1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Ünlü analistten Bitcoin boğa tuzağı ve resesyon uyarısı!

Ünlü analistten Bitcoin boğa tuzağı ve resesyon uyarısı!

Ünlü analistten Bitcoin boğa tuzağı ve resesyon uyarısı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto sektöründe yakından takip edilen bir analist, Bitcoin yatırımcılarına bir uyarıda bulunuyor. Analiste göre son yükseliş bir BTC boğa tuzağı olabilir. Ayrıca piyasada derinleşen resesyona da dikkat çekiyor.


Ünlü analistten Bitcoin boğa tuzağı ve resesyon uyarısı!

DataDash’in sunucusu ünlü kripto analist Nicholas Merten, Youtube’da 511.000 abonesine yaptığı yeni açıklamada, Bitcoin’in 2023 yükselişinin son üç rahatlama rallisine benzediğini söylüyor. Analist, söz konusu rallilerden sonra yeni bir düşüş geldiğine dikkat çekiyor. Şöyle açıklıyor:

“İlk önce söz konusu rahatlama rallilerinde fiyatın ne oranda yükseldiğine dikkat çekmek istiyorum. Birincisinde yüzde 46’lık rahatlama rallisi görmüştük. Ardından Haziran ve Ağustos döneminden yüzde 43 yükselmişti. Daha sonra ise Kasım’dan sonra Ocak’a kadar ise yüzde 40 civarında bir yükseliş var Bitcoin fiyatında. Bunlar hepsi tipik rahatlama rallileri ve tekrar ediyor. Bundan dolayı burada uyarıda bulunmak istiyorum.

Buna ek olarak ise şimdi nasıl aşırı alıma ulaştığımızı da söylemeliyiz. 10 Ocak 2021’den bu yana Bitcoin fiyatında görülen en yüksek aşırı alım seviyesi olduğunu da unutmayalım.”

İlgili – İşte, Bitcoin’den daha fazla kazandıran kripto paralar

Ünlü analistten Bitcoin boğa tuzağı ve resesyon uyarısı!

Kaynak: DataDash/YouTube

Şu an Bitcoin fiyatı 20.975 dolardan işlem görüyor. 22 Kasım 2022’deki 15.698 dolar dip seviyesinden sonra yüzde 35 yükseldi.

Merten ayrıca bir duruma da dikkat çekiyor. Analiste göre, eğer global hisse senetleri piyasası yeni bir para çıkışı yaşarsa, kripto para piyasası da yeni bir kış durumu görür. Çünkü bu ikisi arasında son dönemde artan bir korelasyon söz konusu. Şöyle devam ediyor:

“Eğer resesyona girersek, hisse senetleri piyasası da daha aşağı seviyelere düşüş trendine başlar. O zaman lower high ve lower low hareketler ile dikkat çeken bir düşüş trendine devam eder. Bunun da kripto piyasasına önemli bir etkisi olur. Bu korelasyonu kırmadığımız sürece bu durum böyle devam eder.”

İlgili – Ünlü analist PlanB, mevcut Bitcoin yükselişinin ne olduğunu açıkladı

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: