okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.21%
Bitcoin
68.541,69 USDT
eth
ETH
-0.15%
Ethereum
3.838,82 USDT
bch
BCH
-0.12%
Bitcoin Cash
469,84 USDT
xrp
XRP
-0.7%
Ripple
0,52 USDT
ltc
LTC
-0.26%
Litecoin
83,22 USDT
bnb
BNB
0.08%
Binance Coin
602,18 USDT
sol
SOL
-0.41%
Solana
168,00 USDT
avax
AVAX
-0.62%
Avalanche
36,79 USDT
ada
ADA
0.05%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-0.65%
Poladot
7,32 USDT
doge
DOGE
1%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
3.84%
Shiba Inu
0,00 USDT

Kripto paralar değer kaybederken kripto para şirketlerinin hisseleri ne durumda?

bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ve kripto paraların değerinde düşüşler devam ediyor. Bu süreçte kripto para şirketlerinin hisseleri nasıl etkiledi?


Kripto paralar değer kaybederken kripto para şirketlerinin hisseleri ne durumda?

Kripto para piyasaları ile hisse senedi piyasaları arasında ciddi farklar var. Hisse senedi piyasaları regüle olmuş ve sadece iş günlerinde çalışan piyasalardır. Kripto para piyasaları ise 7/24 çalışıyor ve hisse senedi piyasalarının tabi olduğu katı regülasyonlar kripto paralar için geçerli değil. Bu faktörün de etkisi ile kripto para piyasalarındaki sert dalgalanmalar, hisse senedi piyasalarında gözlenmiyor.

2021 yılında kripto para piyasaları ile hisse senedi piyasaları daha entegre hale geldi. Bu entegrasyonda kripto para şirketlerinin halka açılmaları ve Bitcoin ETF’ler (Bitcoin Borsa Fonları) etkili oldu.

2022 yılının ilk günlerindeyiz ve bu süreçte Bitcoin ve kripto para piyasalarındaki türbülans devam ediyor. Toplam kripto para piyasalarının değeri 2 trilyon doların altında geriledi. Bitcoin için 40 bin dolarlık desteğin, Ethereum için ise 3 bin dolarlık desteğin kaybedilme riski var.

Lütfen Bkz: Güncel Bitcoin fiyat tahmini

Bu süreçte kripto para şirketlerinin hisseleri de değer kaybediyor. 2021’e damga vuran gelişmelerden birisi Coinbase borsasının halka arzı oldu. Coinbase hisseleri, Kasım ayından itibaren değer kaybediyor. Aşağıda Coinbase hisselerindeki değişimi görüyoruz.

Coinbase hisseleri

Aşağıdaki grafikte ise Bitcoin ve kripto para tabanlı yatırım araçları sunan ABD merkezli yatırım şirketi Micro Strategy’nin hisselerindeki değişimi görüyoruz. Benzer trend Micro Strategy hisselerinde de yaşanıyor.

Micro Strategy hisseleri

Lütfen Bkz: Güncel Ethereum fiyat tahmini

Aşağıdaki grafikte ise başka bir yatırım şirketi Square hisse fiyatlarındaki değişimi görüyoruz. Square hisseleri Micro Strategy ve Coinbase’den önce düşüş trendine girdiği dikkat çekiyor.

Square hisseleri

Bazı önemli kripto para şirketlerinin hisselerindeki değişim Bitcoin ve kripto para fiyatları hakkında bir öngörü ve tahmin verebilir.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.