1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Peter Brandt ve Özgür Demirtaş’ı aynı noktada buluşturan tweet!

Peter Brandt ve Özgür Demirtaş’ı aynı noktada buluşturan tweet!

Peter Brandt ve Özgür Demirtaş’ı aynı noktada buluşturan tweet!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ve kripto para piyasaları 2.2 trilyon dolarlık piyasa hacmini geçerek şu ana kadar görülmemiş bir başarıya imza attı. Efsane Bitcoin analisti Peter Brandt ve Prof. Dr. Özgür Demirtaş’ın konuyla ilgili son uyarısına kulak vermeliyiz.


Efsane Bitcoin analistinin uyarılarına kulak vermeli!

Bitcoin ve kripto paralar tarihsel anlamda şu ana kadar türüne az rastlanır bir başarıya imza attı. Bitcoin geçtiğimiz yılın Mart ayında 4 bin dolar seviyelerinde işlem görürken 14 Nisan 2021’de 64,863 doları görerek tüm zamanların rekoruna imza attı.

13 Mart 2020’de Dünya Sağlık Örgütü Korona Salgınını küresel pandemi ilan etmesinin ardından toplam piyasa değeri 150 milyar dolar seviyesinin altına geriledi. Toplam piyasa değeri yazının kaleme alındığı saatte 2.225 trilyon dolar seviyesinde hareket ediyor. Yani piyasa toplam değerini sadece 14 ay gibi kısa sürede değerini yaklaşık 15 kat arttırdı. Bu kadar kısa sürede bu kadar yüksek değer artışı, tarihsel anlamda eşine az rastlanılır bir olay.

Lütfen Bkz: Aave, Matic ve Binance fiyat tahmini ve teknik analizi

Olağan üstü zaman diliminde yaşıyoruz. Korona Salgını gibi küresel bir salgını sadece biz değil dedelerimiz bile yaşamadı. Olağan üstü bu dönemde Bitcoin ve kripto para piyasalarının olağan üstü başarısına şahit oluyoruz. Ama şu soruyu sormak lazım! İnsanlar Bitcoin’lerini sonsuza kadar tutacaklar mı? Ölesiye Hodl (birikim) gerçekten ölesiye kadar mı?

Efsanevi Bitcoin analisti Peter Brandt işe bu noktaya dikkat çekiyor. Yaklaşık 500 bin takipçisi olan Peter Brandt’in aşağıdaki tweet’ine kulak vermeli!

Prof Dr. Özgür Demirtaş bugün paylaştığı tweet ile Peter Brandt aynı noktaya dikkat çekiyor.

https://twitter.com/koinmedya_/status/1389197314443694087

Bir gün – belki bu ay, bu yıl, ya da gelecek  on yıl  içinde değil ama mutlaka bir gün- BTC ve kriptolar “Allah’ım sana geliyorum” düzeltmesi yaşayacak. Servetler / miraslar / hayat boyu yapılan tasarruflar kaybedilecek. Kaybedenler: Kripto para birimlerini gerçekten anlamayanlar ve acıya dayanamayanlar ve kaldıraç kullananlar olacaktır.

Lütfen Bkz: Mayıs ayında çıkışa hazırlanan DeFi tokenları

Yani Peter Brandt Bitcoin ve kripto para piyasaların ciddi bir düzeltme yaşayabileceğine dikkat çekiyor.

Kısaca olası en kötü senaryoyu da dikkate alarak bir risk planı yapmakta yarar var.

Kaynak