Loading...
btc
BTC
0.61%
Bitcoin
67.063,81 USDT
eth
ETH
0.31%
Ethereum
3.514,46 USDT
bch
BCH
0.81%
Bitcoin Cash
394,45 USDT
xrp
XRP
3.42%
Ripple
0,59 USDT
ltc
LTC
-0.15%
Litecoin
73,29 USDT
bnb
BNB
0.24%
Binance Coin
594,80 USDT
sol
SOL
2.67%
Solana
173,65 USDT
avax
AVAX
2.18%
Avalanche
28,78 USDT
ada
ADA
-0.7%
Cardano
0,44 USDT
dot
DOT
-0.3%
Poladot
6,32 USDT
doge
DOGE
6.74%
Doge Coin
0,13 USDT
shib
SHIB
1.72%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Bitcoin Haberleri
  3. Bitcoin ayı piyasasında kriptoların %90’ı ölecek; Geriye hangi coinler kalır?

Bitcoin ayı piyasasında kriptoların %90’ı ölecek; Geriye hangi coinler kalır?

Dağıtılacak ödülü 10 kat düşüren coin hangisi? Bu DeFi protokolü piyasaya çıktığında blok başına 1,000 token ödül vaat etmişti. Şimdi ödülleri 100 tokene düşürüyor.
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto piyasası uzmanları, mevcut Bitcoin ayı piyasasında coinlerin yüzde 90’ının ölebileceği konusunda uyarıyor. Ancak hangi coinlerin bu süreçten sağ ve hatta güçlenerek çıkacaklarını da belirtiyorlar.


Bitcoin ayı piyasasında kriptoların %90’ı ölecek; Geriye hangi coinler kalır?

Kripto paraların geleceği konusunda bir belirsizlik var. Özellikle de Bitcoin satma dalgasından sonra. Her ne kadar bazı uzmanlar piyasanın dip oluşturmaya başladığını düşünse de diğerleri daha büyük düşüş konusunda uyarıyor. Yine de bazı gözlemciler, mevcut durum ve ayı piyasasının çok sayıda altcoin ve projeyi öldürebileceği konusunda uyarılarını dile getiriyor.

Forex Suggest CEO’su Louis Schoeman ise “kısa vadede bu çöküşlerin negatif etkisi var ancak hayatta kalmayı başaran coinleri daha da güçlendirecek” yorumunda bulunuyor. Ona göre mevcut piyasa durumunun hepsi olumsuz değil. “Mevcut piyasa aynı zamanda hiç coini olmayanlara da piyasaya girme fırsatı sunuyor.” diyor. Schoeman şöyle devam ediyor:

“Düşüş spiraline yüksek enflasyon verileri ve Celsius ağında yaşanan yarı çöküş yön veriyor. Ben, bu ayı piyasasından sadece temel olarak çok güçlü projelerin sağ çıkabileceğini düşünüyorum. Bu bir temizleme süreci. Bu süreci kripto paraların yüzde 80 – yüzde 90’ı sağ atlatamayacak. Özellikle de Bitcoin’in 20,000 doların altına kayması durumunda.”

İlgili – Ethereum fiyatı yeniden kritik desteklere yöneldi: Güncel ETH teknik analizi

Hangi coinler sağ çıkacak?

Bitcoin düşüş döngüsü

Wealth Mastery kurucusu Lark Davis ise kripto kışını hangi coinlerin sağ atlatabileceğini bilmenin mümkün olduğunu söylüyor. Burada önemli olan birkaç faktör var. En başta da projenin nakit para rezervine bakmak gerektiğini söylüyor. Çok az proje bu konuda doğrudan bilgi veriyor. Bu bilgiyi elde etmek için Discord ya da Telegram üzerinden derin arayışlar yapmak gerekiyor. Ayrıca eğer proje ekibi size bu konuda doğru dürüst bir cevap veremiyorsa o zaman projenin finans konusunda durumu iyi değil demek.

İlgili – Zor durumdaki dev Bitcoin madencilik şirketinden 3,000 BTC’lik kritik adım 

Bir diğer önemli faktör coinlerin sağlam iş modellerinin olması. Mesela sağlam yakma modeli, güçlü oyun içi ekonomisi ya da kazançları dağıtma sistemi olması gerekiyor. Başka önemli bir faktör ise iyi bir topluluğunun olması.

Sonuç olarak uzmanlar acele edilmemesi gerektiğini belirtiyor. Çünkü ayı piyasası daha bir süre devam edecek.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.