1. Anasayfa
  2. Coin Haberleri
  3. Tron da stabil coinden dolayı Terra benzeri çöküş yaşar mı?

Tron da stabil coinden dolayı Terra benzeri çöküş yaşar mı?

Tron da stabil coinden dolayı Terra benzeri çöküş yaşar mı?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Stabil coin USDD ile ilgili endişeler büyüyor. Bu algoritmik stabil coin de Terra’nın coini gibi çöker mi? Fiyatı beklenen 1 doların altına kayıyor? Ayrıntılara bakalım.


Tron da stabil coinden dolayı Terra benzeri çöküş yaşar mı?

Kripto para piyasası, Terra’nın stabil coini TerraUSD’nin (UST) çökmesi ve beraberinde LUNA coini de sıfırlamasından dolayı büyük bir darbe aldı. Şimdi başka bir benzer algoritmik stabil coin 1 dolar değerini korumada zorluk çekiyor.

Bu algoritmik stabil coinin USDD. Bu stabil coinin değeri Pazar günü 93 cent seviyesinde düştü. Bu coinin kurucusu, yatırımcıların toplu halde kaçması durumunda çöküşü önlemek için 2 milyar dolar değerinde Bitcoin ve diğer tokenlerden oluşan bir rezerv oluşturdu.

İlgili – Tron TRX coin nedir? Nereden ve nasıl satın alınır? Geleceği var mı?

Yaşanan gelişmeler üzerine USDD’nin de UST benzeri çöküş yaşayabileceği endişelerini alevlendirdi. UST ve LUNA’daki çöküş de geniş çaplı bir kripto para panik satışlarına yol açmıştı.

Stabil coin USDD’nin yönetimini ise Tron DAO Reserve yapıyor. Buradan yapılan açıklamada, USDD fiyatında belli ölçüde volatilitenin beklenen bir şey olduğunu belirtiyor. Sebep olarak ise bu coinin merkezsiz doğasını gösteriyor.

 

Tron DAO Reserve, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şöyle diyor:

“Belli % volatilite kaçınılmaz. Şu an piyasa volatilite oranın +- 3% ve kabul edilebilir bir aralığa sahip. Piyasası gözlemleyerek buna uygun olarak hareket edeceğiz.”

USDD bugün 97 cent civarında işlem görüyor.

İlgili – Justin Sun TRX ve USDD’yi kurtaracak kritik planı açıkladı!

Endişelere rağmen uzmanlara göre USDD’nin de Terra olayı yaşaması ihtimali düşük. Çünkü USDD çok daha küçük bir hacme sahip ve kripto yatırımcılardan daha az benimsenme gördü.

USDD, Tron tarafından çıkarılan ve Tron tabanlı algoritmik bir stabil coin. Bu kripto para Mayıs’ın başında piyasaya sürüldü. Tam da UST’nin çökmesinden kısa bir süre önce.

Kaynak

Etiketler: