Kripto alanı son 30 günde %47 büyüdü, piyasaya giren para müthiş

kripto
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto alanı çalkantılı bir kaç ayın sonunda düzlüğe çıktı. Piyasa son 30 günde %47 büyüdü.

Kripto alanı son 30 günde %47 büyüdü, piyasaya giren para müthiş

Kripto piyasası toplam market cap değeri, 2.28 trilyon doları buldu. Piyasa bu süreçte, tek bir günde %2.27 oranında artış göstererek önemli bir kilometre taşını da geride bıraktı.

Niceliksel olarak da piyasa, son 24 saatlik dilimde 134.82 milyar dolarlık bir hacim gerçekleştirdi. Bu rakamın bir önceki güne göre %4.81 oranında daha fazla olduğunu da söyleyelim.

Son 30 günlük süreç içerisinde kripto alanında dikkat çeken unsur DeFi alanın genişlemesi oldu. DeFi alanı 14.96 milyar dolar ile son 24 saatlik toplam kripto para işlem hacminin %11.1’ini gerçekleştirdi.

Kripto para alanı 4 Ağustos’ta 1.55 trilyon dolar değerinde idi. 4 Eylül’de ise 2.28 trilyon dolar. Son 30 günde piyasaya 730 milyar dolar para girmiş durumda.

 

İlgili: Kripto para nedir? Nereden nasıl alınır?

kripto piyasası market cap
Kripto piyasası market cap değer grafiği. Kaynak: CoinMarketCap.com

Kripto alanı boğa koşusunda

Kripto alanı içerisinde bulunan pek çok uzmandan biri olan Michael van de Poppe, şu anda 2021 boğa koşusunun ikinci ayağını yaşadığımızı düşünüyor:

 

https://twitter.com/CryptoMichNL/status/1433907654896799748

 

Ethereum piyasayı sürüklüyor

Chainalysis CEO’su Michael Gronager, şu anda piyasayı sürükleyen unsurun Ethereum olduğu görüşünde. Ünlü CEO şöyle söylüyor:

 

Sürekli büyüyen DeFi trendini gördük ve bu, Ethereum’a olan ilgiyi artırıyor. Ardından Ethereum yükseldi ve kendisiyle birlikte birçok kripto para birimini de beraberinde sürükledi.

 

Yine Poppe’de Gronager ile aynı görüşte ve şu anda Ethereum’un piyasanın en domine edici coini olduğunu vurguluyor. Poppe Bitcoin de dahil olmak üzere piyasanın Ethereum’u takip ettiğini söylüyor.

 

https://twitter.com/CryptoMichNL/status/1433856065272041473

 

İlgili: Ethereum haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

İlgili: Ethereum (ETH) güncel yorum, fiyat tahmini, ETH fiyat analiz

 

 

Kaynak: Findbold

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Kripto alanı son 30 günde %47 büyüdü, piyasaya giren para müthiş
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.