1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. El Salvador Tesla’ya göz kırpıyor, çevre dostu Bitcoin’den ilk kareler

El Salvador Tesla’ya göz kırpıyor, çevre dostu Bitcoin’den ilk kareler

El Salvador Tesla’ya göz kırpıyor, çevre dostu Bitcoin’den ilk kareler
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Volkanlar hep bir felaket ile anılmış, doğaya yıkım getirmişlerdir; ancak şimdi, El Salvador’da Bitcoin’e yeni bir soluk getirecek gibi görünüyorlar.

El Salvador’un temiz Bitcoin madeninden ilk kareler

El Salvador Başkanı Nayip Bukele son paylaştığı tweetle, ülkede yapımı süren ve volkandan elde edilen jeotermal enerji ile çalışan ilk Bitcoin madencilik tesisinin temsili resimlerini yayımladı.

El Salvador geçtiğimiz haftalarda Bitcoin’i yasalaştıran ilk devlet olarak tarihe geçmişti. El Salvador aynı zamanda, volkanları ve jeotermal enerji kaynaklarıyla öne çıkan bir ülke.

Başkan Bukele, Bitcoin ve doğa dostu jeotermal enerjiyi bir araya getirerek yeni bir ilke daha imza atmanın peşinde.

Bilindiği gibi geçtiğimiz ay, Tesla CEO’su Elon Musk, Bitcoin’in son derece yüksek CO2 değerlere sahip olduğunu neden göstererek BTC’den çıkma kararı aldıklarını söylemişti. Musk aslında bu konuda haksız da değil, özellikle de büyük Bitcoin madencilik tesisleri genel itibariyle karbon emisyon hacmi oldukça yüksek termik santraller etrafında kurulmuş durumda. BTC’nin çevreye olan negatif etkisi oldukça yüksek.

 

Volkanik BTC yolda

El Salvador ve Başkan Nayip Bukele’nin temiz enerji kaynağı olarak öne çıkan volkanik elektrik santrali BTC’nin çevreye zararlı tarafına çözüm yolu üretiyor.

Başkan Bukele attığı tweetle, planlanan jeotermal elektrik santralinin ve Bitcoin madencilik tesisinin temsili resimlerini paylaştı ve şunları söyledi:

Temiz, volkan-destekli, hashrateler yakında geliyor.

 

https://twitter.com/nayibbukele/status/1407531543476715521

 

Kim bilir belki Bitcoin’in CO2 oranı düştükçe Tesla da tekrar BTC’ye dönme kararı alır.

 

Canlı BTC fiyatı: $ 23,300.24

İlgili: Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin almanın 8 kolay yolu

İlgili: En iyi, en güncel Bitcoin forumları BTC konuşulan Telegram toplulukları

İlgili: Bitcoin cüzdan nedir? 2021’nin en iyi Bitcoin cüzdanları

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.