1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Portföyünüzdeki Bitcoin oranı yüzde kaç olmalı?

Portföyünüzdeki Bitcoin oranı yüzde kaç olmalı?

Portföyünüzdeki Bitcoin oranı yüzde kaç olmalı?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Portföyünüzdeki Bitcoin oranı yüzde kaç olmalıdır? Kripto para sektörünün önemli ismi Anthony Pompliano, bir süre önce servetinin yüzde 50’sinin BTC’de olduğunu açıklamıştı. Yatırımcıların portföyündeki BTC oranı konusunda ise şu açıklamalara yer verdi.


Portföyünüzdeki Bitcoin oranı yüzde kaç olmalı?

Bitcoin’in son 10 yıldaki etkileyici verimini göz önüne aldığımızda artık bu alana yatırım yapılır mı diye sorulmuyor. Artık sorulan soru yatırımın ne kadarının BTC’ye yapılacağıdır. Çünkü Bitcoin fiyatı son 10 yılda dikkat çeken bir yükseliş kaydetti. En son Kasım 2021’de 69,000 dolarda tüm zamanların en yüksek seviyesini (ATH) yeniledi.

Bakınız: Bitcoin (BTC) nedir ve geleceği nasıl? Bitcoin nasıl alınır?

Bitcoin meraklısı Anthony Pompliano, Cointelegraph’a verdiği röportajda, “Portföyünüzdeki Bitcoin oranı yüzde kaç olmalı?” sorusuna cevap vermeye çalıştı. Ona göre bir kişinin Bitcoin’e olan yatırımının yüzdesi ya da büyüklüğü, kişinin hırsı ve belirli bir dönem için planladığı yatırım stratejisine göre değişiklik göstermelidir.

Pompliano şu konuda emin konuşuyor. Bir portföyde olmaması gereken şey, hiç Bitcoin’e yatırımın bulunmaması ve bunun sonucunda da yatırımın tamamının bir fiyat paraya ya da fiat paralardan oluşan sepete bağlı olmasıdır.

Peki, böyle bir tek taraflı yatırımın riski nedir? Pompliano şöyle açıklıyor: “Ben böyle bir iddiada bulunacağım ki yüzde 100 fiat paraya bağımlı olmak kötü bir fikirdi. Öyle değil mi? Eğer yüzde 100 servetiniz bulunan bu fiat paralardan biri hiper enflasyon yaşarsa ya da başarısız olursa büyük bir probleminiz var demektir.”

bitcoin haber

Amerikalı yatırımcı ve Morgan Creek Digital Assets’in kurucularından Anthony “Pomp” Pompliano, BTC’ye verdiği destek ile bilinen bir isim. Pompliano, sürekli Bitcoin’in geleceği konusunda boğa olan bir isim. Birçok uzmanın Bitcoin için gelecek beklentisi 100,000 doların üzeri. Her ne kadar 2022 başında düşük performans gösterse de birçok uzman ve trader BTC’nin geleceği konusunda pozitif kalmaya devam ediyor.

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini ve BTC gelecek beklentisi 2022- 2025

Bu ihtimalleri de göz önüne aldığınızda ister bireysel isterse de kurumsal yatırımcılar, sonuçta Bitcoin’e yatırım yapmadıkları için pişman olacaklar.

Öte yandan şu da bir gerçek ki bütün kripto varlıklar gibi Bitcoin de yüksek volatiliteye ve yüksek riske sahiptir. Bundan dolayı da yatırımın tamamına yakınını kaybetme riski olduğu için hiçbir zaman kaybetmeyi göze alınmayan paralar kripto paraya yatırılmamalıdır.

Yine de milyarder yatırımcı ve büyük yatırım şirketleri genel olarak portföylerinin yüzde 5 – 10 gibi bir kısmını Bitcoin’e ayırmayı tercih ettiğini de hatırlatalım.

Kaynak

Etiketler: