1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. JP Morgan’dan U dönüşü!

JP Morgan’dan U dönüşü!

JP Morgan’dan U dönüşü!
0
profitfarmers_koinmedya

Jp Morgan çark etti sonunda. Uzun yıllar Bitcoin’e karşı bir tavır sergileyen dünyaca ünlü Amerikan Bankası Jp Morgan dikkat çeken bir tavır değişikliğine girdi. Bitcoine karşı olumlu bir tutum geliştiren Jp Morgan’ın bu son yaklaşımına göre Bitcoin fiyatını katlayabilir ve altınla rekabet eder hale gelebilir.

JP Morgan global Piyasalar Strateji Grubundan bir grup analist şu anki trendin devam etmesi halinde Bitcoin’in üçe katlayacağını ve altına alternatif olacağını söylüyorlar.

Jp Morgan JP Morgan'dan U dönüşü!

 

J.P. Morgan’ın bu olumlu bakış açısının nedeni PayPal’ın müşterilerine Bitcoin verme kararı ve Square’in bilançosuna 50 milyon kripto para ekleme hamlesi oldu.

JP Morgan Z kuşağına esir oldu!

Bir diğer faktör ise yeni yetişen genç nesillerin altın yerine Bitcoin tercih etmeleri.

“Eski nesil altından vazgeçemezken yeni nesil gözünü Bitcoine dikti. Bitcoin onların nazarında alternatif para birimi” deniyor grubun yaptığı araştırma raporunda.

Analistlerin yaptığı gözlemlere göre eğer bu trend devam ederse uzun vadede Bitcoin fiyatı ile altına meydan okuyacak duruma gelebilir.

Raporda ayrıca altın karşısında en düşük oranlarda bile birikitirilse Bitcoin şu anki fiyatını ikiye veya üçe katlayabilir deniyor.

Jp Morgan JP Morgan'dan U dönüşü!
JP Morgan altın ile Bitcoin yorumu

Bitcoin şu anda 13,000 doların üzerinde işlem görmeye devam ediyor. 2017 yılında çok hızlı bir yükselişle 20,000 doları bulup hemen ardından 3,000 dolarlar civarına inen BTC bu defa çok isitkrarlı bir seyir içinde. Üç aydır neredeyse 10,000 doların altına inmedi.

Z kuşağının Bitcoini bağrına basacağını daha öncede yazmıştık. Geçen yılın sonlarında, Charles Schwab tarafından yapılan bir ankette, Bitcoin’e güvenen bir şirket olan Grayscale’de GBTC hisselerinin, Netflix ve Disney gibi ünlü isimlerden daha popüler olduğu ortaya çıktı. Bu arada Grayscale, “Drop Gold” – Altını Bırak – adlı ulusal bir TV kampanyasıyla bu eğilimi körüklüyor.

Jp Morgan JP Morgan'dan U dönüşü!

Bununla birlikte, toplam yatırım sermayesinin bir yüzdesi olarak ele aldığımızda, altın hala Bitcoin’i on kat daha fazla gölgede bırakıyor. J.P. Morgan’ın belirttiği gibi, altının ve Bitcoin ETF’lerinin değeri yaklaşık olarak eşit, ancak sarı metal toplamda 2,6 trilyon dolar değerinde (Bitcoin için 240 milyar dolar) çünkü büyük miktarları külçe ve madeni para şeklinde tutuluyor.

J.P. Morgan biraz daha temkinli hareket ediyor gibi. Çünkü Bitcoinin aşırı alım yaşadığını ve bu nedenle kazanç noktasında daha savunmasız bir duruma düştüğünü söylüyor. Buna rağmen analistler uzun vadede Bitcoinin kullanım olanakları nedeniyle altının karşısında daha çok gelişeceğini vurguluyorlar.

Kaynak

Etiketler: