Loading...
btc
BTC
0.23%
Bitcoin
64.292,71 USDT
eth
ETH
-0.76%
Ethereum
3.491,74 USDT
bch
BCH
1.19%
Bitcoin Cash
387,50 USDT
xrp
XRP
-0.65%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
0.23%
Litecoin
74,34 USDT
bnb
BNB
0.07%
Binance Coin
586,52 USDT
sol
SOL
-0.19%
Solana
134,35 USDT
avax
AVAX
-6.35%
Avalanche
25,74 USDT
ada
ADA
0.25%
Cardano
0,38 USDT
dot
DOT
2.15%
Poladot
5,73 USDT
doge
DOGE
0.17%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
1.02%
Shiba Inu
0,00 USDT

Japonya, Güney Kore ve Çin’de en çok hangi kripto paralar satın alınıyor?

hangi kripto para
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Uzak Doğu Aya piyasalarında Bitcoin ve kripto paralara yönelik yoğun bir ilgi yaşanıyor. Belki de bu ilgi sayesinde piyasa rahat biçimde 2 trilyon dolarlık büyüklüğe ulaştı. Japonya, Güney Kore ve Çin’de en çok hangi kripto paraların satın alındığını merak ediyorsanız haberimizin içeriğine göz atabilirsiniz.


Uzak Doğu Asya’da en çok hangi kripto para satılıyor.

Forbes’ten Kenneth Rapoza önemli bir habere imza attı ve Japonya, Güney Kore ve Çin’de en çok hangi kripto paraların satın alındığını ortaya çıkardı. Bu bilgileri kısaca sizlerle paylaşmak istiyoruz.

KuCoin’in CEO’su Jonathan Lyu ile diyalog fırsatı bulan Forbes yazarı, Lyu’dan ilginç ve önemli bilgiler elde ediyor. CEO Lyu, Uzak Doğu Asya piyasalarında genel olarak en popüler kripto paraların (tahmin edileceği üzere) Bitcoin ve Ethereum olduğunu söylüyor. Son günlerde ise DogeCoin’in listeye eklendiğini belirtiyor.

Jonathan Lyu, Japon yatırımcıları “riskten en fazla kaçan” Uzak Doğu Asya toplumu olarak tanımlıyor. Lyu, Japon yatırımcıların Ripple (XRP) ve Cardano (ADA) yatırım yapmaya daha yatkın olduklarını söylüyor.

Lütfen Bkz: Mayıs ayında çıkışa hazırlanan DeFi tokenları

Güney Koreli kripto para yatırımcıları ise daha lokal kripto paralara yöneliyorlar. Örnek olarak Enjin (ENF) ve Luna Coin (LUNA) son günlerde Güney Kore tarafından talep görüyor.

Çin’de ise Filecoin’in (FIL) popüler olduğu belirtiliyor. Bilindiği üzere Çin’de kripto para ticareti yasak. Bu nedenle Çinli yatırımcılar Hong Kong merkezli borsalarda çeşitli yöntemlerle kripto para yatırımı yapabiliyorlar.

Jonathan Lyu, Uzak Doğu Asya piyasalarında talep gören birçok kripto paranın ABD merkezli Coinbase borsasında listelenmediğini vuruluyor.

KuCoin’in CEO’su ile adaş olan BTSE’nin CEO’su Jonathan Leong ise Japonların kesinlikle XRP’yi sevdiklerini belirtiyor. Çinliler ise BNB gibi borsa tokenlarına ve DeFi tokenlarına yatırım yaptıklarını ifade ediyor. Uzak Doğu Asya piyasalarında risk almayı en çok seven yatırımcılar ise Güney Koreliler ve uzun vadeli yatırım yapıyorlar.

Lyu, Çin’de birçok Bitcoin balinasının olduğunu belirterek Bitcoin madencilerini işaret ediyor. Bilindiği üzere küresel bazda Bitcoin madenciliğinin %60’ı Çin’de gerçekleşiyor.

Lütfen Bkz: Efsane Bitcoin analistinin uyarılarına kulak vermeli!

Lyu, Batılı yatırımcılara kıyasla Uzak Doğu Asyalı yatırımcıların daha çok risk almayı sevdiklerini belirtiyor. Asyalı yatırımcılar tehlikeli sayılabilecek derecede kaldıraç kullanarak yatırımda bulunuyorlar.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.