1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Kripto milyarderleri bu 3 kripto parayı alıyor!

Kripto milyarderleri bu 3 kripto parayı alıyor!

Kripto milyarderleri bu 3 kripto parayı alıyor!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasası yeniden hareketlendi. Yatırımcılar kripto milyarderlerinin hangi kripto paralara yatırım yaptığını merak ediyor. İşte yatırımcıların radarındaki üç kripto para ve teknik detayları.

Kripto milyarderleri bu 3 kripto parayı alıyor!

Kripto para piyasası yeniden hareketlendi. Lider kripto para birimi Bitcoin, yeniden 24,000 doların üzerine çıktı. Bitcoin, uzun süredir bu seviyeyi test ediyordu. 460 milyar dolarlık piyasa değerine sahip olan Bitcoin kripto para piyasasının %40,6’sını domine ediyor.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Altcoinlerin lideri durumundaki Ethereum ise son bir ayrdır yatırımcıların gözdesi. Ether, yapılacak olan yeni güncelleme öncesi eski günlerine dönüş sinyali veriyor. ETH, 216 milyar dolarlık piyasa değeri ile kripto piyasasının %19,1’ini domine ediyor.

İlgili: Ethereum fiyat tahmini

Piyasa yönünü yukarı çevirince yatırımcıların gözü tekrar kripto paralara döndü. Kripto dünyasında, ünlü bir milyarder yatırımcıdan gelen tek bir tweet, saniyeler içinde bir kriptoyu yukarı veya aşağı gönderebilir. Warren Buffett gibi nüfuzlu bir milyarder, CNBC ile ilgili kısa bir röportajla kripto pazarında Korku, Belirsizlik ve Şüphe (FUD) uyandırabilir. Bu nedenle hareketleri yakından takip edilen bu milyarderlerin yoğun bir şekilde yatırım yaptığı kripto paralara dikkat etmek gerekiyor.

  1. Bitcoin

Kriptp para piyasasının lideri olan Bitcoin tüm milyarderlerin hedefinde olan bir kripto para. Özellikle Michael Saylor, tartışmasız en iyi bilinen Bitcoin destekçisi. Saylor gibi birçok milyoner Bitcoin biriktirmeye devam ediyor. Düşüş dönemlerinde ise cüzdanlarını daha çok BTC ile dolduruyor. Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 24,082 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin boğası Michael Saylor bırakıyor! Şimdi ne yapacağını da açıkladı

 

  1. Ethereum

Son bir aydır kripto piyasasını kavuran ve neredeyse %100’lük bir ralli yapan Ethereum, Büyük bir değişimin kıyısında. Merge güncellemesine haftalar kala Ether yükselişe devam ediyor. Milyarder yatırımcı Mark Cuban’da Ethereum’a yatırım yapmaya devam ediyor. Ethereum, son 24 saat içerisinde %5,48 değer kazanarak 1,782 dolara yükseldi.

mark cuban

  1. Dogecoin ve memecoinler

Elon Musk, geçtiğimiz haftalarda Bitcoin satışı ile gündeme geldi. Ancak ünlü milyarder Dogecoin’e yatırım yapmaya devam ediyor. Şu anda dünyanın en zengin insanı olan Elon Musk, Dogecoin gibi meme paralarını çevreleyen oynaklığı ve belirsizliği benimseme konusundaki istekliliğiyle en tanınmış milyarder yatırımcılar arasında öne çıkıyor.

elon musk

Doge ise son 24 saat içerisinde %3,4 değer kazandı ve 0,07 dolardan işlem görüyor. Meme kripto 10 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip.

İlgili: Dogecoin fiyat tahmini

Kaynak

Etiketler: