1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. 2019’dan bu yana uyuyan Bitcoin balinası uyandı! Dev transfer neyin habercisi?

2019’dan bu yana uyuyan Bitcoin balinası uyandı! Dev transfer neyin habercisi?

2019’dan bu yana uyuyan Bitcoin balinası uyandı! Dev transfer neyin habercisi?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

2019’dan bu yana uyuyan Bitcoin balinası, piyasanın ivme kaybettiği şu sıralarda aniden uyandı ve devasa bir transfer gerçekleştirdi.

Bitcoin balinası tarafından gerçekleştirilen transfer ne anlama geliyor?

Uzun süredir sessiz olan bir balina adresi Bitcoin’in ivme kaybettiği sıralarda aniden uyandı.Neredeyse dört yıldır aktif olmayan eski bir Bitcoin cüzdanı aniden harekete geçerek, yaklaşık 250 milyon doları bilinmeyen başka bir Bitcoin adresine taşıdı. Fonları alan adres, şu anda neredeyse yarım milyar dolar değerinde BTC’ye sahip.

İlginizi çekebilir:

 

Bitcoin balina cüzdanlarında şaşırtan hareketlilik!

 

Bu arada Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesinde iken, söz konusu bu balinanın cüzdanı 1 milyar dolardan fazla fon tutuyordu. Piyasa koşulları kötüye giderken, balinanın portföyü de değerinin önemli bir bölümünü kaybetti. İşlem sırasında, eskiden 1 milyar dolarlık bir cüzdan olan bu cüzdanda sadece 250 milyon dolar kaldı.

İlk olarak balina tarafından 2019’da alınan 15.000 BTC, şimdi başka bir cüzdana aktarıldı. Ne yazık ki, blockchain veri takip platformları balina hakkında hiçbir veri göstermiyor. Bu nedenle cüzdanın, herhangi bir borsa veya OTC platformu ile ilişkili olup olmadığını bilemiyoruz.

İlginizi çekebilir:

Analist Bitcoin ve altcoinlerde toparlanmanın ne zaman ve nasıl başlayacağını açıkladı!

 

 

İlgili: Bitcoin’de yeni boğa sinyalleri! – Güncel BTC teknik analizi

Bununla birlikte, cüzdanın hareketleri, çeşitli cüzdanlarda Bitcoin hodl eden ve biriktiren büyük bir perakende yatırımcıya ya da acil likiditeye ihtiyaç duyan blockchain tabanlı bir platforma ait olduğunu gösteriyor. Ancak blockchain tabanlı bir platforma ait olması durumunda, işlem zincirindeki en az bir cüzdan, blockchain balina takip platformları tarafından işaret edilen belirli bir adresle bağlantılı olacak.

Fonları alan cüzdan, şu anda 430 milyon dolar gibi muazzam bir portföye sahip.  Ve ayrıca bu fonları likidite için kullanacak herhangi bir kripto para borsası veya kuruluşuyla bağlantılı da görünmüyor.

Bu arada daha önce, yıllardır aktif olmayan birkaç cüzdan daha fonlarını taşımaya başladı. Bunun arkasındaki sebep, genellikle güçlü volatilite artışlarının sebep olduğu piyasadaki çıkmaz olabilir ve balinalar fonlarını korumayı ve geçici olarak bağlanmayı istiyor olabilir.

(Yazımızı yayına hazırladığımız sırada, CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin fiyatı 16.811 dolardan işlem görüyor.)

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: