1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Kripto para balinaları fiyatı yükselen bu 3 altcoine akın etti

Kripto para balinaları fiyatı yükselen bu 3 altcoine akın etti

Kripto para balinaları fiyatı yükselen bu 3 altcoine akın etti
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasası genelindeki ralli sona ererken birkaç altcoin hala yükselmeye devam ediyor. Balinaların ise bu coinlere ilgisi dikkat çeken oranda arttı. Kripto analiz şirketinin paylaştığı yeni verilere bakalım.


Kripto para balinaları fiyatı yükselen bu 3 altcoine akın etti

Kripto analiz şirketi Santiment, 2023 yılının başından bu yana balina faaliyetlerinin özellikle 3 altcoinde yükseldiğini bildiriyor.

Balinaların ilgi gösterdiği ilk kripto para likidite protokolü Aave (AAVE). AAVE, piyasa değerine gören en büyük 42. kripto para. Santiment’in verilerine göre, bu coinde 100.000 doların üzerinde gerçekleşen işlemlerin sayısı yılın başından bu yana yüzde 1.100 oranında arttı.

Balinaların akın ettiği coinler listesinde sırada Litecoin (LTC) var. Kripto analiz şirketine göre, piyasa değerine göre en büyük 16. coinde 100.000 dolardan fazla değeri olan işlemleri sayısı yılın başından bu yana yüzde 75 oranında arttı.

İlgili – Ünlü analistten Bitcoin boğa tuzağı ve resesyon uyarısı!

Santiment, listede sırada merkezsiz sanal dünya olan Decentraland (MANA) var diyor. Burada da son üç haftada 100.000 doların üzerinde değere sahip olan işlemleri sayısında yüzde 871 gibi dev bir artış var. Santiment verileri şöyle açıklıyor:

“Piyasa genelinde yaşanan pump artık yerini yatay seyre bıraktı şimdilik. Ancak buna rağmen bazı altcoinler bireysel rallilerine devam ediyor. Yılın başından bu yana 100.000 dolar üzeri işlemlerde görülen artışlar şöyle: AAVE (+1,100%), MANA (+871%) ve LTC (+75%).”

Kripto para balinaları fiyatı yükselen bu 3 altcoine akın etti

Kaynak: Santiment/Twitter

Bu kripto paralardan Aave şu an 84,63 dolardan işlem görüyor ve yılın başından bu yana yüzde 60 yükseldi. Litecoin ise 86,45 dolardan işlem görüyor ve 1 Ocak’tan itibaren yüzde 24 değer kazandı. Decentraland fiyatı ise 0,69 dolardan işlem görüyor. Yılın başından bu yana olan yükselişi ise yüzde 130 oranında.

İlgili – İşte, Bitcoin’den daha fazla kazandıran kripto paralar

Kaynak