1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. JP Morgan Bitcoin için uyarıyor!

JP Morgan Bitcoin için uyarıyor!

JP Morgan Bitcoin için uyarıyor!
0
koinmedya_telegram

JP Morgan Bitcoin gidişatı ile ilgili uyarılarda bulundu. Bankanın uyarılarının temelinde ne olabilir?

JP Morgan’dan Bitcoin için önemli uyarı

Bitcoin, Aralık ayına ve yeni yıla büyük ses getirerek girdikten sonra aniden durdu. Fiyatı bu ayın başlarında 42.000 doları aşarak 2017’nin en yüksek seviyesini iki katına çıkmıştı, ancak ivmesini sürdürmekte zorlandı ve daha küçük kripto para birimleri büyük kazançlar elde etse bile Bitcoin yaklaşık 36.000 dolara geri düştü.

Şimdi, Bitcoin yatay işlem yaparken, Wall Street devi JPMorgan analistleri Bitcoin 40.000 dolarlık en yüksek seviyesini geri yakalamadıkça bir yatırımcı çıkışı olabileceği konusunda uyarıda bulundu.

JPMorgan analistleri,  tarafından bildirilen bir notta, Bitcoin’in yakında 40.000 doların üzerine çıkmaması durumunda, trend takip eden yatırımcıların nakit çıkışına başlayabileceği ifade edildi.

Analist ekibi, büyük bitcoin fiyat patlamasından kâr elde etmek isteyen Bitcoin yatırımcılarının “geçen haftanın düzeltmesinin propagandasını yapabileceklerini” ve “momentum sinyallerinin buradan Mart sonuna kadar doğal olarak azalacağını” söylüyor.

“daisyturkiye”

Bitcoin fiyatı Ekim ayından bu yana% 300’e yakın bir artış gösterdi, kurumsal yatırımcılarının kripto para dünyasına ısınmaya başlamaları ve PayPal PYPL gibi ödeme devlerinin destekleri eklendikçe fiyat yükseldi.

Bitcoin’e yatırım yapmak isteyen birçok kurumsal yatırımcı, geçtiğimiz yıl Grayscale Bitcoin Trust’a yönelmişti. Dijital varlık yönetim firması Grayscale, 2020’nin son çeyreğinde kendisi için bir rekor olan kripto para birimi yatırım araçlarında toplam 3,3 milyar dolar toplamış oldu. Popüler  firma Grayscale Bitcoin Trust, yılın son üç ayında haftalık ortalama 217 milyon dolar topladı.

JPMorgan, bitcoin fiyatının 40.000 doların üzerine çıkması için bu yatırım hızının sürdürülmesi ve hatta hızlandırılması gerektiği konusunda uyarılarda bulunuyor.

JPMorgan stratejistleri “Grayscale Bitcoin Trust’a akışın, önümüzdeki günlerde ve haftalarda günlük 100 milyon dolarlık hızını sürdürmesi gerekiyor” diye vurguluyor.

Jp Morgan JP Morgan Bitcoin için uyarıyor!

Ancak bu tahmin belki de biraz kapalı bir tahmin.  Grayscale’in yeni CEO’su Michael Sonnenshein hafta sonu boyunca şirketin yalnızca Cuma günü 700 milyon dolardan fazla topladığını açıkladı. Geçen yılın son çeyreğinde oluşan momentumun yeni yılda artarak devam ettiğini söyledi.

“daisyturkiye”

Başka kurumlarda ise Bitcoin ve kripto piyasası gözlemcileri, Bitcoin’in Aralık ayındaki devasa rallisinden sonra hala şaşkınlıklarını atamadılar ama genel olarak da iyimserler.

FxPro kıdemli finans analisti Alex Kuptsikevich,   “Bitcoin 40.000 eşiğini tekrar kırmayı başaramadı ve bir düzeltme senaryosu dahilinde kaldı. Buna rağmen, yaklaşık 35.000 dolarlık destek seviyesi de kırılmadı ve kripto piyasası katılımcılarında paniğe neden olmadı. 2021’in başlarında, büyük sermayeden yenilenen yatırımların yanı sıra PayPal ve diğer büyük şirketlerin hacimlerine odaklanılacaktır büyük ihtimalle” diye açıklamalarda bulundu.

JP Morgan’dan U dönüşü!( 27 Ekim 2020)

Jp Morgan çark etti sonunda. Uzun yıllar Bitcoin’e karşı bir tavır sergileyen dünyaca ünlü Amerikan Bankası Jp Morgan dikkat çeken bir tavır değişikliğine girdi. Bitcoine karşı olumlu bir tutum geliştiren Jp Morgan’ın bu son yaklaşımına göre Bitcoin fiyatını katlayabilir ve altınla rekabet eder hale gelebilir.

JP Morgan global Piyasalar Strateji Grubundan bir grup analist şu anki trendin devam etmesi halinde Bitcoin’in üçe katlayacağını ve altına alternatif olacağını söylüyorlar.

Jp Morgan JP Morgan Bitcoin için uyarıyor!

 

J.P. Morgan’ın bu olumlu bakış açısının nedeni PayPal’ın müşterilerine Bitcoin verme kararı ve Square’in bilançosuna 50 milyon kripto para ekleme hamlesi oldu.

JP Morgan Z kuşağına esir oldu!

Bir diğer faktör ise yeni yetişen genç nesillerin altın yerine Bitcoin tercih etmeleri.

“Eski nesil altından vazgeçemezken yeni nesil gözünü Bitcoine dikti. Bitcoin onların nazarında alternatif para birimi” deniyor grubun yaptığı araştırma raporunda.

Analistlerin yaptığı gözlemlere göre eğer bu trend devam ederse uzun vadede Bitcoin fiyatı ile altına meydan okuyacak duruma gelebilir.

Raporda ayrıca altın karşısında en düşük oranlarda bile birikitirilse Bitcoin şu anki fiyatını ikiye veya üçe katlayabilir deniyor.

Jp Morgan JP Morgan Bitcoin için uyarıyor!
JP Morgan altın ile Bitcoin yorumu

Bitcoin şu anda 13,000 doların üzerinde işlem görmeye devam ediyor. 2017 yılında çok hızlı bir yükselişle 20,000 doları bulup hemen ardından 3,000 dolarlar civarına inen BTC bu defa çok isitkrarlı bir seyir içinde. Üç aydır neredeyse 10,000 doların altına inmedi.

Z kuşağının Bitcoini bağrına basacağını daha öncede yazmıştık. Geçen yılın sonlarında, Charles Schwab tarafından yapılan bir ankette, Bitcoin’e güvenen bir şirket olan Grayscale’de GBTC hisselerinin, Netflix ve Disney gibi ünlü isimlerden daha popüler olduğu ortaya çıktı. Bu arada Grayscale, “Drop Gold” – Altını Bırak – adlı ulusal bir TV kampanyasıyla bu eğilimi körüklüyor.

Jp Morgan JP Morgan Bitcoin için uyarıyor!

Bununla birlikte, toplam yatırım sermayesinin bir yüzdesi olarak ele aldığımızda, altın hala Bitcoin’i on kat daha fazla gölgede bırakıyor. J.P. Morgan’ın belirttiği gibi, altının ve Bitcoin ETF’lerinin değeri yaklaşık olarak eşit, ancak sarı metal toplamda 2,6 trilyon dolar değerinde (Bitcoin için 240 milyar dolar) çünkü büyük miktarları külçe ve madeni para şeklinde tutuluyor.

J.P. Morgan biraz daha temkinli hareket ediyor gibi. Çünkü Bitcoinin aşırı alım yaşadığını ve bu nedenle kazanç noktasında daha savunmasız bir duruma düştüğünü söylüyor. Buna rağmen analistler uzun vadede Bitcoinin kullanım olanakları nedeniyle altının karşısında daha çok gelişeceğini vurguluyorlar.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: