Kraken Shiba’yı listeleyecek mi listelemeyecek mi?

Shiba
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para borsası Kraken’in Shiba Inu’yu (SHIB) listeleme konusu adeta yılan hikayesine döndü. Kraken’in meme coin SHIB’i listeleme konusundaki son gelişmelere bakalım.


Kraken Shiba’yı listeleyecek mi listelemeyecek mi?

Kripto para borsası Kraken, bir Dogecoin türevi olarak piyasaya çıkan Shiba Inu’yu (SHIB) listelememe kararı aldı. Hem de SHIB hayranlarına coini destekleyeceği sözünü vermesinden sonra. Kraken, Twitter üzerinden bir paylaşım yaparak, söz konusu tweetin 2,000 beğeni alması durumunda Shiba’yı listelememe sözü vermişti.

Tabii Kreken söz konusu tweeti Pazartesi günü paylaşınca, dakikalar içinde koyduğu hedef çok kolaylıkla aşıldı. Hatta 70,000 beğeniye kadar ulaştı bu tweet. Hepsi, “SHIBarmy” ismi verilen Doge temalı coinin hayran kitlesi sayesinde. Bu Shiba ordusu aynı zamanda kripto paranın fiyatını da geçen hafta 0.000090 dolarda rekor seviyeye taşımıştı. Ardından ise mola verdiler.

İlgili – Shiba Inu (SHIB) nedir? Geleceği var mı?

Kraken Shiba'yı listeleyecek mi listelemeyecek mi?

Kreken ise bu kadar yaygaradan sonra dün yaptığı açıklamada, sonuç olarak Shiba Inu’yu (SHIB) listelememe kararı aldı. Açıklama olarak ise şöyle diyor:

“Yeni coinler listeleme inceleme sürecimizde ilerlerken yapmamız gereken daha çok iş var.”

Shiba Inu topluluğu küplere bindi

Shiba Inu topluluğu ise kızgın. Bazıları kripto borsasının neden böyle bir söz vererek sonra buna sadık kalmadığını sorguluyor. Bazıları ise Kreken hesaplarını silmekle tehdit etti kripto borsasını. Yine de bazıların Shiba hayranlarından sabırlı olmalarını istedi.


Kraken ise henüz bu gelişmelerden sonra bu konuda başka bir açıklama yapmadı.

Shiba inu rallisi

Shiba inu fiyatı son bir ayda yüzde 360’dan fazla ralli yaptı. Dogecoin’in aynı dönemdeki yüzde 11 rallisi ile kıyaslandığında çok yüksek bir oran. DOGE piyasaya ilk çıkan meme coin. Diğerleri ise (Shiba ve Floki gibi) bu coini taklit ederek çıkarıldı.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Kraken Shiba’yı listeleyecek mi listelemeyecek mi?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.