JPMorgan analistlerinden ilginç bir kripto para raporu!

jpmorgan
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünya önemli finans devlerinden biri olan ABD merkezli JPmorgan, dikkat çeken bir kripto para raporu yayınladı. Banka stratejistlerinin raporuna ilişkin tüm detaylara yazımızdan ulaşabilirsiniz.

JPMorgan analistlerinden ilginç bir kripto para raporu!

Bankacılık devi JPMorgan’dan analistler, kripto paralar ile ilgili dikkat çeken bir rapor yayınladı. Raporun konusu, kripto paraların kurumsal benimsenmesi hakkında.

Kripto paralar bireysel olarak birçok yatırımcı tarafından benimsendi ve günlük işlemler dahil olmak üzere çeşitli alanlarda kullanılmaya devam ediyor.

 

jpmorgan

Kurumsal benimsenmenin geçtiğimiz yıl günden güne arttığına şahit oluyorduk. Ancak dünya finans sektörünün dev bankalarından JPMorgan’ın analistlerinden aksi yönde bir rapor geldi.

İlgili: Kripto para nedir, nasıl alınıp satılır?

JPMorgan’ın kurumsal portföy stratejisi başkanı Jared Gross, Bloomberg’in What Goes Up podcast’inin bir bölümünde kripto paranın kurumsal portföylere sığdırılmasının çok zor olduğunu ifade etti.


“Bir varlık sınıfı olarak kripto, çoğu büyük kurumsal yatırımcı için fiilen mevcut değil. Oynaklık çok yüksek, işaret edebileceğiniz içsel bir geri dönüşün olmaması onu çok zorlaştırıyor.”

Gross ayrıca, BTC’nin bir tür dijital altın haline gelmesini hedefleyen Bitcoin boğalarına rağmen, bunun gerçekleşmediğinin aşikar olduğunu söyledi.

“Kurumsal yatırımcıların çoğu muhtemelen bu pazara girmedikleri ve yakın zamanda da girmeyecekleri için rahat bir nefes alıyor.”

Bloomberg’in baş emtia stratejisti Mike McGlone, Gross’un söylediklerinin aksine yakın zamanda kripto paranın portföylerde olmamasının riskli olacağını açıkladı.

“Şu anda hatırlanması gereken en önemli şey, Fed’in hala sert bir şekilde vurması, tüm riskli varlıkların düşmesi. Kriptolar yukarı çıkarken en hızlı, aşağı inerken de en hızlı olanıydı. Beş yıllık süreçte Bitcoin ve Ethereum gibi varlıklar yaptıkları iyi şeyleri yapmaya devam edecekler.”

Bitcoin ve Ethereum, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre sırasıyla 16.864 ve 1.221 dolardan işlem görüyor.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

İlgili: Ethereum teknik analizi

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
JPMorgan analistlerinden ilginç bir kripto para raporu!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.