1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Büyük Bitcoin çöküşünü bilen analistten çarpıcı yorum: Düşüş trendi bitti…

Büyük Bitcoin çöküşünü bilen analistten çarpıcı yorum: Düşüş trendi bitti…

Büyük Bitcoin çöküşünü bilen analistten çarpıcı yorum: Düşüş trendi bitti…
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

2018 Bitcoin çöküşünde varlığın en dip noktasını altı ay öncesinden doğru tahmin eden popüler bir kripto analisti, düşüş trendini bittiğini iddia ediyor.

2018 Bitcoin çöküşünü bilen analist: Düşüş trendi bitti!

Twitter’da Smart Contracter olarak tanınan kripto analisti takipçilerine, Bitcoin bir üst aralıktan çıktıktan sonra düşüş eğiliminin bittiğini söyledi. Ve kırılma gerçekleşir gerçekleşmez long pozisyonlara girmek için fırsatlar aradığını açıkladı.

İlginizi çekebilir:

 

 

Büyük Bitcoin çöküşünü bilen analistten çarpıcı yorum: Düşüş trendi bitti...

 

Smart Contracter’a göre, Bitcoin muhtemelen yakın vadede diğer kripto paralardan daha iyi performans gösterecek.

“Artık Bitcoin düşük volatiliteli eziyetten kurtulduğuna göre, düşüş öngörülerini bir kenara bırakıyorum ve uzun geri çekilmeler bekliyorum.

Fiyat hareketi şu anda bana çekici geliyor. Ayrıca BTC’nin aralık ayının zirvesini aşmanın eşiğinde olmasıyla, BTC hakimiyetinin artacağına ve BTC’nin altcoinlerden daha iyi performans göstereceğine inanıyorum.”

 

 

Kripto analistinin grafiklerine bakıldığında, Bitcoin’in 18.800 doların üzerine çıkmaya hazır olduğu görünüyor. Bu arada Smart Contracter, teknik analizinde, ana trendin beş dalgalı bir patternde, düzeltici trendin ise üç dalga halinde oluştuğunu belirten Elliot Dalga Teorisini kullanıyor.

Bitcoin CoinMarketCap verilerine göre yazımızı yayına hazırladığımız sırada 18.457 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin hakimiyeti hakkında da yorum yapan Smart Contracter, BTC’nin %43’ün üzerine çıkacağını tahmin ediyor. (Bitcoin hakimiyeti şu anda %38’dir.)

Ayrıca akıllı sözleşme özellikli popüler bir blok zinciri olan Avalanche’ın yerel tokeni AVAX‘ın ise dip yaptığını söylüyor.

 

 

Smart Contracter, piyasa değerine göre 19. sırada yer alan kripto paranın, tüm zamanların en yüksek seviyesinden %90’lık bir düzeltmenin ardından dibi gördüğünü söylüyor. Ve Avalanche aşağı yönlü düzeltme yaptığında, satın alma fırsatları arayacağını ifade ediyor.

Son iki hafta içinde yaklaşık %40 artış elde eden Avalanche, yazımız yayına hazırlanırken 15,18 dolardan işlem görüyor.

Elliot Dalga Teorisi nedir?

Elliot Dalga Teorisi, Ralph Nelson Elliot’un, kitle hareketlerinin yinelenen dalga formasyonlarını analiz ederek tahmin yürüttüğü bir teoridir.

Ona göre piyasada gerçekleşen hareketlerin belirli bir nedeni var ve oluşan hareketler kendinden sonraki hareketleri de etkileyebilecek önemli verileri oluşturur.
Hareketler her zaman aynı çizgiyi takip etmese de fiyat değişimleri her zaman belirli bir yapısal düzeni korur. Bu düzene de “dalga düzeni” denir.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.