Kripto analistin Bitcoin fiyat tahmini ve Şubat ayı uyarısı!

Onchain analiz platformundan Bitcoin ayı piyasasına dair çarpıcı rapor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para analisti, Bitcoin’in ayı piyasası ile ilgili bir tahmin paylaşarak aynı zamanda traderlere bir uyarıda bulunuyor. Ayrıca Şubat ayına dikkat çekiyor. Analistin açıklamasının ayrıntılarına bakalım.


Kripto analistin Bitcoin fiyat tahmini ve Şubat ayı uyarısı!

Popüler kripto para trader ve analisti Jason Pizzino, lider kripto para Bitcoin’in (BTC) daha da düşebileceğini düşünüyor.

Analist, bir video üzerinden 279.000 YouTube takipçisi ile geçmiş veriler üzerinden bir BTC değerlendirmesi yaptı. Analiste göre eski ayı piyasaları traderlere alım fırsatları sundu. Bu alım fırsatı dönemleri genellikle beş ile dokuz ay arasında oluyor.

İlgili – Ethereum fiyatının koruması gereken kritik destekler: Güncel ETH teknik analizi

Analist Pizzino, Haziran’ı ayı piyasasının ilk ayı olarak kabul ediyor. Buradan hesapla, Bitcoin’in daha dip görmesi için birkaç ay daha olduğu sonucuna varıyor. Şöyle açıklıyor:

“Geçmişte alım fırsatı dönemleri beş ile dokuz ay arasında devam ediyordu. Bunu ölçmek için Haziran’dan başlarsak, şimdi beş ya da altı al oldu demek. Bundan dolayı özümüzde potansiyel olarak daha birkaç ay var. Böylece ayı piyasası alım fırsatı ve dip durumu gelecek yılın birinci çeyreğine kadar devam eder. Şubat ya da belki Mart’ta başka bir dip görebiliriz.

Bundan sonra bir miktar yükseliş gelir ki 23.000 doların üzerini görür. Sonunda Bitcoin ayı piyasası kırılır ve ardından da ayı piyasasının üst trendi test edilir. Devamında ayı durumundan kurtulmak için yeni bir döngü başlar.

Yani önümüzde daha olacak çok şey var. Aralık ve 2023’ün birinci çeyreğinde olacak. Tarihsel veriler bunu gösteriyor. Destek ve direnç seviyeleri ile etkileşimler olacak.”


İlgili – Uzmandan önemli Ripple-SEC davası sonucu yorumu

Altcoinler ne olur?

altcoin

Altcoin fiyatlarına da değinen analist, zayıf olarak nitelendirdiği altcoinlerin Bitcoin’in rallisi durumunda daha da düşeceğini söylüyor.

Bitcoin fiyatı bugün 16.900 dolar – 17.000 dolar civarında işlem görüyor ve son 30 günde yüzde 21 düştü.

İlgili – Coinbase ve Apple arasında kripto savaşı

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Kripto analistin Bitcoin fiyat tahmini ve Şubat ayı uyarısı!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.