1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Zor durumdaki dev Bitcoin madencilik şirketinden 3,000 BTC’lik kritik adım

Zor durumdaki dev Bitcoin madencilik şirketinden 3,000 BTC’lik kritik adım

Zor durumdaki dev Bitcoin madencilik şirketinden 3,000 BTC’lik kritik adım
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin madenciliği şirketleri piyasadaki son fırtınalardan sonra zor durumda. Bu şirketler BTC hodl stratejilerini gözden geçiyor. Birisi ise 3,000 Bitcoin’i piyasaya sürerek kritik bir adım atmak zorunda kaldığını açıkladı. Bu kadar BTC piyasayı nasıl etkiler?


Zor durumdaki dev Bitcoin madencilik şirketinden 3,000 BTC’lik kritik adım

Kanadalı kripto madencilik devi Bitfarms, elinde coin tutma stratejini bırakmak zorunda kaldı. Piyasadaki son durum madencilerin kazançlarını zor durumda bıraktı. Bundan dolayı Bitfarms de elindeki 3,000 Bitcoin’i 62 milyon dolara sattı.

Bitfarms’in finanstan sorumlu üst düzey yetkilisi Jeff Lucas, yaptıkları BTC satışına rağmen şirket olarak uzun vadede Bitcoin fiyat artışı konusunda boğa kalmaya devam ettiklerini belirtiyor. Ayrıca şirketin Ocak 2021’den bu yana büyüme ve operasyonları finanse etmek için çeşitli finansal önlemler aldığını söyledi. Yine de Bitcoin satmanın, mevcut piyasada likiditeyi artırmanın en ucuz yöntemi olduğunu da belirtiyor.

İlgili – Bitcoin madenciliği nedir? Evde Bitcoin mining nasıl yapılır?

BTC satışı ile birlikte şirket bir de yeni ekipmanlar için 37 milyon dolarlık bir fon da elde etti. Böylece şirkete 100 milyon dolarlık bir likidite girişi sağlandı. Bitfarms, paranın bir kısmını Galaxy Digital LLC’ye olan 66 milyon dolarlık borcu 28 milyon dolarını ödemek için kullandı. Geriye 38 milyon dolar kaldı. Şirket, günde ortalama 14 Bitcoin kazabiliyor.

Madencilerin hisse senetleri de darbe aldı

Bitcoin madenciliği nedir? Evde Bitcoin mining nasıl yapılır?

Diğer yandan madencilik şirketleri operasyonel ve coin tutma stratejilerini gözden geçirmek zorunda kalıyor. Sebebi ise son zamanlardan piyasadaki fırtınalar. Totonto merkezli Bitfarms de birçok diğer madencilik şirketi gibi hisse senetlerinde düşüş sorunu ile karşı karşıya. Bu şirketin hisse senetleri 12 Nisan’daki 4.27 dolardan şimdiki 1.83 dolar seviyelerine düştü.

Madencilerin yüklü miktarda BTC piyasaya sürmesi fiyata olumsuz etki yapan durumlardan bir. Ancak mevcut 20,000 dolar seviyelerinden Bitcoin satışı da madencilerin istemeyeceği bir şey. Bu da bu şirketlerin ne kadar zor durumda olduğunu gösteriyor. Hatta birçok madenci makinelerini kapatmak zorunda kalıyor ki bu da Bitcoin ağının hash gücünde düşüşlere yol açıyor.

İlgili – Bitcoin fiyatının önündeki kritik direnç: Güncel BTC teknik analizi

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: