1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Kripto analistin Bitcoin fiyat tahmini ve Şubat ayı uyarısı!

Kripto analistin Bitcoin fiyat tahmini ve Şubat ayı uyarısı!

Kripto analistin Bitcoin fiyat tahmini ve Şubat ayı uyarısı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para analisti, Bitcoin’in ayı piyasası ile ilgili bir tahmin paylaşarak aynı zamanda traderlere bir uyarıda bulunuyor. Ayrıca Şubat ayına dikkat çekiyor. Analistin açıklamasının ayrıntılarına bakalım.


Kripto analistin Bitcoin fiyat tahmini ve Şubat ayı uyarısı!

Popüler kripto para trader ve analisti Jason Pizzino, lider kripto para Bitcoin’in (BTC) daha da düşebileceğini düşünüyor.

Analist, bir video üzerinden 279.000 YouTube takipçisi ile geçmiş veriler üzerinden bir BTC değerlendirmesi yaptı. Analiste göre eski ayı piyasaları traderlere alım fırsatları sundu. Bu alım fırsatı dönemleri genellikle beş ile dokuz ay arasında oluyor.

İlgili – Ethereum fiyatının koruması gereken kritik destekler: Güncel ETH teknik analizi

Analist Pizzino, Haziran’ı ayı piyasasının ilk ayı olarak kabul ediyor. Buradan hesapla, Bitcoin’in daha dip görmesi için birkaç ay daha olduğu sonucuna varıyor. Şöyle açıklıyor:

“Geçmişte alım fırsatı dönemleri beş ile dokuz ay arasında devam ediyordu. Bunu ölçmek için Haziran’dan başlarsak, şimdi beş ya da altı al oldu demek. Bundan dolayı özümüzde potansiyel olarak daha birkaç ay var. Böylece ayı piyasası alım fırsatı ve dip durumu gelecek yılın birinci çeyreğine kadar devam eder. Şubat ya da belki Mart’ta başka bir dip görebiliriz.

Bundan sonra bir miktar yükseliş gelir ki 23.000 doların üzerini görür. Sonunda Bitcoin ayı piyasası kırılır ve ardından da ayı piyasasının üst trendi test edilir. Devamında ayı durumundan kurtulmak için yeni bir döngü başlar.

Yani önümüzde daha olacak çok şey var. Aralık ve 2023’ün birinci çeyreğinde olacak. Tarihsel veriler bunu gösteriyor. Destek ve direnç seviyeleri ile etkileşimler olacak.”

İlgili – Uzmandan önemli Ripple-SEC davası sonucu yorumu

Altcoinler ne olur?

altcoin

Altcoin fiyatlarına da değinen analist, zayıf olarak nitelendirdiği altcoinlerin Bitcoin’in rallisi durumunda daha da düşeceğini söylüyor.

Bitcoin fiyatı bugün 16.900 dolar – 17.000 dolar civarında işlem görüyor ve son 30 günde yüzde 21 düştü.

İlgili – Coinbase ve Apple arasında kripto savaşı

Kaynak

Etiketler: