Loading...
btc
BTC
-0.38%
Bitcoin
67.061,02 USDT
eth
ETH
-0.5%
Ethereum
3.479,87 USDT
bch
BCH
-0.54%
Bitcoin Cash
443,71 USDT
xrp
XRP
-0.5%
Ripple
0,48 USDT
ltc
LTC
-0.58%
Litecoin
76,87 USDT
bnb
BNB
-0.85%
Binance Coin
597,35 USDT
sol
SOL
-1.61%
Solana
146,90 USDT
avax
AVAX
-1.39%
Avalanche
31,11 USDT
ada
ADA
-0.83%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
-0.7%
Poladot
6,33 USDT
doge
DOGE
-1.43%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
-1.33%
Shiba Inu
0,00 USDT

Japonya kripto para piyasası için Coinbase’e yeşil ışık

Coinbase haberi sonrası Ethereum tabanlı altcoinden büyük pump!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Coinbase, Japonya’da faaliyet gösteren kayıtlı kripto para borsaları arasına katıldı. Japonya finansal düzenleyicileri, Coinbase’e 5 kripto para için işlem izni verdi.


Japonya, Coinbase’in ülkeye girişine izin verdi

Japonya’nın finansal alandaki en yetkili kuruluşu Finansal Hizmetler Ajansı (Financial Services Agency – FSA) yaptığı açıklamada, ülkenin Mali Ödemeler Yasası’na dayanarak Coinbase’i kripto para borsa sağlayıcısı olarak kayıt altına aldığını bildirdi. FSA ayrıca Coinbase’e 5 kripto para işlemi yapma izni verildiğini de belirtiyor. Bunlar şöyle: Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ether (ETH), Stellar Lumen (XLM) ve Litecoin (LTC).

FSA’nın onay verdiği kuruluş, hisse senetleri Nasdaq’da işlem gören Coinbase Global’ın Japonya’daki alt kolu. Coinbase, daha 2018 yılında Japonya piyasasına girme planını açıklamıştı. Daha o zaman yapılan açıklamada, Coinbase’in “her aşamada yerel yasalara uygunluğu sağlamak için Japon FSA ile el ele çalıştığı” belirtilmişti.

İlgili – Japonya, Güney Kore ve Çin’de en çok hangi kripto paralar satın alınıyor?

Coinbase aynı zamanda kendi kendini yöneten bir organizasyon olan Japonya Sanal ve Kripto Varlıklar Borsaları Birliği’nin (JVCEA) de üyesi. FSA onay alındıktan sonra bu birlik, Coinbase’in şimdi “birinci sınıf üyeleri” yaptığını açıkladı. Coinbase, 2018 yılında JVCEA’ya “ikinci sınıf üye” olarak katılmıştı. FSA’ya kayıtlı olmayan üyeler bu kategoride birliğe üye alınıyor.

Coinbase’in Japonya piyasasına girmesi kripto sektörü için önemli bir adım. Japonya, dünyada kripto benimsenmesi ve işlemleri açısından ilk sıralarda yer alan ülkelerden biri. Coinbase ise ABD’de en çok kripto işlemin gerçekleştiği borsa.

Sektörde Coinbase etkisi bilinen bir olgu. Kripto paralar Coinbase’de listelendiğinde genelde yatırımcılardan ilgi göreceği ve daha geniş bir kitleye ulaşacağı beklentisi ile yükselişe geçiyor.

İlgili – Coinbase’in Nasdaq’daki başarısı, Bitcoin piyasaları için ne anlam ifade ediyor?

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.