1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Elon Musk’tan flaş kripto para açıklaması!

Elon Musk’tan flaş kripto para açıklaması!

Elon Musk’tan flaş kripto para açıklaması!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü iş insanı Elon Musk, kripto para piyasasında gündem olmaya devam ediyor. Elon’un çok konuşulacak çıkışı ve detaylar haberimizde.

Elon Musk’tan kripto para açıklaması!

Dünyanın en zengin insanı olan ve son olarak sosyal paylaşım platformu Twitter’ı satın alan Elon Musk, kripto piyasasını ilgilendiren çıkışlarına devam ediyor. Bitcoin ve özellikle Dogecoin’e verdiği destekle bilinen Musk, yine çok konuşulacak bir açıklama yaptı.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Geçtiğimiz günlerde Dogecoin’e verdiği destekle adından söz ettiren ünlü milyarder, salı günü Bloomberg TV ile yaptığı röportajda şirketlerinin Bitcoin satın aldığını ve Bitcoin’i hala elinde tuttuğunu açıkladı. Musk, ellerindeki Bitcoin’in   şirketlerin toplam nakit ve varlıklarının sadece küçük bir bölümünü oluşturduğunu belirtti.

Bloomberg News Genel Yayın Yönetmeni John Micklethwait’e konuşan Elon Musk, Katar Ekonomik Forumu’nda yaptığı konuşma sırasında veya daha öncesinde insanların kriptoya yatırım yapması gerektiğini asla söylemediğini belirtti.

“Tesla, SpaceX ve ben – SpaceX ve Tesla biraz Bitcoin satın aldı ama bu toplam nakit ve nakit varlıklarımızın küçük bir yüzdesi. Yani o kadar da önemli değil. Ayrıca biraz Dogecoin aldım ve Tesla bu paraları bazı ürünler için kabul ediyor ve SpaceX de aynı şekilde. 

Elon Musk, Dogecoin’e desteğinin DOGE topluluğunun destek talep etmesinden kaynaklandığını söyledi. Musk, göre geçen yıl meme coin çılgınlığını ateşleyen kripto para biriminin fiyatı düştükçe piyasada zarar görüldüğünü kabul etse de Dogecoin’in kendisi için hala önemli bir proje olduğunu söyledi.

İlgili: Dogecoin fiyat tahmini

 

Dogecoin fiyat hareketleri (Haftalık)

Elon Musk’tan flaş kripto para açıklaması!

 

“Dogecoin’i desteklediğimi söyledim ve bunu yapıyorum .”

Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 21,371 dolardan işlem görüyor. Dogecoin ise yazım sırasında 0,066 dolardan fiyatlanıyor.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: