1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Kripto para çalmak isteyen hacker ava giderken avlandı!

Kripto para çalmak isteyen hacker ava giderken avlandı!

Kripto para çalmak isteyen hacker ava giderken avlandı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bir bilgisayar korsanı, NEAR protokolü Rainbow Bridge’e yapılan başarısız bir saldırıda 5 ETH kaybetti. Detaylar haberimizde.

Kripto para çalmak isteyen hacker ava giderken avlandı!

Kripto para piyasasının hacminde meydana gelen artış bilgisayar korsanlarının piyasanın açıklarını aramasına neden oldu. Piyasada daha önce çok farklı hack haberlerine rastladık. Ancak bu kez farklı bir olay yaşandı.

İlgili: Kripto para nedir, nasıl alınıp satılır?

Bir bilgisayar korsanı, NEAR protokolü Rainbow Bridge’e yapılan başarısız bir saldırıda 5 ETH kaybetti. Aurora Labs CEO’su Alex Shevchenko, 22 Ağustos’ta bir bilgisayar korsanının hafta sonu Rainbow Bridge’e yapılan başarısız bir saldırıda 5 Ethereum (ETH) kaybettiğini söyledi.

İlgili: Şimdiye kadar gerçekleştirilen en büyük 10 kripto para vurgunu!

Yapılan açıklamada hiçbir kullanıcının saldırıdan zarar görmediği açıkladı. Shevchenko, Rainbow Bridge kullanıcı fonlarını korumak için etkili bir mekanizmanın altını çizerek saldırının “31 saniye içinde otomatik olarak engellendiğini” söyledi.

Rainbow Bridge, kullanıcıların ETH, NEAR ve Aurora ağları arasında token aktarmalarına olanak tanır. Rainbow Bridge, NEAR blok zinciri üzerine inşa edilmiş Ethereum uyumlu ölçeklendirme çözümü Aurora tarafından oluşturuldu.

kripto para dolandırıcılığı

Platform kullanıcılar, ERC-20 varlıklarını doğrudan MetaMask veya diğer Web3 cüzdanlarından NEAR cüzdanlarına ve uygulamalarına gönderebilir ve çekebilir.

İlgili: ERC20 tokeni nedir?

Hafta sonu bir bilgisayar korsanı, Rainbow Bridge’e 5 ETH’lik bir “güvenli depozito” gerektiren fabrikasyon bir NEAR blok gönderdi. şlem, 20 Ağustos’ta 04:49:19 UTC’de Ethereum’a başarıyla gönderildi. Shevchenko, hackerın cumartesi sabahı erken saatlerde saldırıya tepki vermenin karmaşık olacağını umduğunu bu nedenle bu zamanı tercih ettiğini belirtti.

Ancak korsan kelimenin tam anlamıyla ava giderken avlandı. Otomatik bekçi köpekleri kötü niyetli işleme meydan okudu ​​ve bu da saldırganın o sırada yaklaşık 8.000 dolar değerinde olan 5 ETH depozitosunu kaybetmesine neden oldu.

Bu saldırı başarıyla piskürtülmüş olsa da Chainalysis’e göre, hackerlar bu yılın ilk altı ayında DeFi endüstrisinden yaklaşık 2 milyar dolar çaldı.

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: