fbpx
BTC : 510691 ₺ ETH : 34671 ₺ XRP : 8.642 ₺ LTC : 1496.3 ₺ USDT : 13.765 ₺ XLM : 2.714 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Portföyünüzdeki Bitcoin oranı yüzde kaç olmalı?

Portföyünüzdeki Bitcoin oranı yüzde kaç olmalı?

Portföyünüzdeki Bitcoin oranı yüzde kaç olmalı?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Portföyünüzdeki Bitcoin oranı yüzde kaç olmalıdır? Anthony Pompliano yakın zamanda servetinin yüzde 50’sinin BTC’de olduğunu açıklamıştı. Yatırımcının portföyündeki BTC oranı konusunda ise şu açıklamalara yer verdi.


Portföyünüzdeki Bitcoin oranı yüzde kaç olmalı?

Bitcoin’in son 10 yıldaki etkileyici verimini göz önüne aldığımızda artık bu alana yatırım yapılır mı diye sorulmuyor. Artık sorulan soru yatırımın ne kadarının BTC’ye yapılacağıdır.

Bitcoin meraklısı Anthony Pompliano, Cointelegraph’a verdiği röportajda, bu soruya cevap vermeye çalıştı. Ona göre bir kişinin Bitcoin’e olan yatırımının yüzdesi ya da büyüklüğü, kişinin hırsı ve belirli bir dönem için planladığı yatırım stratejisine göre değişiklik göstermelidir.

İlgili: Pompliano servetinin yarısını Bitcoin’de tutuyor – işte açıklaması

Pompliano şu konuda emin konuşuyor. Bir portföyde olmaması gereken şey, hiç Bitcoin’e yatırımın bulunmaması ve bunun sonucunda da yatırımın tamamının bir fiyat paraya ya da fiat paralardan oluşan sepete bağlı olmasıdır.

Peki, böyle bir tek taraflı yatırımın riski nedir? Pompliano şöyle açıklıyor: “Ben böyle bir iddiada bulunacağım ki yüzde 100 fiat paraya bağımlı olmak kötü bir fikirdi. Öyle değil mi? Eğer yüzde 100 servetiniz bulunan bu fiat paralardan biri hiper enflasyon yaşarsa ya da başarısız olursa büyük bir probleminiz var demektir.”

İlgili: Antony Pompliano: Bitcoin piyasası 5 trilyon dolara ulaşabilir

Amerikalı yatırımcı ve Morgan Creek Digital Assets’in kurucularından Anthony “Pomp” Pompliano’nun şimdiye kadarki Bitcoin tahminleri doğru çıkarsa, BTC fiyatının şimdiki 11.000 doların üzerindeki fiyatından çok daha fazla yükselmesini bekleyebiliriz.

Bu ihtimalleri de göz önüne aldığınızda ister bireysel isterse de kurumsal yatırımcılar, sonuçta Bitcoin’e yatırım yapmadıkları için pişman olacaklar.

İlgili: Bitcoin dünyanın en çok kazandıran yatırımı- işte son iki yıllık veriler

Öte yandan şu da bir gerçek ki bütün kripto varlıklar gibi Bitcoin de yüksek volatiliteye ve yüksek riske sahiptir. Bundan dolayı da yatırımın tamamına yakınını kaybetme riski olduğu için hiçbir zaman kaybetmeyi göze alınmayan paralar kripto paraya yatırılmamalıdır.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.