Kripto piyasasında bu hafta dikkat çeken coinler!

kripto para
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto piyasasında bu hafta dikkat çeken coinler Celsius ve Rari Capital’den bahsedeceğiz. Bu coinler bu hafta müthiş performans ortaya koydular.

Kripto piyasasında bu hafta !

Borç verme firması Celsius 400 milyon dolar topladı, Rari Capital TVL’de 1 milyar doları aştı ve Kuzey Amerika artan kripto hacmine tanık oldu

Rari Capital’in 1 milyar dolarlık TVL dönüm noktasına ulaştığı bir hafta yaşadık. OlympusDAO’nun neden en popüler protokolünde dört haneli toplamlar sağladığını keşfetmek için okumaya devam edin.

Celsius Network kurumsal hizmeti genişletmek için 400 milyon dolar toplamayı başardı.

Kripto para kredi platformu Celsius Network, bu hafta Kanadalı emeklilik fonu Caisse de dépôt et place du Québec (CDPQ) ve sermaye şirketi WestCap tarafından yönetilen 400 milyon dolarlık bir özsermaye fonu topladığını duyurdu ve şirketin değerlemesini 3 milyar dolar arttırdı.

Firma, fonları iki katlı bir stratejide kullanma niyetini dile getirdi:
strateji kurumsal ürün ve hizmet sunumunu geliştirmek ve aynı zamanda dünya çapında yaklaşık 1.000 çalışana iş gücünü ikiye katlamak olarak açıklandı.

Celsius Network CEO’su Alex Mashinsky, platformun kredi sektörü üzerindeki finansal etkisini açıkladı:

“25 milyar dolardan fazla varlık ve 1,1 milyondan fazla kullanıcıya ödenen 850 milyon dolardan fazla getiri ile Celsius, kripto topluluğu için diğer herhangi bir borç verenden 10 kat daha fazla getiri dağıttı.”

Bu finansman haberi, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kripto kredi platformları için geliştirilmiş siyasi inceleme ile örtüşüyor. Bu yılın Eylül ayında, Celsius, Teksas Eyaleti Menkul Kıymetler Kurulu ve New Jersey Menkul Kıymetler Bürosu’ndan, kayıt dışı menkul kıymetlerin satıldığı iddiası nedeniyle faaliyetlerini sona erdirmekle tehdit eden yasama direnciyle karşılaştı.

Buna rağmen, Celsius sürekli olarak düzenleyici kurumlarla iletişim kurmaya ve işbirliği yapmaya istekli oldu.

Rari Capital, TVL’de 1 milyar doları kırdı

DeFi protokolü Rari Capital, sıralama platformu DeFi Pulse’un analitik verilerine göre bu hafta kilitli toplam değerde (TVL) 1 milyar doları aşarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1,225 milyar dolara ulaştı.

Sekiz haneli bir rakam olan toplam miktar, iki hafta önceki 500 milyon dolardan ve üç ay önce sadece 100 milyon dolardan çok daha fazla bir artışa işaret ediyor. Temmuz 2020’de başlatılan Rari, yatırımlarından mümkün olan en yüksek getiriyi elde etmek isteyen DeFi alanındaki katılımcılara otomatik bir getiri optimizasyon stratejisi sunuyor.

Yıllık yüzde getirisi (APY) olan USDC mevduatları ve %26,43 APY sunan Dai havuzu gibi bir dizi likidite havuzu, kazançlı getirileri için dikkat çekici bir ilgi topladı.

Endüstri standardına kıyasla bu ortalamanın üzerinde getirilere rağmen, son birkaç ayda manşetleri gerçekten çalan Fuse Protocol’ün Tetranode’s Locker’ındaki OlympusDAO oldu.

OlympusDAO, token bakiyelerinin token fiyatındaki değişikliklere ve dolaşımdaki arza bağlı olarak zaman içinde dalgalandığı algoritma merkezli bir yeniden temel modeldir. OlympusDAO sOHM tokeni, sismik %7,594 APY veriyor.

Kuzey Amerika’nın yükselen DeFi hacmi

Analiz platformu Chainalysis tarafından bu hafta yayınlanan verilere göre, Kuzey Amerika bölgesindeki aylık kripto para işlem hacmi, gelişen DeFi sektörü sayesinde Temmuz 2020 ile Haziran 2021 arasındaki bir yıllık dönemde %1.000 arttı.

Yıllık Cryptocurrency Coğrafyası Raporu, aylık hacmin Haziran ayında 100 milyar dolara düşmeden önce Mayıs 2021’de 164 milyar dolara ulaştığını ortaya koydu. İçinde

Ek olarak, DeFi işlemleri 276 milyar dolar ile bölgenin toplam hacminin %37’sine denk geldi.

Merkezi olmayan türev borsası dYdX’in büyüme lideri David Gogel, kaydedilen en büyük hacmin perakende tüketiciler tarafından yönlendirildiği bulgularını yorumladı:

“Şu anda DeFi, kripto içerdekileri hedef alıyor. Bir süredir sektörde olan ve yeni varlıkları denemek için yeterli fonu olan insanlar.”

Token performansı

Analitik veriler, DeFi’nin kilitli toplam değerinin hafta boyunca %8,11 artarak 146,89 milyar dolara çıktığını ortaya koyuyor.

kripto piyasasında bu hafta

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den elde edilen veriler, DeFi’nin gerçekleştirilen piyasa değerine göre ilk 100 jetonunun son yedi gün boyunca değiştiğini gösteriyor.

Perpetual Protocol (PERP), %29,7 gibi önemli bir oranla podyumun en üst sırasını aldı. RenBTC (renBTC) %6,03 ile ikinci olurken, Wrapped Bitcoin (wBTC) %6,00 ile üçüncü sırada yer aldı.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Kripto piyasasında bu hafta dikkat çeken coinler!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.