1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. 2022 ayı piyasası kâhininden Bitcoin için boğa tuzağı uyarısı!

2022 ayı piyasası kâhininden Bitcoin için boğa tuzağı uyarısı!

2022 ayı piyasası kâhininden Bitcoin için boğa tuzağı uyarısı!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin’in 2022’deki çöküşünü önceden bilen popüler bir kripto analisti, şimdi de Bitcoin için boğa tuzağı uyarısında bulundu. Ve piyasada devam eden mevcut yükselişlerin muhtemelen bir boğa tuzağı olduğunu söyledi.

Dikkat! Bitcoin için boğa tuzağı uyarısı!

Sosyal medyada kendisini Capo olarak tanıtan analist, Twitter’da 698.800 takipçisine, Bitcoin hakkında kritik bir analiz paylaştı. Ve Bitcoin, 17.000$’lık kritik eşiği geçmiş olsa da piyasada bir kez daha düzeltme ön gördüğünü söyledi.

İlgili: Bitcoin’de yükseliş devam eder mi? – Güncel BTC teknik analizi

 

2022 ayı piyasası kâhininden Bitcoin için boğa tuzağı uyarısı!

 

Son zamanlarda birçok altcoin de kayda değer artışlar yaşadı. Ancak Capo, Bitcoin’in doğrudan 20.000$’ın hemen altındaki bir direnç seviyesine yükseldiğini ve büyük olasılıkla başka bir düşüş ayağı için hazırlandığını söylüyor. Ayrıca analist yatırımcıları, Bitcoin’in 12.000$’a doğru, 17.324$’lık mevcut fiyatından %30’dan fazla bir düşüşe hazırlandığı konusunda uyarıyor.

“Uzaklaşıp, kendi kendinize sorun: Neden burada satın alıyorum? FOMO (kaçırma korkusu) yüzünden mi? Düşüş trendinin başlangıcından beri olduğu gibi rastgele pumplar yapan altcoinler görüyorsunuz ve satın alma ihtiyacı hissediyorsunuz. Buranın dip olabileceğini düşünebilirsiniz. Ancak, henüz yükselişe dair tek bir onay yok.

Sadece dikkatli bakın. Orada, gözünüzün önünde. Düşüş trendi bozulmamış. Bitcoin ve piyasanın çoğu, kırılan destekleri direnç olarak test ediyor. Bunu defalarca yaşadık. Ben satın almıyorum.”

 

 

Capo ayrıca kripto piyasalarıyla sıkı bir korelasyona sahip olan S&P 500 (SPX) için de derin bir düşüş öngörüyor. SPX’in toparlanmadan önce, şubat ayında 3.180 dolara kadar düşeceğini tahmin ediyor. Yazımızı yayına hazırladığımız sırada, SPX 3.940 puanda.

İlgili:

Capo düşüş beklentisinde olsa da piyasada rallinin daha yeni başladığını söyleyen başka analistler de var.

Örneğin, popüler bir kripto stratejisti olan Kaleo, Ethereum‘un 1.400$’a kadar devam edecek başka bir yükseliş ayağına doğru ilerlediğini söylüyor. Şu anda Ethereum CoinMarketCap verilerine göre, yılın başındaki 1.192$’lık düşük seviyesinden %12’den fazla artışla 1.343$’dan işlem görüyor.

“Bu ralli daha yeni başlıyor. Daha yüksek seviyeler geliyor.”

 

 

 Kaleo’nun grafiğine bakıldığında, ETH’nin bu ayın sonunda 1.500$ fiyat aralığına gireceğini tahmin ettiği görülüyor.