El Salvador Tesla’ya göz kırpıyor, çevre dostu Bitcoin’den ilk kareler

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Volkanlar hep bir felaket ile anılmış, doğaya yıkım getirmişlerdir; ancak şimdi, El Salvador’da Bitcoin’e yeni bir soluk getirecek gibi görünüyorlar.

El Salvador’un temiz Bitcoin madeninden ilk kareler

El Salvador Başkanı Nayip Bukele son paylaştığı tweetle, ülkede yapımı süren ve volkandan elde edilen jeotermal enerji ile çalışan ilk Bitcoin madencilik tesisinin temsili resimlerini yayımladı.

El Salvador geçtiğimiz haftalarda Bitcoin’i yasalaştıran ilk devlet olarak tarihe geçmişti. El Salvador aynı zamanda, volkanları ve jeotermal enerji kaynaklarıyla öne çıkan bir ülke.

Başkan Bukele, Bitcoin ve doğa dostu jeotermal enerjiyi bir araya getirerek yeni bir ilke daha imza atmanın peşinde.

Bilindiği gibi geçtiğimiz ay, Tesla CEO’su Elon Musk, Bitcoin’in son derece yüksek CO2 değerlere sahip olduğunu neden göstererek BTC’den çıkma kararı aldıklarını söylemişti. Musk aslında bu konuda haksız da değil, özellikle de büyük Bitcoin madencilik tesisleri genel itibariyle karbon emisyon hacmi oldukça yüksek termik santraller etrafında kurulmuş durumda. BTC’nin çevreye olan negatif etkisi oldukça yüksek.

 

Volkanik BTC yolda

El Salvador ve Başkan Nayip Bukele’nin temiz enerji kaynağı olarak öne çıkan volkanik elektrik santrali BTC’nin çevreye zararlı tarafına çözüm yolu üretiyor.

Başkan Bukele attığı tweetle, planlanan jeotermal elektrik santralinin ve Bitcoin madencilik tesisinin temsili resimlerini paylaştı ve şunları söyledi:

Temiz, volkan-destekli, hashrateler yakında geliyor.

 

 

Kim bilir belki Bitcoin’in CO2 oranı düştükçe Tesla da tekrar BTC’ye dönme kararı alır.

 

Canlı BTC fiyatı: [mcrypto coin=”BTC” currency=”USD”]

İlgili: Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin almanın 8 kolay yolu

İlgili: En iyi, en güncel Bitcoin forumları BTC konuşulan Telegram toplulukları

İlgili: Bitcoin cüzdan nedir? 2021’nin en iyi Bitcoin cüzdanları

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
El Salvador Tesla’ya göz kırpıyor, çevre dostu Bitcoin’den ilk kareler
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.