Loading...
btc
BTC
0.06%
Bitcoin
66.083,05 USDT
eth
ETH
2.23%
Ethereum
3.559,24 USDT
bch
BCH
1.61%
Bitcoin Cash
429,68 USDT
xrp
XRP
3.62%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
2.08%
Litecoin
79,22 USDT
bnb
BNB
0.43%
Binance Coin
605,89 USDT
sol
SOL
1.38%
Solana
145,03 USDT
avax
AVAX
-1.03%
Avalanche
29,98 USDT
ada
ADA
-0.08%
Cardano
0,41 USDT
dot
DOT
0.75%
Poladot
6,21 USDT
doge
DOGE
1.09%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
2.02%
Shiba Inu
0,00 USDT

Kripto para trade botlarından maksimum kazanç elde etmenin püf noktaları

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Otomatik trade işlemi yapmak insanoğlunun doğasından gelen stres faktörünü devre dışı bırakarak pozisyon giriş ve çıkışları için manuel takipten kaynaklanan doğru zamanı bekleme derdini ortadan kaldırıyor.


Bu yazımızda trade botlarının nasıl çalıştığını ( TradeSanta Bot örneğinde) ve otomatik trade işlemini anlatacağız.

trade botları Kripto para trade botlarından maksimum kazanç elde etmenin püf noktaları

İnsanoğlu VS botlar: Neden bot trade’i tercih etmelisiniz?

Hangisi daha iyi otomatik trade mi manuel mi? İşte size Algoritmik trade’in insanoğlunu çaresiz  bırakarak teslim aldığı noktalar.

Botlar her zaman soğukkanlı kalmayı başarır

İnsanoğlu için duygularını kontrol altında tutmak kolay değildir, fakat bir bot her hangi bir tereddüt yada panik olmaksızın işlem yapar.

Botlar zaman kazandırır

Botlar pazarın durumunu sizin için sürekli kontrol ettiğinden sizin bunu yapmanıza gerek kalmaz. Yada fiyatları manuel olarak hesaplamanıza gerek kalmaz. Çünkü botlar sürekli tetikte kalır ve sürekli bu hesabı yaparlar.

Botlar hızlı trade kararı verirler

Botlar pazarın anlık hareketlerine anında yanıt verirler ve yapılan ön ayarlara uygun olarak hemen siparişleri yerine getirirler. Bununla birlikte bir insanın botların yaptığı gibi yüzlerce binlerce siparişi bir saniye içinde girmesi mümkün değildir.

Lütfen Bkz: Bitcoin haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

Botlar uyumaz

Geleneksel pazarların tersine kripto para pazarı 7/24 açıktır. Eğer bir fırsatı kaçırmak istemiyorsanız sürekli ekran başında olmanız gerek. Yada uykunuzu feda etmek yerine bunu sizin yerinize bir bot yapabilir. Tam siz uyurken.

Botlar kripto rutinine mükemmel bir şekilde adapte olmanın ötesinde tam da sizin ayarlarınıza göre bu işlemleri yaparlar. Yani botlar pasif bir gelir kaynağının da ötesinde akıllı hareket ederler. İşte aşağıda doğru bot ayarı nasıl yapılır bunların ipuçlarını sizin için derledik.

Trade botları ile işlem yaparken 3 temel kuralı aklınızdan çıkarmayın

Botunuzdan gözünüzü ayırmayın

Botların size para kazandırması için yönetilmeleri ve yönlendirilmeleri gerek. Bu nedenle botunuzu düzenli olarak pazarın son durumuna uygun olup olmadığına göre kontrol edin. İşlem yaptığınız ikilileri takip edin, grafikleri analiz edin, tüm birikimlerinizi kaybetmemek için kripto para haberlerini takip edin.

Riskinizi sınırlandırın

En kötü senaryoya göre kaybedebileceğiniz rakamı dikkate alarak bir hesap yapın ve buna uygun olarak bot ile trade yapacağınız bu miktar için ayrı bir borsa hesabı açın.

