1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Kraken Shiba’yı listeleyecek mi listelemeyecek mi?

Kraken Shiba’yı listeleyecek mi listelemeyecek mi?

Kraken Shiba’yı listeleyecek mi listelemeyecek mi?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para borsası Kraken’in Shiba Inu’yu (SHIB) listeleme konusu adeta yılan hikayesine döndü. Kraken’in meme coin SHIB’i listeleme konusundaki son gelişmelere bakalım.


Kraken Shiba’yı listeleyecek mi listelemeyecek mi?

Kripto para borsası Kraken, bir Dogecoin türevi olarak piyasaya çıkan Shiba Inu’yu (SHIB) listelememe kararı aldı. Hem de SHIB hayranlarına coini destekleyeceği sözünü vermesinden sonra. Kraken, Twitter üzerinden bir paylaşım yaparak, söz konusu tweetin 2,000 beğeni alması durumunda Shiba’yı listelememe sözü vermişti.

Tabii Kreken söz konusu tweeti Pazartesi günü paylaşınca, dakikalar içinde koyduğu hedef çok kolaylıkla aşıldı. Hatta 70,000 beğeniye kadar ulaştı bu tweet. Hepsi, “SHIBarmy” ismi verilen Doge temalı coinin hayran kitlesi sayesinde. Bu Shiba ordusu aynı zamanda kripto paranın fiyatını da geçen hafta 0.000090 dolarda rekor seviyeye taşımıştı. Ardından ise mola verdiler.

İlgili – Shiba Inu (SHIB) nedir? Geleceği var mı?

Kraken Shiba'yı listeleyecek mi listelemeyecek mi?

Kreken ise bu kadar yaygaradan sonra dün yaptığı açıklamada, sonuç olarak Shiba Inu’yu (SHIB) listelememe kararı aldı. Açıklama olarak ise şöyle diyor:

“Yeni coinler listeleme inceleme sürecimizde ilerlerken yapmamız gereken daha çok iş var.”

Shiba Inu topluluğu küplere bindi

Shiba Inu topluluğu ise kızgın. Bazıları kripto borsasının neden böyle bir söz vererek sonra buna sadık kalmadığını sorguluyor. Bazıları ise Kreken hesaplarını silmekle tehdit etti kripto borsasını. Yine de bazıların Shiba hayranlarından sabırlı olmalarını istedi.

Kraken ise henüz bu gelişmelerden sonra bu konuda başka bir açıklama yapmadı.

Shiba inu rallisi

Shiba inu fiyatı son bir ayda yüzde 360’dan fazla ralli yaptı. Dogecoin’in aynı dönemdeki yüzde 11 rallisi ile kıyaslandığında çok yüksek bir oran. DOGE piyasaya ilk çıkan meme coin. Diğerleri ise (Shiba ve Floki gibi) bu coini taklit ederek çıkarıldı.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.