1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Ünlü analist PlanB, mevcut Bitcoin yükselişinin ne olduğunu açıkladı

Ünlü analist PlanB, mevcut Bitcoin yükselişinin ne olduğunu açıkladı

Ünlü analist PlanB, mevcut Bitcoin yükselişinin ne olduğunu açıkladı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Popüler kripto para analisti PlanB, son yaşanan Bitcoin (BTC) rallisinin bir boğa tuzağı olmadığını söylüyor. Birçok yatırımcının endişe ettiği bu konuda yaptığı açıklamasının ayrıntılarına bakalım.


Ünlü analist PlanB, mevcut Bitcoin yükselişinin ne olduğunu açıkladı

Geliştirdiği S2F modeli ile ünlü kripto para analisti PlanB, mevcut Bitcoin rallisinin bir boğa tuzağı olmadığını söylüyor. Ona göre kripto yatırımcıları bu konuda endişe etmemeli.

PlanB, Twitter’de 1,8 milyon takipçisine yaptığı açıklamada, bir dizi önemli indikatörün mevcut rallinin boğa tuzağı olmadığını gösterdiğini söylüyor. Analiste göre yaşananlar yeni bir boğa döngüsünün başlangıcı. Şöyle açıklıyor:

“Açık olmak gerekirse, benim görüşüme göre, Bitcoin’deki pump bir boğa tuzağı değil. Bu yükseliş bir sonraki boğa rallisinin erken aşaması.”

PlanB, RSI indikatöründeki yukarı yönlü hareketlerin Bitcoin için boğa bir duruma işaret ettiğini belirtiyor. Hem de RSI indikatörünün 2015 ve 2019’daki gibi tarihi dip seviyelerde olmasına rağmen. Analiste göre Bitcoin RSI artık giderek güçlenecek.

İlgili – Türk kripto yatırımcısının en çok işlem yaptığı 10 coin

Ünlü analist PlanB, mevcut Bitcoin yükselişinin ne olduğunu açıkladı

Kaynak: PlanB/Twitter

Analist PlanB, Bitcoin’in mevcut ayı piyasası döngüsünde artık dibi bulduğunu söylüyor. Daha önce açıkladığı, Bitcoin’in Kasım 2022’de 15.500 dolarda dip yaptığı görüşünü bir kez daha tekrarlıyor ve teyit ediyor. Analist aynı zamanda 2024 yılında olacak bir sonraki halvingin Bitcoin fiyatını 32.000 dolara taşıyacağını da söylüyor.

İlgili – Piyasa canlanınca Ethereum balinalarının en çok aldığı kripto para

PlanB, bunlara ek olarak bir de S&P 500 endeksi ile Bitcoin arasındaki tarihi korelasyona da dikkat çekiyor. Ona göre buradaki korelasyon lider kripto paranın daha da yükselme olasılığına işaret ediyor.

“BTC, S&P’yi yakalarsa 54.000 dolara kadar çıkabilir.”

Bitcoin fiyatı şu an 21.000 dolar civarında işlem görüyor. Kasım’daki 15.000 dolar bölgesinden önemli ölçüde toparlandı. Ayrıca birçok analiste göre lider kripto paranın 20.000 dolar bölgesini geri alması da pozitif işaret. Böylece FTX çöküşünün kayıplarını telafi etmiş oldu.

İlgili – Efsanevi trader Peter Brandt’ten boğa Bitcoin fiyat tahmini: İşte, BTC hedefi

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: