Coinbase’in Nasdaq’daki başarısı, Bitcoin piyasaları için ne anlam ifade ediyor?

Coinbase haberi sonrası Ethereum tabanlı altcoinden büyük pump!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Coinbase, halka arzını başarılı biçimde tamamladı. Hisse fiyatları konsolidasyon sürecine girdi. Coinbase’in başarısı Bitcoin piyasaları üzerinden doğrudan etkili. Bu etkiye yakından bakalım.


Coinbase’in Nasdaq’daki başarısı Bitcoin piyasaları için ne anlam ifade ediyor?

Yazının kaleme alındığı saatte kripto para piyasalarında kısmi bir düzeltme yaşanıyor. Bitcoin 60 bin dolarlık destek hattını korumakla uğraşıyor. Nefes kesmeden koşan boğaların bir süre dinlenmeye ihtiyacı olabilir.

ABD’nin en büyük kripto para borsası, 14 Nisan’da Nasdaq’da halka arz edildi. ABD’li yatırımcılar Coinbase (COIN) hisselerine oldukça rağbet gösterdi. Referans fiyatı 250 dolardan açıklanan hisseler, 380 dolardan piyasaya sürüldü. 420 dolara kadar çıkan COIN, haftayı 341 dolar ile kapattı. Bitcoin piyasaları 7/24 çalışırken Nasdaq, hafta sonu tatilinde.

Aşağıdaki grafikte Coinbase hisselerindeki saatlik değişimi görüyoruz.

coinbase bitcoin Coinbase’in Nasdaq’daki başarısı, Bitcoin piyasaları için ne anlam ifade ediyor?

Coinbase’in halka arz edilmesi, Bitcoin piyasalarını da yakından ilgilendiriyor. Regüle olmamış Bitcoin odaklı iş yapan Coinbase, regüle olmuş Nasdaq’da ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonundan (SEC) onay alarak halka arzını gerçekleştirdi. Bu işlem Bitcoin ve kripto para piyasalarına ciddi meşruiyet kazandırdı.

Lütfen Bkz: Nihayet Coinbase (COIN) listelendi! Artıları ve eksileri neler?

Olası sürpriz regülasyonlar karşısında Bitcoin piyasalarında girmekte endişe eden ABD’li kurumsal yatırımcılar da artık piyasaya rahat biçimde girebiliyor. Coinbase borsasından Bitcoin satın alabiliyor.

Aşağıda Crypto Quant’tan alıntıladığımız  tweet’te Coinbase Premium’daki değişimi görüyoruz. COIN’in Nasdaq’da listelenmesinin ardından  Coinbase Premium değeri zirve yaptı.

Coinbase borsasındaki Bitcoin fiyatları diğer kripto para borsalarındaki Bitcoin fiyatlarından daha yüksek olabiliyor. Bu fark Coinbase Premium olarak adlandırılıyor. Kurumsal firmaların Coinbase’de yoğun Bitcoin alımında bulunması Coinbase’deki Bitcoin’lerin diğer borsalardan daha yüksek olmasına neden olabiliyor. Kurumsal firmalar, Coinbase’i daha güvenli gördükleri için daha yüksek fiyat ödemekte beis görmüyorlar.

Yukarıdaki grafikte Coinbase Premium’un zirve yapması yeni yatırımcıların Bitcoin piyasalarına girmesi şeklinde okuyabiliriz.

Kısaca Coinbase’in halka arz edilmesini Bitcoin piyasalarına yeni yatırımcılar kazandırması açısından oldukça olumlu bir gelişme olarak görebiliriz.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Coinbase’in Nasdaq’daki başarısı, Bitcoin piyasaları için ne anlam ifade ediyor?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.