1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Kripto çöküşünü etkileyen Celsius’un CEO’su yurt dışına mı kaçmaya çalıştı?

Kripto çöküşünü etkileyen Celsius’un CEO’su yurt dışına mı kaçmaya çalıştı?

Kripto çöküşünü etkileyen Celsius’un CEO’su yurt dışına mı kaçmaya çalıştı?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasasını son günlerden etkileyen olaylardan biri de Celsius krizi. Yeni haberlerde, Celsius CEO’sunun ABD’den kaçmaya çalıştığı iddia edilmişti. Şirket hemen bu haberlere yanıt verdi.


Kripto çöküşünü etkileyen Celsius’un CEO’su yurt dışına mı kaçmaya çalıştı?

Celsius yaptığı açımlamada, CEO’su Alex Mashinsky’in şirketin likidite krizi yaşadığı bir ortamdan ABD’den kaçmaya çalıştığı yönündeki haberleri yalanladı.

Çeşitli haber sitelerine gönderilen bilgide Celsius şöyle diyor: “Tüm şirket yetkileri ve buna CEO’da dahil, operasyonlar ve likiditeyi istikrara kavuşturmak için sıkı bir şekilde çalışıyor.”

Açıklamada, özellikle “Celsius CEO’su Alex Mashinksky’nin ABD’den ayrılmaya çalıştığı yönündeki haberlerin yanlış” olduğu vurgulanıyor.

İlgili – Celsius Network işlemleri durdurdu yeni Terra vakası mı?

Kripto analiz şirketi Digital Assets Data kurucusu ve CEO’su Mike Alfred, Pazar günü yaptığı açıklamada, Mashinsky’nin ABD’yi New Jersey havalimanından terk etmeye çalıştığını iddia etmişti. Alfred, Mashinsky’nin yetkililer tarafından durdurulduğunu söylemişti. Ayrıca muhtemelen “Mashinsky’nin FBI tarafından soruşturulduğunu” da belirtmişti.

Tabii Celsius şirket olarak en az dört devlet kurumu tarafından soruşturuluyor. Tabii Mashinsky’nin bu soruşturmalardan kaçmak için ülkeyi terk etmek isteyebileceği düşünülüyor. Yine de şirket bu haberleri yalanladı.

Celsius’tan para çekmeler hala kapalı

Celsius Network haber ve CEL coin ile ilgili son gelişmeler

Celsius, 12 Haziran’da aşırı piyasa koşullarını gerekçe göstererek tüm para çekme, transfer ve swap işlemlerini askıya almıştı. O zamandan bu yana da bu işlemler kapalı olarak kalmaya devam ediyor.

Artık 2 haftadır şirketin müşterileri hesaplarına ulaşamıyorlar. Bu durumun ne zaman sona ereceği de bilinmiyor.

İlgili – Tron da stabil coinden dolayı Terra benzeri çöküş yaşar mı?

Bazı haberler, Celsius’un potansiyel iflas başvurularına hazırlanmasına yardımcı olmak için yasal danışmanlar getirdiğini gösteriyor. Diğerleri, Goldman Sachs’ın Celsius’un varlıklarını satın alabileceğini öne sürüyor.

Tabii bu arada kullanıcıların fonlarına ne olacağı henüz belli değil. Tabii uzun vadede Celsius ve kullanıcılar arasında bir uzlaşma çabası olabileceği de göz ardı edilmemeli.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: