1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. İşte, Bitcoin’den daha fazla kazandıran kripto paralar

İşte, Bitcoin’den daha fazla kazandıran kripto paralar

İşte, Bitcoin’den daha fazla kazandıran kripto paralar
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasası son bir ayda yeşil bölgeye geçerek yatırımcısına kazandırdı. Ancak öyle görünüyor ki lider kripto para Bitcoin’den daha çok kazandıran bir grup altcoin var. Yeni raporda yer alan ayrıntılara bakalım.


İşte, son yükselişte Bitcoin’den daha fazla kazandıran kripto paralar

Kripto para piyasası son günlerde dikkat çeken bir yükseliş kaydetti. Bitcoin fiyatı da yatırımcıları heyecanlandıran seviyelere geri döndü. Ancak buna rağmen son veriler şunu gösteriyor. Tüm altcoin endeksleri son bir ayda performans olarak Bitcoin’i geçti. Piyasanın lideri küçük değerli coinler.

Bitcoin ve altcoinler son 30 günde yeşil bölgede

Arcane Research’ün son haftalık raporuna göre, son bir ayda tüm kripto para endeksleri yüzde 27 – yüzde 31 aralığında pozitif getiriler kaydetti. Bu raporda yer alan altcoin endekleri, altcoinleri piyasa değerlerine göre gruplara ayırarak ele alıyor. Bundan dolayı üç grup altcoin endeksi var: küçük değerli, orta değerli ve büyük değerli altcoin endeksleri. Adlarından da belli olduğu gibi hepsinin piyasa değerine göre kendi sıkleti var.

Aşağıdaki grafikte bu endekslerin son bir ay zarfında kendi aralarında ve Bitcoin’e karşı nasıl performans yaptığını gösteriyor.

İlgili – Yüzde 17 değer kazanan Shiba Inu fiyatı daha fazla yükselir mi?

İşte, Bitcoin’den daha fazla kazandıran kripto paralar

Altcoin vs. Bitcoin performansı Kaynak: Arcane Research

Yukarıdaki grafikten de görüldüğü gibi, hem Bitcoin hem de altcoinlerin fiyatları Aralık’ın son 10 gününde çok az hareket etti. Hatta getirileri yüzde 0’a çok yakındı. Ancak bu trend birkaç hafta önce değişti. 2022’in neredeyse tamamı ayı geçtikten sonra piyasaya bir miktar boğa durumu geri döndü.

İlgili – Efsanevi trader Peter Brandt’ten boğa Bitcoin fiyat tahmini: İşte, BTC hedefi

Bu süre zarfında tüm kategorideki coinler önemli ölçüde yükselişler kaydetti. Ancak son 30 günün kazananı küçük değerli coinler oldu. Bu altcoinler şu an yüzde 31 oranında değer kazanarak yeşil bölgede.

Hem büyük hem de orta değerli coinlerin yatırımcıları yüzde 28 oranında kazanç sağladı. Bitcoin’in son bir ayda yatırımcısına kazandırma oranı ise yüzde 27. Çok fazla geride olmasa da söz konusu dönemin en çok kazandıran kripto paraları küçük değerli altcoinler oldu.

Kaynak