Doğru Bitcoin tahminleriyle ünlü analistin 2 yeni BTC hedefi

Bitcoin fiyatı yakın vadede hangi seviyeleri görecek?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Doğru çıkan Bitcoin tahminleri ile ünlü bir analist, kripto para piyasası ile ilgili değerlendirmesini yeniledi. Son yükselişler sonrası BTC ve kripto paralar nasıl görünüyor? İşte, analiste göre Bitcoin’in 2 yeni hedefi.


Doğru Bitcoin tahminleriyle ünlü analistin 2 yeni BTC hedefi

Bitcoin (BTC) fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesini gördüğünde coinlerini satan ve ardından da geçtiğimiz Kasım ayından çok düşük fiyattan yeniden alım yaparak büyük kazanç sağlayan analist, kripto öngörüsünü yeniledi.

Piyasada DonAlt takma adıyla bilinen analist, Twitter’de 449.000 takipçisine yaptığı açıklamada, ayıların çok tehlikeli bir pozisyonda olduğunu söylüyor. Özellikle de Bitcoin fiyatının 21 Kasım’da 15.731 doları gördükten sonra dün 19.117 dolara kadar yükselmesinden sonra. Analist şöyle açıklıyor:

“İlk önce boğalar her şeyini kaybetti. Ardından traderler kayıp yaşadı. Şimdi ise ayıların sırası geldi. Ayılarla ilgili en ilginç olan şey ise her şeylerini kaybetmeleri için fiyatın sadece yüzde 20-30 yükselmesi gerekiyor. Ayı piyasası rallisi neredeyse tüm ayıları yok edebilir.

Teknik olarak bana göre 30.000 doların altındaki tüm seviyeler ayı piyasası rallisi oluyor. Bence eğer ayılar 30.000 dolar ihtimalini düşünmüyorsa o zaman bir az körü körüne iş yapıyorlar demek. Bence bahsettiğim seviyeleri görme ihtimalimiz var.”

Analist DonAlt, Ocak ayının başında paylaştığı grafikte, Bitcoin’in momentumu koruması için kırması gereken direnç seviyelerini işaretlemişti.

İlgili – Ethereum fiyatı 1.400 dolardan nereye gider? Güncel ETH teknik analizi

Şimdiye kadar Bitcoin fiyatı analistin istediği şekilde hareket etti. Lider kripto para şimdi grafikte tarihi öneme sahip 19.000 dolar çizgisinin kapısını çalıyor.


Doğru Bitcoin tahminleriyle ünlü analistin 2 yeni BTC hedefi

Kaynak: DonAlt/Twitter

Eğer Bitcoin fiyatı 19.000 dolar seviyesini kırabilirse o zaman altcoin piyasasını performans olarak geçerek yeni hedefine doğru yol almaya devam edebilir. Önündeki bir sonraki hedef ise 22.500 dolarda.

Böylece analistin belirlediği 2 hedef, Bitcoin’in ilk önce 19.000 doları kırması ve ardından da 22.500 dolara ralli yapması şeklinde özetlenebilir.

İlgili – 2023’te Bitcoin mi, altın mı? Ünlü yatırım şirketi CEO’su açıkladı

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Doğru Bitcoin tahminleriyle ünlü analistin 2 yeni BTC hedefi
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.