BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ripple destekli ödeme şirketinden büyük Güneydoğu Asya hamlesi!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Ripple destekli ödeme şirketinden büyük Güneydoğu Asya hamlesi!

Ripple destekli ödeme şirketinden büyük Güneydoğu Asya hamlesi!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Mart ayında kurulan ortaklık meyvesini vermeye başladı! Ripple destekli sınır ötesi ödeme şirketi, Güneydoğu Asya’ya açılmak için dev bir firma ile güçlerini birleştirdi.

Ripple destekli ödeme şirketi Güneydoğu Asya’ya açılıyor!

RippleNet üyesi Malezya merkezli sınır ötesi ödeme şirketi Tranglo, Avustralya, Çin ve Asya’nın hızla gelişen bölgeleri arasında sınır ötesi ödemeler başlatmak için OmiPay ile güçlerini birleştirdi.

Mart ayının sonlarında San Francisco merkezli kripto devinden yatırım alan Tranglo, şimdi OmiPay ile ortaklık kurarak, Avustralya, Çin, Vietnam ve daha birçok ülke arasında ödeme ve havale hizmeti başlatmaya hazırlanıyor.

RippleNet tabanlı ödeme şirketi Güneydoğu Asya’ya açılıyor!

Ripple haber: Ripple destekli ödeme şirketinden büyük Güneydoğu Asya hamlesi!

Mart ayının sonlarına doğru Ripple, İsteğe Bağlı Likidite (ODL) aracılığıyla yeni koridorlar açmak üzere Malezya merkezli sınır ötesi ödeme şirketi Tranglo’dan yüzde 40 hisse satın aldı.

Şirket, Güneydoğu Asya’daki konumunu daha da güçlendirmek için böyle bir ortaklığa imza attı. Nitekim, Ripple, bu bölgenin sınır ötesi ödemeler için “standart bir entegrasyona” ihtiyacı olduğunu düşünüyordu.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse konuya ilişkin yaptığı açıklamada, müşterilerin hem ODL hem de Kredi hizmeti veren “Line of Credit” çözümünden yararlanabileceklerini söylemişti:

“Bu haberi vermekten heyecan duyuyoruz – Tranglo’nun APAC ayağını RippleNet ile birleştirmek, hem ODL hem de Line of Credit hizmetimizden yararlanabilen müşteriler için daha da iyi bir deneyim yaratacak!”

RippleNet üyesi olan Tranglo şimdi, XRP tabanlı ödemeler için RippleNet’in ODL hizmetini kullanıyor. Ayrıca şirket, Tranglo Connect çözümünü kullanarak Çin ve Güneydoğu Asya’ya ödeme koridorları açmak için Avustralya merkezli OmiPay firması ile ortaklık kurdu.

OmiPay, Avustralya’daki tüm büyük şehirlerde aktif, ancak Tranglo, firmaya hem kıtada hem de kıtanın ötesine genişleme fırsatı sunacak. 

Londra, Dubai gibi daha birçok büyük lokasyonda ofise sahip olan Ripple destekli Tranglo, 100’den fazla ülkede faaliyet gösteriyor.

Şimdi de OmiPay’in Çin, Vietnam, Filipinler ve Endonezya’ya ödeme koridorları kurmasına yardımcı olacak. Buna ek olarak, iki şirket Avustralya’da sınır ötesi ödemeleri daha ucuz ve erişilebilir hale getirmeye odaklanacak.

Avustralya’daki yabancı öğrenciler için sorunsuz ödeme işlemleri

Tranglo ve OmiPay şimdi, Avustralya’da öğrenim ücretlerini ödemek için her zaman ucuz yollar arayan yabancı öğrencilere hizmet sunarak, erişim alanlarını genişletmek istiyor.

Tranglo, bunun için e-cüzdanlar da dahil olmak üzere çeşitli ödeme yöntemleri kullanacak. OmiPay ise, Visa, Alipay, WeChat pay ve Mastercard gibi ödeme seçeneklerini zaten entegre etti.

Ripple RippleNet ile neyi amaçlıyor?

Ripple, dünyanın çapında bankalara, finansal kurumlara ve kuruluşlara çözümler sunan bir blockchain şirkettir. 

Ripple bankalar, ödeme işlemcileri ve dünya çapında ünlü havale sağlayıcılarının yer aldığı ödeme piyasasında sağlam bir yer edinmeyi amaçlıyor.

Ripple’ın yapmaya çalıştığı şey; şirketlerin büyük miktarlarda atıl sermaye tutmasını önlemek için, kripto para birimi destekli hızlı ve uygun maliyetli bir blockchain oluşturmak.

Bu minvalde oluşturulan likidite platformu On-Demand Liquidity (ODL) de para birimlerinin “saniyeler içinde” aktarılmasını ve dönüştürülmesini sağlıyor.

ODL, 200’den fazla bankacılık ve finansal ortağı bir araya getiren RippleNet olarak adlandırılan ana ağın bir parçasıdır.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: