okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-0.09%
Bitcoin
69.224,01 USDT
eth
ETH
-0.08%
Ethereum
3.746,51 USDT
bch
BCH
-0.15%
Bitcoin Cash
492,91 USDT
xrp
XRP
-0.12%
Ripple
0,54 USDT
ltc
LTC
0.01%
Litecoin
84,99 USDT
bnb
BNB
0.02%
Binance Coin
602,46 USDT
sol
SOL
-0.19%
Solana
168,03 USDT
avax
AVAX
-0.11%
Avalanche
38,24 USDT
ada
ADA
-0.11%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-0.01%
Poladot
7,42 USDT
doge
DOGE
-1.13%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
-0.41%
Shiba Inu
0,00 USDT

Tron da stabil coinden dolayı Terra benzeri çöküş yaşar mı?

Bu açılımdan sonra Tron (TRX) satın almalı mıyız?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Stabil coin USDD ile ilgili endişeler büyüyor. Bu algoritmik stabil coin de Terra’nın coini gibi çöker mi? Fiyatı beklenen 1 doların altına kayıyor? Ayrıntılara bakalım.


Tron da stabil coinden dolayı Terra benzeri çöküş yaşar mı?

Kripto para piyasası, Terra’nın stabil coini TerraUSD’nin (UST) çökmesi ve beraberinde LUNA coini de sıfırlamasından dolayı büyük bir darbe aldı. Şimdi başka bir benzer algoritmik stabil coin 1 dolar değerini korumada zorluk çekiyor.

Bu algoritmik stabil coinin USDD. Bu stabil coinin değeri Pazar günü 93 cent seviyesinde düştü. Bu coinin kurucusu, yatırımcıların toplu halde kaçması durumunda çöküşü önlemek için 2 milyar dolar değerinde Bitcoin ve diğer tokenlerden oluşan bir rezerv oluşturdu.

İlgili – Tron TRX coin nedir? Nereden ve nasıl satın alınır? Geleceği var mı?

Yaşanan gelişmeler üzerine USDD’nin de UST benzeri çöküş yaşayabileceği endişelerini alevlendirdi. UST ve LUNA’daki çöküş de geniş çaplı bir kripto para panik satışlarına yol açmıştı.

Stabil coin USDD’nin yönetimini ise Tron DAO Reserve yapıyor. Buradan yapılan açıklamada, USDD fiyatında belli ölçüde volatilitenin beklenen bir şey olduğunu belirtiyor. Sebep olarak ise bu coinin merkezsiz doğasını gösteriyor.

 

Tron DAO Reserve, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şöyle diyor:

“Belli % volatilite kaçınılmaz. Şu an piyasa volatilite oranın +- 3% ve kabul edilebilir bir aralığa sahip. Piyasası gözlemleyerek buna uygun olarak hareket edeceğiz.”

USDD bugün 97 cent civarında işlem görüyor.

İlgili – Justin Sun TRX ve USDD’yi kurtaracak kritik planı açıkladı!

Endişelere rağmen uzmanlara göre USDD’nin de Terra olayı yaşaması ihtimali düşük. Çünkü USDD çok daha küçük bir hacme sahip ve kripto yatırımcılardan daha az benimsenme gördü.

USDD, Tron tarafından çıkarılan ve Tron tabanlı algoritmik bir stabil coin. Bu kripto para Mayıs’ın başında piyasaya sürüldü. Tam da UST’nin çökmesinden kısa bir süre önce.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.