Dolandırıcılıklardan uzak durun

Kullanmadan önce botu iyici tanımaya çalışın. Ne kadar süredir pazarda olduğunu kontrol edin ve hakkında yazılan yorumları okuyun. Böylece bir dolandırıcılığa maruz kalma ve paranızı kaybetme ihtimaliniz azalır.

ASLA ” kara kutu” olarak tanımlanan ve paranızı kendi akıllı kontratlarına göndermeniz karşılığında gelir vadeden botlara güvenmeyin. Gerçek bir bot sadece sizin hesabınız üzerinden iyi tanınan borsalarda işlem yapmanıza yardımcı olan bir yazılım şeklinde çalışır. Böylece kendi borsa hesabınızda hangi işlemleri yapmış görebilirsiniz. Herhangi bir bota hesabınızdan çekim yapacak şekilde API key ayarı sunmamalısınız. Ayrıca işlem izni sadece sizin ayarlamalarınıza göre yapılacak şekilde olmalı.

Peki sırada ne var? Evet şimdi sıra hangi botu seçecemizde. Aşağıdaki opsiyonlardan birini seçebilirsiniz.

Pazardaki trade botları neler?

Kripto para piyasaları olgunlaştıkça piyasaya daha fazla otomatik trade botları girmeye başladı. Aşağıda bu botları temel fonksiyonlarına göre sınıflandırdık.

Trend trade botları

Bu bot kripto para trendlerini takip eder ve bunlara cevap verecek şekilde alım satım siparişleri girer. Trend trade botları bir trendin aynı şekilde devam edeceği öngörüsü ile güvenli bir şekilde hareket ederek kazanç elde etmeyi hedefler. Bunlar genelde kar-al veya zararı-sonlandır şeklinde ön ayarlarla belli bir karı hedeflerken trendin tersine dönmesi durumunda büyük zarardan kaçınmak üzere kurgulanmıştır.

trade botları Kripto para trade botlarından maksimum kazanç elde etmenin püf noktaları

Bunlardan 3commas, cryptohopper ve TradeSanta trend trade botlarını örnek olarak inceleyebilirsiniz.

Arbitrage botları

Bu botlar farklı kripto para borsalarındaki aynı kripto paranın fiyatını takip etmek üzere kurgulanmıştır. Bu botlar bir borsada fiyatı düşük olan kripto parayı alıp fiyatı daha  yüksek olan bir borsada anında satmak üzere çalışır. Böylece kazanç elde eder. Bir çok trader bu tip botların verimi konusunda şüpheyle yaklaşır. Ama öne çıkan botlardan Gekko ve Blackbird bu tip botlardır ve inceleyerek kendiniz için uygunluğunu kontrol edebilirsiniz.

Lending botları

Bu botlar kripto paranızı kazanç elde etmek üzere borç olarak verdiğiniz botlardır. Baştan kazanç oranı, miktar ve borç süresini girebilir ve pazarın durumuna göre en fazla faiz geliri elde edecek şekilde işlem yapabilirsiniz. Poloniex ve Bitfinex borsaları bu  tip lending botları destekleyen borsalardan önde gelenleri olarak sayılabilir. Bu tip botlara Coinlend ve Cryptolend’i örnek verebiliriz.

Pazar-yapıcı botlar

Bu botlar alım satım arasındaki farklardan kazanç elde ederler. Bu botlar alım satım siparişlerini mevcut piyasa fiyatının hemen yanında bir değere girer ve sipariş gerçekleştiğinde bundan kazanç elde eder. Bu botlara örnek olarak Haasbot ve Scavenger gösterilebilir.

Özet olarak

Trade botları size zaman kazandırabilir, ticaret aktivitenizi arttırabilir ve kar elde etmenizi sağlayabilir. Tabi gerekli şekilde kullanabilirseniz.

Bunların da ötesinde unutmayın ki botlar trader değildir. Botların stratejisini siz belirlersiniz yada ne zaman hangi işlem yapacağını.

Umarız ki bu sizin için basit ve rehber niteliğinde kripto para otomasyonu konusunda yol gösterici ve kazanç getirici bir yazı olmuştur. Bol kazançlar dileriz.


0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.