Loading...
btc
BTC
-0.87%
Bitcoin
62.871,76 USDT
eth
ETH
-1.26%
Ethereum
3.062,94 USDT
bch
BCH
-5.22%
Bitcoin Cash
481,75 USDT
xrp
XRP
-0.72%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
1.34%
Litecoin
79,13 USDT
bnb
BNB
-2.91%
Binance Coin
536,61 USDT
sol
SOL
-3.67%
Solana
133,44 USDT
avax
AVAX
-2.78%
Avalanche
34,18 USDT
ada
ADA
-1.98%
Cardano
0,45 USDT
dot
DOT
-1.17%
Poladot
6,63 USDT
doge
DOGE
-4.79%
Doge Coin
0,15 USDT
shib
SHIB
1.82%
Shiba Inu
0,00 USDT

AVAX neden yükseliyor? Yükseliş devam edecek mi?

AVAX neden yükseliyor? Yükseliş devam edecek mi?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Avalanche %35’in üzerinde yükselirken, yatırımcılar geçen haftadan bu yana kayda değer kazançlar elde etti. Peki AVAX neden yükseliyor?

AVAX neden yükseliyor?

Avalanche (AVAX) kısa bir süre önce, son yedi günün en önemli istatistiklerini gösteren haftalık raporunu yayınladı. AVAX’ın TVL’si geçtiğimiz hafta %4’ün üzerinde artarak, 842,7 milyon dolara ulaştı.

Geçen hafta TVL’den en çok kazananlar Wonderland, SWAPSICLE, RiskHarbon ve PinkSale oldu. Ancak, TVL ve piyasa değerindeki artışa rağmen, AVAX’ta aktif adresler ve işlem sayısı sırasıyla %9 ve %27’den fazla düşüş kaydetti.

 

 

İlginizi çekebilir:

AVAX Daily ayrıca Avalanche’ın C-zincirinin haftalık istatistiklerini de açıkladı. Verilere göre gas tüketimi artarken, toplam işlemler %33 oranında azaldı.

 

 

Bunun dışında Avalanche yeni bir büyük güncellemeden daha bahsetti. Blockchain, Platypus DeFi tarafından oluşturulan stabil coin USP’iyi destekleyeceğini resmi olarak duyurdu. USP’nin piyasaya sürülmesi, Avalanche ağının tekliflerini artıracak ve bu da muhtemelen önümüzdeki aylarda AVAX’a olan talebi artıracak.

Geçtiğimiz hafta, önemli ölçüde artış gördüğü için, AVAX fiyat cephesinde de pozitifti. CoinMarketCap‘e göre AVAX, haftalık %35’ten fazla kazanç kaydetti. Yazımızı yayına hazırladığımız sırada, 5,4 milyar doları aşan piyasa değeriyle 17,61 dolardan işlem görüyor.

AVAX fiyatı neden yükselemeyebilir?

AVAX geçtiğimiz haftadan bu yana, türev piyasalarında oldukça yoğun bir ilgi gördü.

AVAX fiyat yönünden yatırımcılara daha fazla yükseliş göreceğine dair umut verirken, birkaç metrik bu olasılığı desteklemiyor. AVAX’ta geliştirme faaliyetleri geçen hafta azaldı. Bu olumsuz bir işaretti çünkü geliştiricilerin blok zincirini iyileştirmeye yönelik daha az çaba gösterdiğini yansıtıyor.

Ayrıca geçen hafta sosyal medya duyarlılığı düşerken, AVAX’ın popülaritesi de azaldı. Ancak, Binance ve DyDx Fonlama Oranları nispeten yüksek kaldığı için AVAX vadeli işlemler piyasasında talep görmeye devam etti.

 

AVAX neden yükseliyor? Yükseliş devam eder mi?

 

İlginizi çekebilir:

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.