BTC : 80629 ₺ ETH : 2622 ₺ XRP : 1.787 ₺ LTC : 334.3 ₺ USDT : 7.72 ₺ XLM : 0.5415 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoinAltcoin Haberleri
  3. Kraken CEO’su: Altcoinlerin birçoğu yakında tarih olacak!

Kraken CEO’su: Altcoinlerin birçoğu yakında tarih olacak!

Kraken CEO’su: Altcoinlerin birçoğu yakında tarih olacak!
0

Kraken CEO’su Jesse Powel gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunduğu röportajında, altcoinlerin birçoğu yakında piyasadan silinecek iddiasında bulundu.


Altcoinlerin birçoğu tarihe karışacak

Geçtiğimiz birkaç gün içinde medyaya konuşan Powel’a göre, 2017’den beri %95’lere varan büyük düşüşler yaşayan altcoinlerin birçoğu için kötü son çok uzakta değil.

Kraken CEO’su Powel, röportajının büyük bir bölümünü kripto para piyasasında yaşadıkları sıkıntıları dile getirmeye ayırdı. Kripto paralar hakkındaki görüşlerini de samimiyetle dile getiren Powel Merkez Bankalarının tutumunu da eleştirdi. Çünkü Merkez Bankaları kripto paralar hakkında borsalar ile işbirliği yapma konusunda hep ipe un seriyorlar.

Hükumetlerin kripto paralardaki –sözde- risk faktörünü öne sürerek gerekli düzenlemeleri yapmamaları bu sektördeki potansiyelin ortaya çıkmasını engelledi.  Sistemin hantallığını da eleştiren Powel, KYC kurallarını yerine getirmek için Kraken lansmanını 6 ay ertelemek zorunda kaldıklarını dile getirdi.

koinmedya_brave

ABD bankalarının bu konudaki tavrını da garip bulan Powel, sıradan borsa işlemleri için banka hesabı açtırma konusunda müşterilerin bir sorun yaşamadığını ifade etti. Ancak, konu kripto para borsası işlemlerine gelince bankalar ilgili kripto borsanın faaliyet lisansını istediklerini iddia etti.

Bunda, son yıllarda kripto para borsası faaliyetlerinin hızla artmasının da etkisinin olduğuna dikkat çeken Powel, şeffaflık ve yönetmeliklere uyumluluk endişesinin buna yol açtığını düşünüyor. İşlem hacimlerinin zamanla bankalarınkini aşmaya başlaması da oluşan tedirginliğin bir başka sebebi.

Kraken büyük başarılara imza atıyor

Kraken borsasının son yıllardaki başarısının göz ardı edildiğinden yakınan ünlü CEO, bu başarıda başında itibaren her süreçte yer alan topluluk katılımının önemli bir yer teşkil ettiğini ifade etti. Müşterilere sunulan müşteri hizmetlerinin tatmin edici olmasının payı da inkâr edilemez.

Konuyu kripto para piyasasına ve altcoinlerin mevcut durumuna getiren Jesse Powel, altcoinlerin birçoğu için çok yakında tarihe karışacaklar iddiasında bulundu. 2017’de yaşanan zirveden sonra %48 ila %95 arasında değer kaybı yaşayan birçok altcoin şu anda ilk piyasaya çıktığı fiyattan işlem görüyor. (TOP 10 altcoin 2017’den bu yana yüzde kaç kaybettirdi? )

Altcoin piyasası içinde bulunan birkaç kripto para dışında çoğu altcoinin gelecek vaat etmediğini dile getiren Powel, bu durumun Bitcoin’in ekmeğine bal sürdüğünü ifade etti. Powel, kripto borsaları olarak yakın gelecekte kendilerinin de Bitcoin ile yola devam etmekten başka çarelerinin kalmayabileceğini itiraf etti. (Altcoin sezonu başlamış olabilir mi?)

 

Kaynak