strategy ETF’yi terminaline ekleme sürecinde olduğunu belirtti. Onun kodu BITO olacak ve Grayscale’in GBTC ürünündeki %2’den çok daha çekici olacak ve onu anında yatırımcılara çekici hale getirecek 95 baz puanlık (%0,95) bir harcama oranına sahip olacağı belirtiliyor.

 

Savunucuları, bir ETF’nin varlığa yatırım yapmak isteyenler için Bitcoin’i daha erişilebilir hale getireceğini, ancak asıl temel kripto para biriminin kendisiyle uğraşmak istemediklerini savunuyorlar. Bir ETF, BTC’nin kendi kendine saklama gereksinimlerini ortadan kaldırır ve Nasdaq ve SEC gibi büyük borsalar ve devlet kurumları tarafından düzenlenir. Bitcoin’e yatırım yapmak, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bir dizi yatırımcı grubu için daha güvenli, daha kolay ve daha ulaşılabilir olduğunu hissediyor.

 

Cuma günü, Options and Futures markets piyasasındaki BTC hacimleri arttı. Bu, bu türevlerdeki yüksek primlere rağmen, normalde bu ürünleri satın alanlar “akıllı para” BTC fiyatının daha da artacağını tahmin ettiğini gösteriyor. Zincir üstü analitik firması CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju, bir blogda, Bitcoin’in son fiyat artışının spekülatörlerin veya şortların “sıkıştırılması” veya yakalanması nedeniyle değil, büyük hacimli alıcıların aktif olması nedeniyle olmadığını yazdı. 

 

BTC, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan ~64.800 dolara yaklaşıyor. Whalemap, Twitter’da, Bitcoin’in 60.000 dolara kadar yükseliş sürecinde bir dizi önemli direnç seviyesini kırdığını ve ATH fiyatının yakınında ince sipariş defterleriyle fiyat keşfinin çok uzakta olmayabileceğini bildirdi. Bitcoin, Whalemaps’in ana hatlarıyla belirttiği gibi daha yükseğe çıkar ve fiyat keşif moduna ulaşırsa, varlığın fiyatının herhangi bir büyük sipariş defteri direnci olmadan nereye inebileceğine dair tüm bahisler kapalı görülüyor.

Kripto piyasa tahmini Kripto piyasa tahmini: 18 Ekim 2021 Haftası

Önümüzdeki hafta için kripto haberleri

 

20 Ekim – Terra blockchain önerme 128 için oylama sona eriyor

 

Cosmos blockchain üzerinde uzun vadede Çarşamba günü bir tür yardım için oylama sona erecek. Seçmenler önermeye desteklerini sürdürdüler. Sürüm, Terra’nın Columbus ana ağına uygulanmak üzere ayarlanan ve Terra ile diğer blockchainler arasında olası Inter Blockchain Communication (IBC) protokollerini etkinleştirecek. Versiyon, Terra ve diğer blockchainler arasında izinsiz transferlere izin verecek. Terra’nın (LUNA) fiyatı geçen hafta ~%17 düştüğünü söylemeliyiz. 

 

20 Ekim – Beige kitap çıkışı

 

Mevcut ekonomik koşullara ilişkin yorum özeti olarak da bilinen Beige Kitap, Federal Rezerv Kurulu’nun yılda sekiz kez yayınladığı bir rapordur. 12 federal bankacılık bölgesinden gelen verileri kullanarak ABD ekonomisinin mevcut durumunun bir anlık görüntüsünü sağlar. Makro yatırımcılar, Federal Rezerv’in agresif genişlemeci para politikası stratejisini ne zaman azaltmaya başlayacağını öğrenmek için sabırsızlanıyor. Bej kitabındaki açıklamalar bizlere bazı ipuçları verebilir.

 

En iyi 10 kripto paranın özeti

 

Altcoin piyasalarındaki performans, ilgi odağının Bitcoin’e kaymasıyla karıştı. Binance-coin (BNB), Brave New Coin Market Cap ilk 10’da en iyi performans gösteren varlıktı. 13 Ekim’de Binance, Binance Smart Chain’in büyümesini desteklemek için 1 milyar ABD doları tutarında bir fon kurduğunu duyurdu. Bu, şimdiye kadarki en büyük büyüme fonlarından biridir ve BSC’nin benimsenmesini ve ölçeklenmesini hızlandırması muhtemel görünüyor.

Bitcoin fiyat tablosu

Bitcoin, 2021 yılının 4. çeyreğindeki etkileyici yükselişini sürdürürken, Nisan ayından bu yana ilk kez 60.000 ABD Doları fiyat seviyesini geçti. Glassnode’dan gelen veriler, bu fiyat seviyelerinde en son satın alan alıcıların, “son 6 ayın tüm volatilitesi, inişleri ve çıkışları boyunca” Bitcoin’lerine tutunmak için etkileyici bir taahhütte bulunduğunu gösteriyor. Tüm BTC arzının %99,02’si artık kârda ve topluluğun elmas elleri meyve vermeye devam ediyor.

Yazının yayınlanma zamanı güncel Bitcoin fiyatı 62.189 dolardır.

Kaynak