1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. 2023’te Bitcoin mi, altın mı? Ünlü yatırım şirketi CEO’su açıkladı

2023’te Bitcoin mi, altın mı? Ünlü yatırım şirketi CEO’su açıkladı

2023’te Bitcoin mi, altın mı? Ünlü yatırım şirketi CEO’su açıkladı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü yatırım danışmanlığı şirketi CEO’su, 2023’te Bitcoin ve altın yatırımı konusunda önemli bir açıklamada bulundu. Bu iki varlıktan hangisi bu yıl daha üstün performans gösterir?


2023’te Bitcoin mi, altın mı? Ünlü yatırım şirketi CEO’su açıkladı

Morgan Creek Capital CEO’su Mark Yusko, Bitcoin (BTC) ve diğer riskli varlıkların bu yıl yeniden yükseleceğini söylüyor. Kripto sektöründe durumu, 2000’li yıllardaki dot com çöküşü sonrası teknoloji sektörünün durumuna benzetiyor.

Morgan Creek Capital, SEC kayıtlı bir yatırım yönetimi hizmetleri sağlayıcısı ve danışmanlık şirketi. Morgan Creek, kurumsallara ve zengin ailelere yatırım danışmanlığı sağlıyor.

Blockworks’a yeni bir röportaj veren Morgan Creek Capital CEO’su, 2022 yılındaki çöküşten sonra Bitcoin’in bu yıl performans olarak altını geçeceğini söylüyor. Şöyle açıklıyor:

“Altın, değer konusunda nihai hakem olarak görev yapıyor. Ancak bence Bitcoin bu yıl altından daha iyi bir yıl geçirecek. Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff ise ağlayacak.”

İlgili – Türk traderlerin bugünkü favori coini %55 yükseldi

2021 de Bitcoin

Yusko, Bitcoin ve diğer riskli varlıkların mevcut durumunu 2000’li yılların başında teknoloji hisse senetleri piyasasında yaşanan dot-com balonuna benzetiyor. O zaman piyasalar çökerken, yatırımcıların piyasaya yaklaşımı keskin bir şekilde negatife dönüşmüştü. Ancak ardından hızlı bir şekilde yükseliş gelmişti. Ünlü yatırımcıya göre şimdi de benzer bir şeyin hazırlığı var.

“Yaşlıyım. 2001 ve 2002’deki olayları da yaşadım. Şimdi olanlar tıpkı 2001 ve 2002’de yaşananlarla aynı. İnsanlar bir daha internetle bir işimiz olmaz diyordu. Ancak o günler kısa sürede geçip gitti.

2000’lerdeki tüm balonlara baktığınız zaman hepsi aynı görünüyor. NASDAQ yükselmiş ve ardından yüzde 84 çökmüştü. Diğer birçok hisse senedi de buna Tesla da dahil yükseldiler ve düştüler. Hepsi de balon grafiklerine benziyor.

Ardından NASDAQ parabolik yükseldi. Şimdi 20 yıl oldu ancak süper parabolik yükseldi. 2000’li yılların zirvesinin de çok ötesine yükseldi.”

İlgili – Ethereum fiyatı sonunda 1.400 dolarda: Güncel ETH teknik analizi

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: