Loading...
btc
BTC
0.71%
Bitcoin
67.134,01 USDT
eth
ETH
0.43%
Ethereum
3.518,87 USDT
bch
BCH
1.39%
Bitcoin Cash
396,74 USDT
xrp
XRP
4.13%
Ripple
0,60 USDT
ltc
LTC
0%
Litecoin
73,40 USDT
bnb
BNB
0.17%
Binance Coin
594,40 USDT
sol
SOL
2.9%
Solana
174,03 USDT
avax
AVAX
3.08%
Avalanche
29,03 USDT
ada
ADA
-0.26%
Cardano
0,44 USDT
dot
DOT
-0.04%
Poladot
6,34 USDT
doge
DOGE
7.06%
Doge Coin
0,13 USDT
shib
SHIB
2.06%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Bitcoin Haberleri
  3. Kripto analiz firmasından dikkat çeken Bitcoin Hodlers raporu!

Kripto analiz firmasından dikkat çeken Bitcoin Hodlers raporu!

Analistten dikkat çeken 4 altcoin analizi: Bitcoin, Solana...
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Popüler bir blockchain veri analiz platformu tarafından paylaşılan on chain metrikler, uzun ve kısa vadeli Bitcoin hodlers gruplarının alım-satım davranışlarına dair ilginç veriler ortaya koydu.

Kısa vadeli yeni Bitcoin Hodlers grubu düşüşe rağmen satmadı!

Popüler kripto para analiz firması Glassnode tarafından paylaşılan en son rapora göre, en kötü satış dönemi sona ermiş olabilir. Ancak piyasaların toparlanması için hala zamana ihtiyaç var.

25 Temmuz’da yayınlanan The Week OnChain bülteninde, Glassnode analiz firmasından UkuriaOC, 20.000 dolar civarında oluşan “aşırı talebe” dikkat çekti. Bitcoin (BTC) için 40.000, 30.000 ve 20.000 dolar gibi her bir psikolojik seviyenin yeni bir kısa vadeli yatırımcı grubu (Short Term Holders-STH) oluşturduğunu belirtti.

Kripto analiz firmasından dikkat çeken Bitcoin Hodlers raporu!

İlginizi çekebilir;

Bitcoin balina cüzdanlarında şaşırtan hareketlilik!

 Güncel Bitcoin fiyat tahmini ve BTC gelecek beklentisi 2022- 2025

Kayıp Bitcoin’ler nasıl bulunur? Bir yolu var mı?

Glassode analisti, yaşanan düşüş sırasında yeni STH’lerin satın aldığı Bitcoin’lerin çoğunun, fiyatlar büyük ölçüde düşmesine rağmen satılmadığını kaydetti. Bunun sebeplerinden birisi, bu grupta fiyat duyarlılığı daha az olan alıcıların bulunması; bir diğeri de Bitcoin’in temellerini yatırım kazançlarından daha fazla önemseyen alıcıların talebi yönlendirmesi olabilir.

(Bu arada CoinGecko’dan elde edilen verilere göre, nisan ayı sonundan haziran ayına kadar BTC fiyatı 40.000 dolardan yaklaşık 18.100 dolara gerileyerek %55’e yaklaşan bir düşüş kaydetti.)

Glassnode’a göre bu, yeni oluşan STH grubunun Bitcoin’e daha fazla güvenen ve fiyatı önemsemeyen alıcılar olduğunu gösteriyor. Ve STH’den, en az 155 gün boyunca satmayan uzun vadeli bir yatırımcıya (LTH) dönüşümlerinin de bunu doğrulamaya yardımcı olacağını ekledi.

“40 bin ila 50 bin dolar seviyesinde hodl edilen bu STH yatırımlarının önümüzdeki haftalarda LTH (Long-Term Holders) statüsüne doğru olgunlaşmaya başladığını ve bu argümanı desteklemeye yardımcı olduğunu görmek güzel olacak.”

Bu mevcut ayı piyasasında onaylanmış LTH’ler, neredeyse 400 gün boyunca hodl ederken; böylece yıllık kârlılık, 30 günlük kârlılıktan daha iyi performans göstermiş oldu.

Bu, LTH’lerin 2018 ayı piyasasında hodl ettiği süre ile neredeyse aynı. Nitekim, önceki argüman doğru ise, bu yeni alıcıların satan gruptan daha az fiyat duyarlılığına sahip olduğu anlamına gelir.

Kripto analiz firmasından dikkat çeken Bitcoin Hodlers raporu!

Raporda dikkat çeken bir diğer nokta da kitlesel tasfiyeler ve iflaslar arasında kripto şirketlerinden gelen “benzeri görülmemiş zorunlu satışların” bir rahatlama rallisi için olgunlaşmış koşullar yaratmasıdır.

Rapor son olarak; kapitülasyonun en kötüsü sona ermiş olsa da yeni alıcılar için maliyet temeli, yalnızca yaklaşık 17 gün boyunca gerçekleşen fiyatın (realized price*) altına düştüğü için, BTC’nin bir süre bu düşük aralıkta kalabileceğini belirterek sona eriyor. Nitekim önceki ayı döngüleri, 248 ila 575 gün arasında sürmüştü.

(Bitcoin (BTC) fiyatı, yazımızı yayın hazırladığımız sırada 21,146 dolardan işlem görüyor.)

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.