1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. 2022 yılının Solana’sı olabilecek kripto para

2022 yılının Solana’sı olabilecek kripto para

2022 yılının Solana’sı olabilecek kripto para
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Solana fiyatı 2021 yılında yüzde 11,000 oranında değer kazandı. Bir kripto para ise inanılmaz yüzde 14,000’lik yükseliş kaydetti. Bu yıl aynı performansı tekrarlamaya aday.


2022 yılının Solana’sı olabilecek kripto para

Kripto para Fantom (FTM) gözden kaçan coinlerden biri ama bu durum uzun süre böyle kalmayacak. Geçen yıl inanılmaz bir ralli yaptı. Bir yıl önce 0.02 dolardan işlem gören FTM, şimdi 3 dolardan işlem görüyor.

Fantom fiyatı yükseliyor. Bunun başlıca sebebi ise tıpkı Solana (SOL) gibi katman 1 protokolü olması ve süper hızlı işlemler sağlayabilmesi. FTM ve SOL coin fiyatları 2021 yılında sırasıyla yüzde 14,000 ve yüzde 11,000 oranında değer kazandı. Ancak Fantom piyasa değeri olarak çok daha küçük bir coin. FTM coinin piyasa değeri 7 milyar dolarda kalırken, Solana 43 milyar dolar ile en büyük 10 coin arasında yerini alıyor.

İlgili – Fantom (FTM) nedir? FTM token yatırım yapılabilir mi?

Uzmanlara göre piyasa değeri olarak bu kadar büyük fark olmasının başlıca sebebi Fantom’dan farklı olarak Solana’nın dünyanın en büyük borsalarından biri olan Coinbase’de işlem görmesi.

Uzman traderler, FTM coinin 2022 yılında da performans olarak Solana’yı geçmesini bekliyor. Bu açıdan iyi bir alım fırsatı sunuyor olabilir. Fantom’un yükselmesine sebep olabilecek özelliklerini ise şöyle sıralayabiliriz.

Ethereum rakibi bir kez daha büyük bir rallinin eşiğinde!

1. En hızlı blockchainlerden biri

Ethereum’un yavaş ve yüksek ücretli işlemler sunmasından dolayı son bir yılda ETH rakipleri piyasada önem kazandı. Sonuç olarak sadece birkaç kuruşa işlemler gerçekleştiren Solana ve Fantom gibi blockchainler ilgi görüyor.

Düşük işlem ücretinin başlıca sebebi yüksek hız. Ethereum saniyede 14 işlem yapabilirken
Solana saniyede ortalama 50,000 işlem hızına sahip. Fantom ise Solana kadar olmasa da hızlı. 2018 yılındaki testler sırasında saniyede 25,000 işlem gerçekleştirebilmişti.

İlgili – Güncel Fantom fiyat tahmini, FTM token geleceği ve beklentisi 2022- 2025

2. Solana ve Ethereum ile uyumlu

Uyumluluk blockchain alanında önemli bir özellik. Fantom da Ethereum Virtual Machine (EVM) ile uyumlu. Aynı zamanda Solana ile de.

3. Büyük oyunculardan destek alıyor

Bankman-Fried kripto alanında yatırımları ile dikkat çeken büyük şirketlerde. Solana ile birlikte Fantom’a da yatırım yaptı. Fantom’un büyük oyuncuların da gündeminde olması coin için pozitif gelişme.

Kaynak

Etiketler: