Loading...
btc
BTC
-0.14%
Bitcoin
63.334,52 USDT
eth
ETH
-0.1%
Ethereum
3.098,98 USDT
bch
BCH
-3.39%
Bitcoin Cash
491,07 USDT
xrp
XRP
-0.33%
Ripple
0,50 USDT
ltc
LTC
1.2%
Litecoin
79,03 USDT
bnb
BNB
-0.69%
Binance Coin
548,92 USDT
sol
SOL
-0.77%
Solana
137,45 USDT
avax
AVAX
1.08%
Avalanche
35,54 USDT
ada
ADA
2.36%
Cardano
0,47 USDT
dot
DOT
0.54%
Poladot
6,74 USDT
doge
DOGE
-2.8%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
-0.6%
Shiba Inu
0,00 USDT

Büyük Bitcoin çöküşünü bilen analistten çarpıcı yorum: Düşüş trendi bitti…

Büyük Bitcoin çöküşünü bilen analistten çarpıcı yorum: Düşüş trendi bitti..
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2018 Bitcoin çöküşünde varlığın en dip noktasını altı ay öncesinden doğru tahmin eden popüler bir kripto analisti, düşüş trendini bittiğini iddia ediyor.

2018 Bitcoin çöküşünü bilen analist: Düşüş trendi bitti!

Twitter’da Smart Contracter olarak tanınan kripto analisti takipçilerine, Bitcoin bir üst aralıktan çıktıktan sonra düşüş eğiliminin bittiğini söyledi. Ve kırılma gerçekleşir gerçekleşmez long pozisyonlara girmek için fırsatlar aradığını açıkladı.

İlginizi çekebilir:

 

 

Büyük Bitcoin çöküşünü bilen analistten çarpıcı yorum: Düşüş trendi bitti...

 

Smart Contracter’a göre, Bitcoin muhtemelen yakın vadede diğer kripto paralardan daha iyi performans gösterecek.

“Artık Bitcoin düşük volatiliteli eziyetten kurtulduğuna göre, düşüş öngörülerini bir kenara bırakıyorum ve uzun geri çekilmeler bekliyorum.

Fiyat hareketi şu anda bana çekici geliyor. Ayrıca BTC’nin aralık ayının zirvesini aşmanın eşiğinde olmasıyla, BTC hakimiyetinin artacağına ve BTC’nin altcoinlerden daha iyi performans göstereceğine inanıyorum.”

 

 

Kripto analistinin grafiklerine bakıldığında, Bitcoin’in 18.800 doların üzerine çıkmaya hazır olduğu görünüyor. Bu arada Smart Contracter, teknik analizinde, ana trendin beş dalgalı bir patternde, düzeltici trendin ise üç dalga halinde oluştuğunu belirten Elliot Dalga Teorisini kullanıyor.

Bitcoin CoinMarketCap verilerine göre yazımızı yayına hazırladığımız sırada 18.457 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin hakimiyeti hakkında da yorum yapan Smart Contracter, BTC’nin %43’ün üzerine çıkacağını tahmin ediyor. (Bitcoin hakimiyeti şu anda %38’dir.)

Ayrıca akıllı sözleşme özellikli popüler bir blok zinciri olan Avalanche’ın yerel tokeni AVAX‘ın ise dip yaptığını söylüyor.

 

 

Smart Contracter, piyasa değerine göre 19. sırada yer alan kripto paranın, tüm zamanların en yüksek seviyesinden %90’lık bir düzeltmenin ardından dibi gördüğünü söylüyor. Ve Avalanche aşağı yönlü düzeltme yaptığında, satın alma fırsatları arayacağını ifade ediyor.

Son iki hafta içinde yaklaşık %40 artış elde eden Avalanche, yazımız yayına hazırlanırken 15,18 dolardan işlem görüyor.

Elliot Dalga Teorisi nedir?

Elliot Dalga Teorisi, Ralph Nelson Elliot’un, kitle hareketlerinin yinelenen dalga formasyonlarını analiz ederek tahmin yürüttüğü bir teoridir.

Ona göre piyasada gerçekleşen hareketlerin belirli bir nedeni var ve oluşan hareketler kendinden sonraki hareketleri de etkileyebilecek önemli verileri oluşturur.
Hareketler her zaman aynı çizgiyi takip etmese de fiyat değişimleri her zaman belirli bir yapısal düzeni korur. Bu düzene de “dalga düzeni” denir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.